d

Doğrular

2 üye
Söylenenlerin kendi içindeki tutarlılıkları; söylenenlerin o zamana kadar edindikleri bilgilerle olan tutarlılıkları; söyleyenlerin konumları ve o konumlarına göre mevcut olabilecek art niyetlerinin olup olmayabileceği; söyleyenlerin geçmişleri; bilgi kaynaklarının çeşitli olup olmadığı ve bu kaynaklar arasındaki tutarlılık; tarihten ve günümüzden başka ortamlardaki olaylarla söylenenlerin benzerlik gösterip göstermediği. Bunlara dikkat edenler şunu da kesinlikle bilmelidirler ki, kesin bilgi kaynağı hemen hiçbir konuda yoktur. Doğru bilgiyi üretmek bireye ait bir sorumluluktur. Bu sorumluluğu büyüğüne, yöneticisine, dinine vs. yıkmaya kal^m insanlığından feragatle koyunluğa razı olmuş demektir.
Aptalı Tanımak
Aptalı Tanımak
Celal Şengör
Celal Şengör
Kendisinin, aynı zamanda doğrular tanrısı da olan, yalanlar tanrısı tarafından lanetlendiğini asla söyleyemezdi. Hayır. Yalanlar tanrısı değil, Masallar tanrısıydı. Ve her hikâyenin iki yüzü vardır.
Reklam
Ferhat Ç

Ferhat Ç

@Ferhatt_
·
1ay
Bütün hasta insanların hastanelerde olduğunu mu sanıyorsun sen?
Sayfa 108 - Metis yayınları 28. BasımKitabı okudu
Söyleme Bilmesinler
Neşe kolanya gibi bir şey. Dökünüyorsun, o an ferahlıyorsun.sonra uçup gidiyor burnundan, elinden, üzerinden. kasvet öyle değil ama, zamk gibi,bulaşıyor ve dokunan herkese yapışıyor.
Sayfa 123Kitabı okudu
Turac Əlizadə

Turac Əlizadə

@turac__2001
·
2ay
Güvenebilmek,sevmekten daha önemlidir. Çünkü sevginin olduğu yerde güven yetişir. Ama güvenin olmadığı yerde sevgi yetişmez.
okuyankoalaa

okuyankoalaa

@okuyankoalaa
·
2ay
' Bir sözün doğruluğu ile inandırıcılığı arasında hiçbir bağlantı yoktur. '
İletişim YayınlarıKitabı okudu
Reklam
137 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.