Sisli Hatıralar Rıhtımı

8,2/10  (14 Oy) · 
23 okunma  · 
14 beğeni  · 
676 gösterim
En büyük hikâyeleri zaman anlatır, kaybolan hayallerinizi ise kalbiniz…


İrlanda 1912… Küçük bir köyün on dört sakini, Amerika’da daha iyi bir hayat kurma umuduyla rüyalar gemisi Titanic ile denize açılır. Ancak bu yolculuk, on yedi yaşındaki Maggie Murphy için acıdan ibarettir. Geleceği, bilinmeyenlerin ülkesine bağlıyken kalbi İrlanda’da, ardında bıraktığı sevdiğindedir. Batmaz denilen gemi okyanusun serin sularına gömüldüğünde, Maggie çok az sayıda kurtulan yolculardan sadece biridir. Amerika’da bir hastanede tek başına gözlerini açtığında hatırladığı şey, gemi batarken ortalığı kaplayan o korkunç gıcırtı sesi ve buz gibi suda donarak hayatını kaybeden masum insanların çığlıklarıdır… Hayatta artık tek başına yaşam mücadelesi verecek olan Maggie, bir daha o korkunç olaydan bahsetmemeye kararlıdır.


Chicago 1982… Babasının acı kaybıyla yasa boğulan Grace Butler, artık hayatına yön vermek zorunda olduğunun farkındadır. Çok sevdiği büyük büyükannesi Maggie, tüm hayatı boyunca kalbinde taşıdığı Titanic hakkındaki içini sızlatan acıyı onunla paylaştığında, Grace artık nasıl bir yol izlemesi gerektiğini biliyordur. Belki de artık hayaletlerden kaçmak yerine onlarla yüzleşmesi gerekiyordur…


Menekşeler Fısıldarken’in yazarı Hazel Gaynor’ın kaleminden dökülen Sisli Hatıralar Rıhtımı, gerçek hikâyeleri kapsamasıyla birlikte Titanic felaketinin kurtulanları ve sonraki nesli nasıl etkilediğini muhteşem bir dille anlatıyor. Kitabı okurken okyanusun serinliğini yüreğinizin derinliklerinde hissedeceksiniz…


“Tarihi olaylarla yoğrulmuş, zengin içerikli bir roman. Titanic felaketini derinlemesine işleyen bu kitabı elinizden düşüremeyeceksiniz.”


Booklist
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2018
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9786051882468
 • Orijinal Adı:
  The Girl Who Came Home
 • Çeviri:
  Filiz Çakır
 • Yayınevi:
  Arkadya Yayınları
 • Kitabın Türü:
Selenay Afşar 
 06 Şub 08:23 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 9/10 puan

Irlanda 1912... Küçük bir köyün on dört sakini, Amerika'da daha iyi bir hayat kurma umuduyla rüyalar gemisi Titanic ile denize açılır. Ancak bu yolculuk, on yedi yaşındaki Maggie Murphy için acıdan ibarettir.

Gerçek hikayeleri barındırmasıyla birlikte Titanic felaketinin kurtulanları ve sonraki nesli nasıl etkilediğini muhteşem bir dille anlatmış yazar. Tarihi olaylarla yoğrulmuş, Titanic felaketini derinlemesine işlemiş bu kitabı elinizden bırakmak istemeyeceksiniz.

Kitabın sonunda ters köşe olsam da, bu ters köşe beni gayet mutlu etti. Keyifli okumalar dilerim.