Şaman - Ateşin Efendisi

7,7/10  (12 Oy) · 
32 okunma  · 
6 beğeni  · 
825 gösterim
Asya'nın Ayincisi, Ateşin Efendisi Şaman Mitolojisinin RomanıBüyük davulu ve ustasının pelerinini alıyor. Ayinlerde gerekli olan bir sürü ufak tefek nesneyi keselere doldurup beline bağlıyor. Dizlerinin üstüne oturup kürek çekiyor ve emniyetli bir şekilde yavaşça akıntının içinde ilerliyor. Kafasındaki tüylü başlık rüzgarda uçuşuyor. Tayganın kralı Malu'nun gururlu boynuzlarını da taşıyor üstünde; ruhunda ise bir daha asla sönmeyecek olan bir alev dalgalanıyor. Sisin içinde dimdik duruyor ve yavaşça kıyıda onu bekleyen insanlara doğru yol alıyor: Bir kartal, bir geyik ve Ateşin Efendisi. Ve ayaklarının dibine uzanmış bir kurt.Yüce şaman Bo-Han işte bu şekilde aşıyor nehri.
 • Baskı Tarihi:
  1999
 • Sayfa Sayısı:
  326
 • ISBN:
  9789757076216
 • Çeviri:
  Arzu Güloğlu Alarslan
 • Yayınevi:
  Yurt Kitap Yayın
 • Kitabın Türü:
Serdar Sarı 
17 Tem 20:43 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

uzun zaman önce okumuştum ama aklımda kalan tek tük olaylar neticesinde yazara hakkını teslim etmek gerekir. bir kaç kelime kelime ile sizi ender yaşayabileceğiniz ruh haline sokuyor ve bu durumdan çıkmak da zaman alıyor

Kitaptan 1 Alıntı

İnci Baştan Balıkcı 
22 Tem 14:57 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Zamanın başlangıcında,dünya henüz çok gençken,insanların ataları ve kurtlar birlikte ava çıkarlardı. Sonra ateş geldi ve yolları ayrıldı.Kurtlar bu zamanları hala çok iyi hatırlarlar,fakat insanoğlu bunların çoğunu çoktan unuttu.

Şaman - Ateşin Efendisi, Harald Braem (Sayfa 91)Şaman - Ateşin Efendisi, Harald Braem (Sayfa 91)