• Ben hep bir kişilik sustum. Öyle ya; yeni dünya düzeni, konjonktür, küresel sermaye ve kişi başına düşen milli gelir böyle istiyordu. Para babaları, karısını aldatanlar, zalimi alkışlayanlar da. Ben hep bir kişilik susmak zorundayım. Sustum.

  On beşinde zorla evlendirilenler, lise terkler, oğlu Alamancılar ve arabasının arkasına “babam sağ olsun” yazanlar böyle istiyordu. Ben sustum, düzen bozulmadı. Ben sustum, din tüccarları, his tüccarları, aşk tüccarları kazandı. Kırmızı Mercedes’i olanlar, tripleks evlerde yaşayanlar, ayaklarına bir kere bile çamur bulaşmamış olanlar kazandı. Onlar kazandı.

  Sustum, ciğerim yana yana sustum. Ümran’a sustum, Aylan’a sustum. Mülteciye tekme atan gazeteciye de sustum. Çünkü parlement içenler, yılbaşı kutlayanlar ve yumurta topuk ayakkabı giyenler böyle istedi. Ben sustum düzen bozulmadı.

  Ben sustum. Aslında ben öldüm. Beni öldürdüler. Beni bir Neşet türküsünün nakaratına, Mihribanın sarı saçlarına, Mecnunun ayak basmadık yer bırakmadığı çölüne gömdüler. Ben saçlarının sarı olmadığını, adının da Mihriban olmadığını bile bile oraya gömüldüm. Çünkü küresel sermaye, New Age dinleri ve gayri safi milli hasıla öyle istedi.

  Zarifoğlu da, Kafka da, Zweig de susmuştu. Onları da susturmuşlardı. Lâl ettiler. Çünkü Sağ/Sol kavgaları, gözü dönmüş Avrupa ve Sanayi İhtilali böyle istedi. Belki Orhan Gencebay da, bilemiyorum. Ama sustular.

  Ben hep bir kişilik sustum. Konuşsam, bir konuşabilsem, gözlerine bakarken ağlamasam mesela her şey değişebilir. Radyoda Ahmet Kaya çalmasa belki değişebilir. Ama çalmasa, söz veremiyorum…

  18.12.2017
 • Günaydınlar Efendim...!!

  Duyduğumuza göre bizi özlemişsiniz...! Overlock Makinesi Ayağınıza kadar geldi...! :) Kahvelerinizi hazırlayın.. Günün konularıyla sizlerleyiz..! {Ç News!}

  Önemli bir haberimiz var.. En sona sakladık. Çünkü yazımızı okumanız için yem bu.. Şimdi biz böyle söyledik diye en alta inip geri kalanı okumazsanız hatırımız kalır...!

  Efendim sitemizde devam eden okuma etkinliklerini ve buluşma etkinliklerini Haruni Bey'in sayfasında ki şu linkten >>>;#28280902 takip edebilirsiniz...

  Sitemizin elits tabakasından https://1000kitap.com/Afaki Bey'i tanıyor musunuz? Tanımıyorsanız çok şey kaybetmişsiniz demektir. Lütfen takibe alın ve berkecanlar, mertcanlar, nilsular, bişesesular hepsiburada... Mekan Etiler, Nisantaşı.. Takipte kalın...!!! :)

  Sizler Tuco Herrera Bey'in incelemelerine hiç baktınız mı? Bakmadıysanız büyük kayıp. Sizlere örnekleme üç inceleme sunalım hemen;

  #28574717
  #26785751 #28281987

  Yarın bir başka üyemizin incelemelerini paylaşacağız.. Artık günlük rutinimiz olsun, konjonktür'ümüze uygun bir yapısı var bu paylaşımımızın...! Minimalist çalışmak tek hedefimiz..

  Buraya kadar okuduysanız kahvenizi yudumlayıp devam edeceğinizi düşünüyoruz.. Gelen olumlu tepkiler bizi buna sevk etti.. Kimileri Köşe Yazarı olduğumuzu, bazıları magazin habercisi olduğumuzu, bazıları ise radyo istasyonu olduğumuzu iletti.. Çok teşekkürler....! Baggzıları ise ıyyyy bu neeea yeaaaa diye tepki koydu. (1 kişi). Eyvallah! Saygımız tabi ki var.. Şaka şaka kişisel haklara tacizden dolayı cehennemin dibine kadar yolu var..! :)) Hakaretsiz eleştiriler kabulümüzdür...!

  Önemli haberimiz nedir? .. 3...2....1....

   J. R. R. Tolkien dir...!

  Belki duymayanlar vardır dedik, Yeni kitabı Ham'li Çiftçi Giles 6 Nisan'da raflarda... Şuan ön siparişte... Sevenleri kaçırmasın, hemen alsınlar..! Usta yeni kitabıyla aramızda..! Ruhu hala bizimle..!

  Bitirelim artık? Çok uzun oldu.... Bizi özleyin....!!

  Günün şarkısını şuraya iliştirelim;
   https://youtu.be/h_D3VFfhvs4
  (Efsaneye Saygı ve Sevgilerimizle..!)

  Mutlu bir gününüz olsun..!

  Sağlıcakla kalın...! İyi ki varsınız....!
 • Yirminci yüzyılın başlarında İngiltere"de ( ve birçok diğer ülkede de) yaşayan insanların neredeyse tamamı, günümüzün standartlarına göre ırkçı olarak değerlendirilirdi.