Öğretmenim, Lütfen Bu Kitabı Okur Musun!..

8,0/10  (14 Oy) · 
55 okunma  · 
13 beğeni  · 
1.212 gösterim
Bu kitap öncelikle bilgi bankanıza ilave yapmak için değil, duygu ve düşünce bankanızı zenginleştirmeniz için yazılmıştır. En başta gelen amacım öğretmen olarak seçeneklerinizi artırmak, gelişmek ve değişmek için size fırsatlar sunmaktır. Her sayfayı okudukça, önünüzdeki iki okul günü içerisinde bu fikirleri ve bilgiyi nasıl uygulayabileceğinizi düşünün. İvedi bir uygulama olmadıkça, yerine getirmek istediğiniz değişikliklerin gerçekleşmeyeceğini araştırmacılar bize söylemektedirler. Bu kitapta aktarılanları önemseyin, daha da önemlisi kullanın onları. Üzerinde en çok konuşulan ve yazılan öğretmenlik mesleği dışında bir başka meslek tanıyor musunuz? Sanıyorum yok. Mesleği bu kadar önemli kılan özelliğin ne olduğunu hiç düşündünüz mü? Sıradan sözler ile ifade edilirse şöyle söylenecektir: 'Hakimi de, münendisi de, devlet adamını da öğretmenler yetiştirir' Bu söylenen tabii ki doğru. Ancak öğretmenlik bu geleneksel değerlendirmenin dışında daha farklı ve fazla bir öneme sahip olmalı.
Birsen Erol 
02 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Henüz kişisel gelişim kitaplarının sayısı şu anki kadar çok değildi ve mesleğimin ilk yıllarında okumuştum. Yazarına da mail atmıştım okuduktan sonra. Hasan bey çok memnun oldu yorumlarıma. Çok faydasını gördüm. Yalın diliyle şiirlerden verdiği örneklerle her öğretmen adayının keyif alıp bakış açısını geliştireceği bir kitap. Ayrıca kişisel gelişim kitaplarının pek çoğu yabancı yazarlar tarafından yazılmıştır. Mutlaka katacağı bir şeyler vardır. Ama kendi kültürel yapınız, aynı sosyo ekonomik içinden gelen birinin yazdıkları ve önerdikleri daha sıcak, daha ulaşılabilir ve uygulanabilirdir diye düşünüyorum.

Tuna Han ÖZDEMİR 
01 May 01:50 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Her öğretmenin ve öğretmen adayının okuması gereken kitap. Nasıl öğretmen olunmalı? Dersler nasıl daha eğlenceli işlenir? Etkili sınıf yönetimi nasıl olmalı? Bu sorulara cevap bulacağınız bir eser.

Hatice Özbek 
27 Şub 2013 · Kitabı okudu · Puan vermedi

sayın hasan yılmaz bey .. bu kitabı oğlum ankarada öğrenciyken alıp bana hediye getirdi...büyük bir merakla okumaya başladım ancak bir öğretmen olarak mesleğin başında dilden dile dolaşan ve benim de bildiğim öyküleri hocam kendi başından geçmiş gibi yazmış .. bu beni üzdü.. güvenim sarsıldı..

safak azat 
27 Eyl 2015 · Kitabı okumayı düşünüyor · Beğendi · Puan vermedi

Bir öğretmen olarak ilgiyle okudum ve bir çok meslektaşıma tavsiye ettim. Yine birkaç öğrencime ödül olarak verdiğim kitaplardan biri. Filmini de izledim, izlettirdim ama okurken ki keyfi filmde yakalayamadım. Bence konusu bakımından herkesin okuması gereken kitaplardan biri.

EMİNE ÖZDEMİR 
19 Oca 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Tüm öğretmenlerin ve öğretmen adaylarının okuması gereken bir rehberlik kitabı.

Bayram ÇİFTÇİ 
10 Ara 2016 · Kitabı okudu · 15 günde · Beğendi · 8/10 puan

Öğretmen olmanın sadece isimle kalmadığını ve ne kadar kutsal bir meslek olduğunu görmek istiyorsanız neden hala bu kitabı okumayı tercih etmek istemiyorsun. Bir öğretmen olarak yaptığımız hataların öğrenciler üzerinde nasıl bir etki yarattığını merak mı ediyorsun işte tam da senin kitabın diyorum...

Kitaptan 4 Alıntı

EMİNE ÖZDEMİR 
19 Oca 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Biliyor musunuz; ben, bana şöyle seslenen öğretmenlerinden hiçbir şey öğrenmedim:
'-Hey sana söylüyorum lan, sana sana eşşek kafalı!'
Bu öğretmen, dünyanın en iyi biyoloji ya da tarih öğretmeni olsa bile...
Bana yaşına ve duruma göre: 'Evlat, Genç, Delikanlı, Arkadaş' ifadelerinden birisi ile seslenen öğretmenlerimi ise hep sevdim. Onların anlattıkları daha anlamlıydı benim için.

Öğretmenim, Lütfen Bu Kitabı Okur Musun!.., Hasan YılmazÖğretmenim, Lütfen Bu Kitabı Okur Musun!.., Hasan Yılmaz
Ayşe Sümeyye Kuz 
18 Mar 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Öğrenme aşkını salgın bir hastalık haline getirin ve bu hastalığın taşıyıcısı olun.

Öğretmenim, Lütfen Bu Kitabı Okur Musun!.., Hasan YılmazÖğretmenim, Lütfen Bu Kitabı Okur Musun!.., Hasan Yılmaz
Ayşe Sümeyye Kuz 
22 Mar 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Artık daha fazla 'kurban' rolü oynamayı bırakmanın ve bir değişimi başlatmanın zamanı geldi. Bu zaman 'yarın' değil, şimdi, 'hemen'dir.

Öğretmenim, Lütfen Bu Kitabı Okur Musun!.., Hasan YılmazÖğretmenim, Lütfen Bu Kitabı Okur Musun!.., Hasan Yılmaz