Silahlara Veda Bütün Eserleri 7

8,0/10  (112 Oy) · 
427 okunma  · 
107 beğeni  · 
2.500 gösterim
Romanda, sıcak savaşın ortasında iki genç insan hem kendi sevgi dolu dünyalarında, hem de savaşın her şeyi yerle bir eden acımasız dünyasında yaşarlar; bütün zorlukları aşarlar sevgileriyle. Bir yanda insanı yok eden savaş, bir yanda insanı insan yapan sevgi... Yaşama sevinci... Bu çelişkili yaşam içinde bu iki insanı çeke sürükleye götüren olaylar... Romanı en güzel savaş romanlarından biri yapan bir sonuç...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2009
 • Sayfa Sayısı:
  296
 • ISBN:
  9789752202795
 • Orijinal Adı:
  A Farewell To Arms
 • Çeviri:
  Mehmet Harmancı
 • Yayınevi:
  Bilgi Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Fırat Çağlar MANTAŞ 
16 Kas 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 9/10 puan

Savaş ve Aşk gibi iki zıt kavram çok güzel harmanlanmış. Savaşın ne kadar kötü bir şey olduğunun sık sık dile getirildiği bir kitap. Savaşta yaşanan hüzünlü bir hikaye. Karakterleri ve betimlemeleri de çok beğendim. Fakat kitabı cem yayınevinden okudum ve çeviri biraz sıkıntılıydı. Yine de sıkılmadan keyifle okudum diyebilirim.

Mizgin eminoglu 
17 Eyl 17:54 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 7/10 puan

Okurken bunaldığım zamanlar oldu. Ama gene de yazarın mesaj içerikli cümleleri ile buluştuğum için mutluyum. Bazen okuduğunuz bir kitap size öyle bir cümle sunar ki, "Ne kadar doğru hiç dikkat etmemiştim" dersiniz. Üzerine düşünme firsatınız olur. Savaşa dair öyle bir kitap.

çağlar doğan 
07 Mar 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Savaş ortasında bir aşk... Betimlemeleri öyle sağlam ki kahraman sanki siz olmuşsunuz. Herkese tavsiye ederim. Olay İtalya'nın 1.dünya savaşındaki durumlarından bahsediyor. Bizde ki yakup kadri tadında , Yaban gibi sürükleyici.

İsmail Altunbüker 
 11 Eki 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Yine bol acılı bir aşk hikayesi ile karşı karşıyayız hemde ne acılı bir savaşın ne kadar anlamsız ve boş olduğunu gösteren ve acılar içinde biten bir aşk hikayesi güzel bir kitap yer yer tebessüm ettiren yer yer hüzüne boğan bir çalışma acılı aşk hikayesi severler bu kitabı kaçırmamalı okuyan herkese keyifli okumalar Türkiye ...

Bekir İstanbul 
16 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Çok güzel yada çok sürükleyici gibi kelimeler kullanamayacağım. Kitap rastgele elime geçti ve okudum. Okuduğuma pişman değilim. Kitap farklı farklı bölümlerden oluşuyor ve çok sakin bir ilerlerleyişi var. Savaş, aşk, hastalık, kaçış, doğa, mutluluk ve hüzün. Yani hayata dair bir çok şeyi bünyesinde bulunduruyor.

Güler Bilkay Aygün 
19 Haz 19:05 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yine lise yıllarımda okuduğum bir kitap. Konusuna gelince; Birinci Dünya Savaşı esnasında İtalya'da geçen dramatik bir aşk hikayesi. Aşk ve savaş yanyana gelmesi biraz güç görünen bu iki kavram kitapta çok güzel harmanlanmış.

Uğur Erdoğan 
19 Oca 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bir savaş ve aşk hikayesi.Savaşla ilgili olan kısımları okuduğunuzda her türlü savaşın olmaması gerektiğini düşünüyorsunuz.Çünkü hiçbir şey insan hayatından değerli değildir.Aşk kısmı ise karakterler biraz liseli aşıklar gibi. Bazen keyif alınan bazen hüzünlendiren bir kitap

Selma Tütüncü 
20 Ağu 02:50 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Bundan daha kötüsü olamaz. Savaştan daha kötü bir şey yoktur yer yüzünde."
Savaşın ortasında iki genç insan hem kendi sevgi dolu dünyalarında, hem de savaşın herşeyi yok eden acımasız dünyasında yaşarlar. Bütün zorlukları aşarlar sevgileriyle. Savaşın en acımasız ve insanlıktan uzak ortamında insan olmanın nasıl bir meziyet olduğunu çok güzel ortaya dökmüş. Hemıngway.. Bunu güçlü bir duyguyla ifade etmiş hep: aşk.. Savaşa rağmen sevgi, aşk, barış her zaman yeşerir... Çok güzeldi özellikle sonu çok etkileyiciydi. Kesinlikle tavsiye ediyorum. :)

Necmiye 
20 Mar 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · 7/10 puan

olay birincı dünya savaşında İtalya'da geçmektedir.Henry İtalyan ordusunda görevli Amerikalı teğmendir.Catherina gönüllü hastabakıcı ingiliz kızı..Savaşın ortasında bir aşk hikayesi,ancak mutlu sonla bitmeyecektir.

hayal güneş 
17 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Henri sadece silahına veda etmedi, o aynı zamanda sevdiyine, sevgisine, evladına elveda dedi. Belki de Henrinin dediyi gibi bütün bunların hepsini Dünya kendisi yapmıştı...

3 /

Kitaptan 51 Alıntı

Mert Demiröz 
22 Oca 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Ah sevgilim, öylesine tutuldum ki sana, sen olayım istiyorum

Silahlara Veda, Ernest Hemingway (Sayfa 345)Silahlara Veda, Ernest Hemingway (Sayfa 345)
nejla güldalı 
09 May 11:21 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

“Düşünüyor ve okuyabiliyoruz. Köylü değiliz. Makinistiz. Köylüler bile savaşın hiçbir yararı olmadığını biliyor. Herkes nefret ediyor savaştan.”
“Ülkeyi yöneten bir sınıf var, akılsız bir sınıf. Hiçbirinin bir boktan anladığı yok. Bu savaş bu yüzden çıktı işte.”
“Para da kazanıyorlar savaştan.”

Silahlara Veda, Ernest Hemingway (Armoni Yayıncılık)Silahlara Veda, Ernest Hemingway (Armoni Yayıncılık)
nejla güldalı 
09 May 11:22 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

“Hepsi aptal ve aptallıklarından savaşıyorlar.”

Silahlara Veda, Ernest Hemingway (Armoni Yayıncılık)Silahlara Veda, Ernest Hemingway (Armoni Yayıncılık)
Uğur Erdoğan 
13 Oca 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

"Ama insanın kaybedecek bir şeyi olmayınca, yaşam o kadar güç değildir."

Silahlara Veda, Ernest Hemingway (Sayfa 123 - Bilgi Yayınevi)Silahlara Veda, Ernest Hemingway (Sayfa 123 - Bilgi Yayınevi)

Savaş ve kötülük ...
İnsanlar , savaşın be kadar kötü bir şey olduğunu anlayıp da bunu durdurmak için bir şey yapamayacaklarını anlayınca çıldırıyorlar .

Silahlara Veda, Ernest HemingwaySilahlara Veda, Ernest Hemingway
Bengü 
10 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

- "Bundan daha kötüsü olamaz. Savaştan daha kötü bir şey yoktur, yeryüzünde."
- "Bozgun, daha kötüdür!"
Passini, yine aynı tavırla:
- "Hiç zannetmem. Bozgun nedir ki? Sonunda ülkene geri dönersin hiç olmazsa..."

Silahlara Veda, Ernest HemingwaySilahlara Veda, Ernest Hemingway