Sanatın Öyküsü

9,4/10  (12 Oy) · 
19 okunma  · 
8 beğeni  · 
1.197 gösterim
Bu kitap, kendilerine yabancı ve çekici olan bir alanda ilk bilgilere ihtiyaç duyan herkese göre hazırlanmıştır. Amacı, bu alana yeni girenlere, onları ayrıntılarla boğmadan, genel olarak bilinmesi gerekenleri vermek, daha iddialı çalışmaları sayfalarını dolduran çok sayıdaki isim, dönem ve üslubu onların kolayca anlayabileceği bir şekilde düzenlemek ve böylece daha uzmanlaşmış kitaplara başvurabilmelerini sağlamaktır...
 • Baskı Tarihi:
  2009
 • Sayfa Sayısı:
  688
 • ISBN:
  9789751406958
 • Çeviri:
  Erol Erduran, Ömer Erduran
 • Yayınevi:
  Remzi Kitabevi
 • Kitabın Türü:
berçem Yıldırım 
06 Nis 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Tarih oncesi ilkel topluluklardan başlayarak günümüz sanat anlayışına kadar uzanan, her dönem ve kitaya göre şekillenen uzun bir yaratma öyküsü. Yeni başlayanlar için biraz uzun olsada sade ve yalın, ayrıntı arayanlar içinde kaynakçasi zengin eşsiz bir eser.

rabiye öztürk 
14 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sanatın tüm yönlerini sade, yalın bir dille anlatıyor. diğer sanat kitaplarında olduğu gibi ağır ve felsefi bir dilden uzak sade ve yalın bir anlatıma sahip.

Sarı Sıcak 
30 Nis 2015 · Kitabı okumayı düşünüyor · Puan vermedi

sanat hakkında bilmediğiniz şeyleri bilal'e anlatır gibi anlatan bu kitapla içinizdeki yaratıcının farkına varabilirsiniz. ne var ki şöyle bir kötülüğü var: aslında usta sanatçılar o kadar da usta değillermiş.

Barış Ağca 
27 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Gombrich'in ilk başta okul çağındaki çocuklar için yazmaya başladığı ve sonra yazdıkça içeriği genişlemiş olan kitabı. Bir incelemede 'bitmesi mümkün mü?' diye sorulmuş, büyük bir şevkle baştan sona okumuştum. Kitabın kalınlığı ve ağırlığı korkutmasın. Sanat hakkında en iyi başlangıç kitaplarından biri. Geç yaşlardan önce gençlik zamanlarında okunmalı ve okutulmalı

Murat Akkan 
19 Ara 2014 · Kitabı yarım bıraktı · Beğendi · 10/10 puan

Bitmesi mümkün mü sizce, arada bakıyorum :)