Profil
Kendini koru kızım...
"Bu dünyada sana kötülük yapmak isteyen insanlar çıkacak karşına, ama unutma ki iyilik yapmak isteyenler de çıkacak. Kimi insanın yüreği karanlık, kiminin ki aydınlıktır. Geceyle gündüz gibi! Dünyanın kötü olduğunu düşünüp küsme, herkesin iyi olduğunu düşünüp hayal kırıklığına uğrama! Kendini koru kızım, insanlara karşı kendini koru!"...
"Erkekler ağlamaz" diyorlar; bunu dediklerine göre ağlamak doğru değil. Peki ağlamak iyi bir şey değilse neden kızlara yasak değil? Acaba kızların kötü şey yapmaları doğru da erkeklerinki mi değil? Ya da kızlar için ayrı erkekler için ayrı kötü şeyler mi var? Ama bu olamaz kötü kötüdür, bazıları için iyi olan bazıları için kötü olabilir mi?
Sayfa 16 - Doğan KitapKitabı okudu
Reklam
Gerçeklerin dünyasında kötülerin cezalandırılıp iyilerin ödüllendirildiği falan yoktu. Başarı güçlüye veriliyor, yenilgi zayıfın eline tutuşturuluyordu.
Sayfa 229Kitabı okudu
LADY CAROLINE -Herkesin iyi olduğunu sanıyorsunuz Jane. Bu büyük bir hata. LADY STUTFIELD -Sahi mi, sahiden böyle mi düşünüyorsunuz Lady Caroline, herkesin kötü olduğuna mı inanmak lazım? LADY CAROLINE -Böyle yapmanın çok daha güvenli olduğunu düşünüyorum Lady Stutfield. Elbette insanların iyi oldukları anlaşılana dek. Bu ise epey araştırma gerektiriyor bugünlerde
Fırsatlar eşit olsa da; herkes hayatı,kendi gözlükleri ile görür. Ne demiş Mevlana: "Güneş, herkesin üzerine eşit doğar. Ama; gül başka, leş başka kokar".
Kötüyü Tanrı yarattı, ama kötü insan olmak bir tercihtir. İşte kaderin tanımı, tam da budur...
Reklam
Her insanın içinde iyi ve kötü, yan yana durur. Hangisini beslersen o galip gelir.
Kötünün ve daha az kötünün seçime sunulduğu ve daha az kötünün seçimiyle insanların iyiyi seçtiğini zannettiği bir dünyada, kimse kötülüğün yok olması uğrunda mücadele etmeyecektir.
Sayfa 25 - Fatih Tekin/Riyanın "Rüya"laşması:Görünmek İğvasıKitabı okudu
Kötü muamele gören ve bu yüzden hiç büyümemiş çocuklar, hayatları boyunca kendilerine acı çektiren kişilerin "iyi taraflarını" görme çabası içinde olacak ve bütün umytları, beklentileri bu çaba doğrultusunda olacaktır.
Sayfa 118Kitabı okudu
Reklam
Sen her şeyi başkalarından daha iyi yaparsın zaten, kötülüğü bile.
Sayfa 247Kitabı okudu
95 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.