Özge K., Püsküllü Deve'yi inceledi.
2 saat önce · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Yine Samed Bahrengi, yine bir hüzün.. Çocuk romanı adı altında ne mesajlar veriyor, 56 sayfa insana en fazla ne yaşatabilir? O kadar etkileyiciydi.. Okul kütüphanesinde bulursam diğer kitaplarını da okuyacağım.. Her yaştan insan bu yazarı okumalı!

Abdurrahman, Ruhi Mücerret'i inceledi.
7 saat önce · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitabı 1000Kitap vesilesiyle tanıdım, ilk fırsatta da alıp "neredeyse" hiç sıkılmadan (okurken sıkılma durumum kitapla değil tamamen Mersin'in bunaltıcı, 35 derecelik sıcaklığından kaynaklı) okudum.
Bu kitap herkesi olduğu gibi kuşkusuz beni de orjinal kapağı ile etkiledi. Bu konuda emeklerine ciddi saygı duymak gerekir.
İçeriğe bakacak olursak bizi 100 yaşında, bu 100 yaş boyunca ölüme ciddi çalımlar atan, Ruhi Mücerret ve onun etkileyici hikayesi karşılıyor. Sıklıkla güldüren, yer yer aşk hikayeleri ile içimizi burkan, bunların yanında okuru düşündüren ve okura mesajlar veren dolu dolu bir eser.
Ayrıca belirtmeliyim ki 100 yaşındaki karakterimiz Ruhi Mücerret'in eski toprak olmasından kaynaklı onun ağzından anlatılan bölümleri okurken bilmediğiniz belki de hiç duymadığınız kelimeler karşınıza çıkabilir. Bu kelimeleri araştırarak kelime havuzunuzu ciddi anlamda güçlendirebilirsiniz. İyi okumalar.

adem agalarov, Bir Milyon Dollarım Olsaydı'ı inceledi.
 16 saat önce · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 9/10 puan

kitabi bir ara yarida saxlamaq istedim cox maraqsiz ve darixdirici idi. sonra sonuna qeder oxumaq qerari aldim. yaxsiki sona qeder oxudum cunki sonu cox xosuma geldi gozlediyimden daha maraqli idi ve oxuyanda inanmadim kimi bir sey oldum iki defe oxudum. bu hekayede heyatdan mesajlar var yaxsiki oxudum ve daha ferqli dusunmeye basladim. yazara minnetdaram bele gozel yazdigi ucun. daha cox yazaram kitab haqda ama uzun uzadi yazmagida sevmirem. iradlarda var kitab barede ama butunlukde beyendiyim ucun beynimde gozel seyler canlanir ven yaxsi kitab kimi yaddasimda qalacaq tovsiye edirem oxuyun bu kitabi ama sona qeder bezmeden oxuyun pesman olmazsiniz.

Elaaaa, Beyaz Gemi'yi inceledi.
21 May 21:50 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Cengiz Aytmatov yine her zamanki gibi kaleminin gücünü göstermiş.Muhteşem bir kitaptı..iyi niyetli,güçsüz, saf, dürüst insanlar hep mi ezilecek????
Sembollerle ve konusuyla verilmek istenen mesajlar çok anlamlıydı....
İyi niyetli,saf,dürüst, güçsüz insanları sindirmemeliyiz, onlara baskı kurup onları ezmekten sakınmalıyız. Ayrıca menfeatler uğruna da doğamıza zarar vermemeliyiz....
Teşekkürler CENGİZ AYTMATOV

Adige Tekin, Küçük Prens'i inceledi.
21 May 14:05 · Kitabı okuyor · Beğendi · 9/10 puan

Çocuk kitabı gibi görünsede aslında her yaştan insanın okuyabileceği bir kitap.

Küçük Prens adlı kahramanın başından geçen olaylar, günümüz insanına ince mesajlar içeriyor, tabiki anlayabilene!

Ayrıca yazar, kitaba kendisinide yerleştirmiş.(uçağı arızalanan kişi kendisi oluyor) yazarın hayatını okursanız bunu daha iyi anlarsınız.

Meliha Yıldız, Kubbe'nin Altında'yı inceledi.
21 May 11:41 · Kitabı okudu · 37 günde · Beğendi

Sizi temin ederim ki okurken heyacan ve merak hiç hız kaybetmiyor.. sayfa sayisi sizi hiç korkutmasın.. toplumlardaki sürü psikolojisi, kaos ortamında yitirilen mantık, en kötü olayları bile kendi lehine cevirmeye çalışan hırs tutkunu siyasilerin üzerinden verilen politik mesajlar ve insanı kendi hayatını sorgulamaya iten bir son.. tek kelime ile muhteşem..

Bir önceki göndeirme dair bir açıklama
Bir önceki gönderimde 1k yı terketmeyi düşündüğüme dair yazı paylaşmıştım ki o yazının altındaki yorumlara bakınca nedenini anlamış olacaktınız. Ancak sadece burada tanıdığım en az kitaplar kadar değerli ve reel hayatta görmediğim yüreği kitaplar dolusu güzelliklerle dolu değerli takipçilerden meydanı bu çakallara bırakmamak kaliteli gönderilere devam etmek adına bırakmamama yönelik mesajlar aldım. Aklım ve kalbim savaş içindeyken kalbime yenik düşerek yazdığım bir önceki gönderime istinaden geri adım atmayacağımı okuduğum kitaplardaki ajandamdaki ve zarflarımdaki güzel anektodlarımı sizlerle paylaşacağımı bildirmek isterim.
Anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ederim.