Silahlara Veda Bütün Eserleri 7

8,1/10  (153 Oy) · 
567 okunma  · 
158 beğeni  · 
4.580 gösterim
Romanda, sıcak savaşın ortasında iki genç insan hem kendi sevgi dolu dünyalarında, hem de savaşın her şeyi yerle bir eden acımasız dünyasında yaşarlar; bütün zorlukları aşarlar sevgileriyle. Bir yanda insanı yok eden savaş, bir yanda insanı insan yapan sevgi... Yaşama sevinci... Bu çelişkili yaşam içinde bu iki insanı çeke sürükleye götüren olaylar... Romanı en güzel savaş romanlarından biri yapan bir sonuç...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2009
 • Sayfa Sayısı:
  296
 • ISBN:
  9789752202795
 • Orijinal Adı:
  A Farewell To Arms
 • Çeviri:
  Mehmet Harmancı
 • Yayınevi:
  Bilgi Yayınevi
 • Kitabın Türü:

Yine bol acılı bir aşk hikayesi ile karşı karşıyayız hemde ne acılı bir savaşın ne kadar anlamsız ve boş olduğunu gösteren ve acılar içinde biten bir aşk hikayesi güzel bir kitap yer yer tebessüm ettiren yer yer hüzüne boğan bir çalışma acılı aşk hikayesi severler bu kitabı kaçırmamalı okuyan herkese keyifli okumalar Türkiye ...

çağlar doğan 
07 Mar 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Savaş ortasında bir aşk... Betimlemeleri öyle sağlam ki kahraman sanki siz olmuşsunuz. Herkese tavsiye ederim. Olay İtalya'nın 1.dünya savaşındaki durumlarından bahsediyor. Bizde ki yakup kadri tadında , Yaban gibi sürükleyici.

Bekir İstanbul 
16 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Çok güzel yada çok sürükleyici gibi kelimeler kullanamayacağım. Kitap rastgele elime geçti ve okudum. Okuduğuma pişman değilim. Kitap farklı farklı bölümlerden oluşuyor ve çok sakin bir ilerlerleyişi var. Savaş, aşk, hastalık, kaçış, doğa, mutluluk ve hüzün. Yani hayata dair bir çok şeyi bünyesinde bulunduruyor.

Leylaa 
 15 Kas 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 9/10 puan

Savaş ve aşk bir arada... Savaşta yaşanan bir aşk hikayesi.. Konusu, güzel betimlemeri, akıcı anlatımı ve hüzünlü sonuyla keyif veren akıcı bir kitaptı. Savaş, kaçış, hastalık... Ve bunlara rağmen yaşanan masumca bir aşk hikayesini keyifle okudum.

handan sarıcaoglu 
10 Kas 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 8/10 puan

Savaş ve aşkın iç içe harmanlanmış halini çok güzel anlatmış. Kahramanımız bir teğmen ve savaşın tam ortasında; ölümler görüyor, arkadaşlarını kaybediyor ama bunun yanında bir de aşık oluyor. Daha sonrasında savaşın ne kadar boş ve anlamsız olduğunu düşünüyor. acıyı,hüznü arkasında bırakıp kaçmayı tercih ediyor. Bu kaçış onu mutluluğa götürüyor ama malesef bu mutlulukta kısa sürüyor. Kitap çok sade, yalın,anlaşılır bir anlatıma sahipti. İçindeki aşk ‘da oldukça etkileyiciydi. Savaş ve aşk; iki zıt kavram acının içinde yeşeren peyda olan mutluluk gibi.. keyifli okumalar dilerim.

Gün İlke Yıldırım 
17 Ara 2017 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 9/10 puan

Bir yanda savaşın acımasız ve keskin soğukluğu, diğer yanda aniden başlayan ve gittikçe büyüyen bir aşkın huzurlu sıcaklığı... Savaşın acımasız yüzünü, askerlerin umuduyla en iyi harmanlayan yazarların başında gelen Bay Hemingway'in bu başarısı, Birinci Dünya Savaşı'nı bizzat cephede geçirmiş olmasından kaynaklanıyor muhtemelen. Benim için "Çanlar Kimin İçin Çalıyor"un yeri ayrıdır ama bir buçuk ay kadar kısa sürede yazılmış olan ve hiç unutmayacağım bu dev eser de mutlaka okunmalı diye düşünmekteyim. Tavsiyemdir. =)

Güler Bilkay Aygün 
19 Haz 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yine lise yıllarımda okuduğum bir kitap. Konusuna gelince; Birinci Dünya Savaşı esnasında İtalya'da geçen dramatik bir aşk hikayesi. Aşk ve savaş yanyana gelmesi biraz güç görünen bu iki kavram kitapta çok güzel harmanlanmış.

Muharrem Armağan 
07 Şub 23:05 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Kitabın dili çok yakındı öyle ki nerdeyse yazar kitabın sonlarına kadar olayları duygusuz bir şekilde anlatmış desem çok abartmış olmam. Kitabı savaş karşıtı bir kitap olarak görmemenizi tavsiye ederim çünkü kitabın yarısından fazlası aşk temasına dayandırılmış. Aşk konusu da biraz ütopik kalmış diyebilirim yani kadın olsun erkek olsun ikisi de sanki hayali bir aşk yaşıyor o kadar mutlular özellikle Cat'in konuşmaları bana birazda çocuksu geldi(çocuksudan kastım herşeyi kabul etmesi bunu biraz çocuk saflığında yapması devamlı devamlı aşk üzerine konuşmaları, Cat'in safça ve hemen kabullenen cevapları vs) diyebilirim. Kitap beklediğimden daha alt bir seviyedeydi özellikle savaş konusuna ucundan değinmiş diyebilirim. Kitabı savaş karşıtı değil de aşk kitabı olarak okursanız belki daha olumlu düşünebilirsiniz.

mazlum taş 
18 Kas 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Catherina öldükten sonra Henry hemşireleri kovar, odaya girer. Catherina'nın ölü bedeniyle vedalaşır. Ölü bir bedenle vedalaşmak ne kadar sarsıcı... Şöyle der: " Onları dışarı attım. Kapıyı kapattım ama bir şey değişmedi. Bir heykelle vedalaşmak gibi bir şeydi yaptığım. Anlamsızdı..." Benim için sarsıcı olan "bir ölü bedenle vedalaşmak", bu kitapta "bir heykelle vedalaşmak" kadar sıradan bir düzeye indirgenmiş. Herhalde en sarsıcı kısmı bu...

Uğur Erdoğan 
19 Oca 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bir savaş ve aşk hikayesi.Savaşla ilgili olan kısımları okuduğunuzda her türlü savaşın olmaması gerektiğini düşünüyorsunuz.Çünkü hiçbir şey insan hayatından değerli değildir.Aşk kısmı ise karakterler biraz liseli aşıklar gibi. Bazen keyif alınan bazen hüzünlendiren bir kitap

4 /

Kitaptan 115 Alıntı

TİRAJE 
07 Şub 22:01 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Evet azıcık deliydim. Ama öyle anlaşılmaz bir delilik değildi bu.

Silahlara Veda, Ernest Hemingway (Sayfa 62 - Pdf)Silahlara Veda, Ernest Hemingway (Sayfa 62 - Pdf)
TİRAJE 
07 Şub 12:47 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

«Bilmem. Çocukluğumdan beri korkarım yağmurdan.»
«Ben severim ama.»
«Aslında ben de yağmurda yürümeyi severim ama birisini sevince içime hüzün çöküyor.»
«Ama ben seni hep seveceğim.»
«Ben de seni yağmurda, karda, rüzgarda, her şeyde seveceğim.»

Silahlara Veda, Ernest Hemingway (Sayfa 49 - Pdf)Silahlara Veda, Ernest Hemingway (Sayfa 49 - Pdf)
Mert Demiröz 
22 Oca 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Ah sevgilim, öylesine tutuldum ki sana, sen olayım istiyorum

Silahlara Veda, Ernest Hemingway (Sayfa 345)Silahlara Veda, Ernest Hemingway (Sayfa 345)
TİRAJE 
04 Şub 23:44 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Ölü olduğumu biliyordum ama öldüğümü düşünmemin de yanlış olduğunu biliyordum.

Silahlara Veda, Ernest Hemingway (Sayfa 21 - Pdf)Silahlara Veda, Ernest Hemingway (Sayfa 21 - Pdf)
nejla güldalı 
09 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

“Düşünüyor ve okuyabiliyoruz. Köylü değiliz. Makinistiz. Köylüler bile savaşın hiçbir yararı olmadığını biliyor. Herkes nefret ediyor savaştan.”
“Ülkeyi yöneten bir sınıf var, akılsız bir sınıf. Hiçbirinin bir boktan anladığı yok. Bu savaş bu yüzden çıktı işte.”
“Para da kazanıyorlar savaştan.”

Silahlara Veda, Ernest Hemingway (Armoni Yayıncılık)Silahlara Veda, Ernest Hemingway (Armoni Yayıncılık)
TİRAJE 
07 Şub 14:09 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

«Yitirecek bir şeyin olmayınca yaşamı çekip çevirmek güç değil.»

Silahlara Veda, Ernest Hemingway (Sayfa 54 - Pdf)Silahlara Veda, Ernest Hemingway (Sayfa 54 - Pdf)
TİRAJE 
08 Şub 13:51 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

«Akıllısınız.»
«Yo yo, yaşlılar akıllı olur derler ya bakmayın siz, kocaman bir yalandır o. Yaşlanmakla akıllanmaz insan. Olsa olsa ayaklarını daha denk alıp önlemi elden bırakmazlar, o kadar.»
«Belki de akıllılık dediğimiz şeyin ta kendisidir bu.»
«Hiç de çekici yanı olmayan bir akıllılık bu.”

Silahlara Veda, Ernest Hemingway (Sayfa 111 - Pdf)Silahlara Veda, Ernest Hemingway (Sayfa 111 - Pdf)