Adı:
Yüksek Ökçeler
Alt başlık:
Cep Boy
Baskı tarihi:
1 Haziran 2005
Sayfa sayısı:
175
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789759103171
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Sarı Papatya Yayınları
Baskılar:
Yüksek Ökçeler
Yüksek Ökçeler
Yüksek Ökçeler
Yüksek Ökçeler
Yüksek Ökçeler
96 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Ömer Seyfettini deyince akla birbirinden güzel, anlamlı ve etkileyici hikayeler gelir. Dünden beri bir kaç tane hikaye okudum, onlar arasında yüksek ökçeler ve diyet beni çok etkiledi. Hikayeler ne kadar kisaltilmiş olsa da yazarının dile getirmek istediği düşünceleri gayet iyi anlaşılıyor.

Bazen doğruları bilsek bile gözümüzü kapatıp göremez oluruz. Acaba neden? Düzenimizi bozulmamak için mi yoksa sevdiğimiz saygı duydugumuz insanlari kaybetmemek için mi?
Nedense hikayeleri okuyup geçemiyorum, tekrar tekrar okumayı ihtiyaç duyuyorum. 36 yıllık kısacık ömrüne sığdırdığı eserleri ile Çağları aşarak ölümsuzleştiği ömer Seyfettini tanımayan varsa acilen tavsiye ediyorum.
96 syf.
·8/10
Yüksek ökçeler bugün ki tabiriyle topuklu ayakkabılar :) Hizmetçilerinin uşaklarının ahlakının,dürüstlüğünün aslında ayağındaki ayakkabılara ait olduğunu öğrenen evin sahibinin düştüğü durumu anlatan bir kitap. Hiç kuşkusuz ders kitaplarında da kısa kısa önümüze çıkmıştır. Kendimize ders çıkartabiliriz. Kendime çıkartacağım kesin bir ders var ki birini denetleyeceğim zaman asla yüksek ökçeli ayakkabı giymeyeceğim :)
96 syf.
·Puan vermedi
Maupassant tarzı öykücülüğün ilk temsilcilerinden olan Ömer Seyfettin kısa ve sonu süprizle biten hikayelerinde, okuyucu şaşırtmayı seven üslubu ile kendine has öykücülük oluşturmuştur. Dönemine göre dili sadedir. Yüksek ökçeler ile toplumsal değerleri tartışmaya açmıştır.
96 syf.
·1 günde·10/10
Malumdur kısa olmaktan ne erkekler ne de kadınalar hoşlanır. Bu öyküde de sağlığı bozulurcasına yüksek ayakkabı giyen bir kadının bozulan sağlığı ve doktor perhizine karşın haklı bir gerekçe bulmasını konu eden kısa bir öykü.
96 syf.
·Puan vermedi
Çokça işlenmiş bir konu olan batı hayranlığını Ömer Seyfettin farklı ve anlamakta zorlanacağım bir kitapta işlemiş.
İçinde çokça alışık olmadığımız kelimeler barındıran kitap,çok da uzak olmadığımız bir dünyayı anlatıyor.
İlk okuyuşta beğeneceğinizi garanti veremesem de ikinci okunuşunda her şey daha farklı gelebilir.
Küçük yaşta evlendirilmesi sonucu erkeklerden soğuyan Hatice Hanım'ın ve diğer ozgun karakterlerin hikayesi sizi pek tatmin etmese de, Ömer Seyfettin kalemi için okunabilir.
96 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Bugün bile güncel sayılabilecek bir hikâye.zamanının ötesinde bir yazar. Ne yazık ki Türkiyede her şey gibi Ömer Seyfettin de yanlış anlaşılmış ve etiketlenmiş bir yazar. Çocuk edebiyatından ziyade yetişkin ve müstehcen içerikleriyle zengin temalar sahibi bir yazar.
96 syf.
·10/10
İlk okuduğum da birinci sınıf yeni bitmişti. Ve çok beğenmiştim. Ardından bir kaç defa daha okumayı ihmal etmedim, okuyun güzel bir kitap. Ömer Seyfettin'in kötü bir kştabı olamaz zaten.
96 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Gerçekleri görmek istemediğimizde paravan olarak kullandıklarımızı kaybettiğimizde mutsuz oluruz. Eğer kendimizi kandırmaya devam etmek istersek sahte mutluluklara yelken açarız.....
Fakat insanlar aşkın hakikatini kaybetmişlerdi.Hürmet ettikleri, acıdıkları yahu alıştıkları vücutları" seviyorum " zannediyorlardı. İşte bu yanlış zan aşkın kıymetini düşürüyordu.
Kleopatra, aşıklarını böyle bir gecenin sabahında öldürüyor; bir aşk, bir kadın için yıllarca değil, yüzyıllarca savaş oluyor, yüz binlerce adam boğazlaşıyor, tarih öncesi ormanlarda yaşayan kuyruklu atalarımız gibi birbirlerini parçalıyorlardı. Şimdi onlardan ne kadar uzaktayız.
Eğer ruhu varsa insan sever.Birdenbire...Sanki deli olur. Hayat, ufuk, gece, gündüz artık hep yüzüncü planda kalır.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Yüksek Ökçeler
Alt başlık:
Cep Boy
Baskı tarihi:
1 Haziran 2005
Sayfa sayısı:
175
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789759103171
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Sarı Papatya Yayınları
Baskılar:
Yüksek Ökçeler
Yüksek Ökçeler
Yüksek Ökçeler
Yüksek Ökçeler
Yüksek Ökçeler

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

  • 6 defa gösterildi.

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0

Kitabın sıralamaları