Gölgesizlerin Tutkulu Dansı Tavistock Family Serisi

7,8/10  (82 Oy) · 
304 okunma  · 
75 beğeni  · 
1.938 gösterim
Kimi zaman benzerlikler, kimi zaman da zıtlıklar bizleri birleştirendir.

Tess Gerritsen severler nefes kesici bir macera ve tutkuyla karşı karşıya...
Romantic Times

Tesadüf eseri aynı anda, aynı yerde farklı amaçlarla bulunan iki gölgesiz... Servet değerindeki sanat eserleriyle yüklü olduğu söylenen bir gemi ve gemideki masum insanların katledilişi… Eski sevgilinin âşığına yazdığı mektuplar… Kazanç elde etmek için her yolu mubah gören bir adam...

Tüm bu karmaşaların ortasında kaderin bir araya getirdiği iki yabancı, masumiyetlerini ispat etmeye çabalarken bizleri komplo,trajedi ve tutkulu bir aşkın içine çekerek, heyecan dolu bir maceraya sürüklüyor.

Tıbbi gerilim romanlarının ustası Tess Gerritsen, Gölgesizlerin Tutkulu Dansında sağlam karakterler yaratmadaki başarısını bir kez daha ortaya koyuyor.
Booklist

Heyecanı her zaman zirvede tutmayı başaran Tess Gerritsen, sizleri karşı konulmaz bir serüvene çekiyor.
Bu kitabı okurken gölgesizlerin peşine takılmamak imkânsız.
Publishers Weekly

Gölgesizlerin Tutkulu Dansında sırların, ölümlerin, gözü dönmüş insanların içinde kendi masumiyetlerini ortaya çıkarmanın peşinde olan kahramanlar, okuyucuları heyecan dolu bir maceraya sürüklerken, romantizmin sınırlarını zorluyorlar.
The Times

Not: Mayıs 2014'te Harlequin Türkiye tarafından Kupa Kızı adıyla yayınlanmıştır.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2013
 • Sayfa Sayısı:
  336
 • ISBN:
  9786053480938
 • Orijinal Adı:
  Thief Of Hearts
 • Çeviri:
  Laden İldeniz
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
TSena_gl 
 08 Kas 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Tess'in kitaplarını okurken, konusu hep polisiyeymiş gibi geliyor; bu kitap hakkında da çok bi' fikrim yoktu, Tess'in kitabı olması yetmişti almama ama düşündüğüm gibi polisiye değilmiş, tabii bu, kötü bir etki yapmadı bende ve kitabı beğendim, hatta bana nedense Historical havası verdi biraz, hoşuma gitti. -Normalde Historical sevmem pek- Farklı ama güzel bir havası vardı yani. Yazarı ve dili hakkında diyeceğim bir şey yok, sonuçta o, Tess Gerritsen. Kitaptaki karakterlerden en çok Jordan'ı sevdim; hem komik hem de gerçek bir centirmen hatta kendi deyimiyle, tam bir beyfendi. Servet değerindeki sanat eserlerinin nakliyesinin yapıldığı iddia edilen gemide, bir patlama olur ve gemideki mürettebat kurtulmayı beklerken, şok içinde ôlümle yüzleşir. Jordan Tavistock; zengin, akıllı, yakışıklı bir beyfendidir ve arkadaşı Veronica Cairncross'un kendisinden istediği büyük bir iyilik sebebiyle, kendini, hiç ona yakışmayan bi' konumun içinde bulur. Clea Rice, hayatta kalmak için savaş verirken, bir taraftanda gerçekleri ortaya çıkarmak için uğraş vermektedir; işi, hiç ama hiç kolay değildir. Jordan ile Clea'nın yolları bir tesadüf üzerine, oldukça uygunsuz bir anda kesişir ve daha sonra hızla gelişen olaylarla kendilerini 'birlikte' bir kovalamacanın içinde bulurlar; Clea artık yalnız savaşmayacaktır. Clea, gemi hakkındaki gerçeği ortaya çıkarmaya daha fazla yaklaşmaktadır. Aşk ise kapıdadır. Clea'na bazı yerlerde kızdım ama bir bakıma da hep tek başına uğraş veren, güvenebileceği pek kimsesi olmamışken kendini kolayca bırakması da olmazdı. Tanıdığımızı sandığımız insanları, aslında pek tanımamış olabileceğimiz durumlarla karşılabiliyoruz; bu tarz bir durumu da kitapta gayet iyi anlatılmıştı. Jordan karakterinin kitaba etkisi gerçekten çok iyidi ve tabii Clea ile tutku dolu anları da iyi hissettirilmişti. Kısacası çok keyifle okudum bu kitabı. Hayatta bazen risk almalı ve birilerine güvenmeliyiz.

göziizm 
21 Tem 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 8/10 puan

Yazarın adını çok duymuştum farklı bir kitabını ararken dikkatimi çekti alıverdim polisiye sevenler için hoş bir alternatif olabilir ilk etapta biraz durağandı yarısından sonra hikayeye kapılıyorsun genelde tıbbi gerilirim yazdığı için bu sefer olmamış diyenler de var fakat benim yazarla tanıştığım ilk kitabıydı. kurgu -gerilim -merak ...kafa dağıtmak için başka ne ister ki insan :) tess geritsen daha başka kitaplarını da okuyacağım

Gölgesizlerin Tutkulu Dansı benzeri kitaplar

Ceren Acer 
 03 Oca 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu yazarın bütün kitaplarıyla birlikte bu eseri de oldukça etkileyici, çarpıcı bir olay örgüsüne ve üsluba sahipti desem yeridir. Kitabı soluksuz okuyup kendimi ve saatleri unutmuştum. Yazar hakikaten de gerilim romanı deyince ayakta alkışlanacak bir ilhama sahip. Lakin bu kitapta kitabın asıl ismi kullanılmayıp kitaba Gölgesizlerin Tutkulu Dansı adı verilmiştir. Doğrusu neden orijinal isminden kaçınıldığını anlayamadım. Gölgesizlerin Tutkulu Dansı kitabının orijinal ismi Kalp Hırsızıdır. Kafamı kurcalayan bu isim değişikliğinin haricinde olay örgüsü, karakterler arasındaki geçişler ve uyum kusursuz diyebileceğim türden bir romandı. Kapak tasarımı ise okuyucuyu içine alabilecek bir tasarımdı. Yazara ve Martı Kitabevine sonsuz teşekkürler... Kitabı şiddetle tavsiye ederim. Okumayan kalmamalı.

Ceren Gökçen Demirel 
02 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Yazarla tanışmamı sağlayan kitaptı. Tess'in adını çok fazla duyuyordum be büyük beklenti içinde kitabı okudum fakat beklediğim heyecanı duyamadım kitapta.. bir daha da Tess alıp okumadım ondan sonra. Çok kötü bir kitap değil ama yazardan beklentim büyük olduğu için bu etkiyi verdi. Okuyup sevenler mutlaka vardır.

Nejla GÜNEŞ 
13 May 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Kitabın adı ile hikayesi bence pek bağdaşmıyor. Ayrıca tamam tıbbi gerilim konulu bir Tess Gerrıtsen kitabı değil ama hiç Gerrıtsen anlatımına benzemiyor. Aman aman çekici ve ilgi uyandırıcı bir konusu da yok. Sadece sıkı bir Tess Gerrıtsen hayranı olduğum için aldım ve okudum..

Kitaptan 6 Alıntı

Burcu Mutlu 
19 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Küçük bir önlem, büyük bir kazayı önler.

Gölgesizlerin Tutkulu Dansı, Tess Gerritsen (Sayfa 64 - Martı Yayınları)Gölgesizlerin Tutkulu Dansı, Tess Gerritsen (Sayfa 64 - Martı Yayınları)
Mine Alşan 
30 Tem 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Geçmişimden kaçamamak beni hayal kırıklığına uğratıyor. Ne kadar da çabalasam, tıpkı çizgi filmlerde yağmur bulutları gibi kafamın üzerinde dolaşıp duruyor."

Gölgesizlerin Tutkulu Dansı, Tess Gerritsen (Sayfa 147 - Martı Yayınları)Gölgesizlerin Tutkulu Dansı, Tess Gerritsen (Sayfa 147 - Martı Yayınları)
MONSTER 
25 Ara 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Eddy,''bir kadın 40 yıl beklenir mi?'' diye düşündü.
Sonra sevmek,kelimesinin herhangi bir insan olmadığına karar verdi.
Kalbin kimi severse o dur diye iç geçirdi.
Sevmek,beklemekti yıpranmaktı ve güzeldi,diğer 39 yılın geçmesini bekledi.

Gölgesizlerin Tutkulu Dansı, Tess GerritsenGölgesizlerin Tutkulu Dansı, Tess Gerritsen
MONSTER 
25 Ara 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kemiklerine kadar işlemezse kaybolsa,gitse,hiç olmamış birinin hayali bile olsa umrun da bile olmuyor insanın.

Gölgesizlerin Tutkulu Dansı, Tess GerritsenGölgesizlerin Tutkulu Dansı, Tess Gerritsen
MONSTER 
25 Ara 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Her insanın tutkusu sevmekten geçer.
Sevmekte beklemektir bir nevi.
Her insan sever ama tutku onu sona götürecek bir duygudur.

Gölgesizlerin Tutkulu Dansı, Tess GerritsenGölgesizlerin Tutkulu Dansı, Tess Gerritsen