Jasinda Wilder

Jasinda Wilder

Yazar
6.8/10
45 Kişi
·
111
Okunma
·
0
Beğeni
·
1.420
Gösterim
Adı:
Jasinda Wilder
Unvan:
Amerikan Roman Yazarı
Doğum:
Detroit, Michigan, Amerika Birleşik Devletleri
New York Times, USA Today ve Wall Street Journal çok satan yazarı Jasinda Wilder, kitaplarında romantik hikâyelere yer verir. Jasinda Wilder, Seninle dışında Falling into Us, Wounded, Stripped kitaplarının, Big Girls Do It serisinin ve The Ever üçlemesinin yazarıdır. Yazar ve diğer kitaplarıyla ilgili daha fazla bilgi için http://www.jasindawilder.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Piyanoyu seviyordum. Güzel de çalıyordum ama bana göre değildi. Benden beklenilen, talep edilen bir şeydi bu.
Sığınak, bizim evin arkasındaki ağaçların arasında bir yerdi. Orada yaşlı, yıldırım çarpmış bir meşe ağacı vardı.
Başıyla onayladı. “Evet, öyle. Ben de aynı şekilde hissediyorum.” Şakacı bir şekilde gülümsedi. “Belki de sadece sınırları biraz aşarız ve nasıl hissettiğimize bakarız?”
Bir parmağını direksiyondan kaldırdı ve önümüzü gösterdi. “Fazla uzağa değil. Benim çok sevdiğim bir yere.”
“Kendini kesmek istediğinde mesaj at veya ara. Ben senin arkadaşınım. Hepsi bu kadar diyorsan, intihar etmeyeceğim diyorsan kimseye söylemeyeceğim.”
Hafifçe alay ederek, “Ben senin için bu muyum yani?” dedim. “Sadece bir arkadaş mı? Gücendim şimdi.”
Korkuyla buz kesmiş bir halde su borusuna yapıştım. “Kırılacak, Ben,” diye fısıldadım. Sesim, huzursuz bir inlemeden ibaretti.
Bu tatlı şarkının sözlerini dinlerken kalbim gümbür gümbür atmaya başladı. Şarkı, çalıntı bir randevunun karanlığına ve havanın soğukluğuna romantizm ekliyordu.
“Bir dakika. Sen Tanrı’nın belası üç dil mi biliyorsun?” O kadar yüksek sesle söylemişti ki çevredeki insanlar bize baktı.
392 syf.
·3 günde·6/10
Kitaba bir yerde oldukça cüzi bir fiyata rastlayınca aldım. Hakkında bir fikrim yoktu ve ne kaybederim demiştim. Derken şimdi bitirmek kısmet oldu. Kitabı kısaca anlatmam gerekirse ilk sözcüğüm 'cüretkâr' olurdu. Oldukça fazla cinsel anlatıya yer vermişti yazar. Onun dışında yarı hüzün, yarı romantik komedi içeren bir aşk hikayesi. 4 ana karakter var lakin 2 si arka planda işlenmiş. Bunun nedeni ise bu kitabın bir seriye ait olması. Yani "seninle " adında bir kitap daha var. Bu kitap daha önce çıkmış. Orada arka plandaki 2 karakterin hikayesi anlatılmış. Ama onu alır okur muyum hayır. Kitabı vasat buldum. Hep aynı şeyler anlatılmış gibi.
320 syf.
·5 günde·4/10
Selam millet! Nasılsınız? Ben biraz yorgunum ama idare ediyorum.
Uzun zamandır bir kitapta ağlamadığımı ve artık ağlamak istediğimi hikayelerimi takip edenler bilir. Tam da yine böyle 'Ağlamak istiyorum!' diyerek dolandığım bir gün artık bu kitabı okuma vaktinin geldiğini düşündüm ve kitaba başladım. Gerçekten kitaptan çok fazla beklentiye girmişim.  İlk önce şunu söylemeliyim ki, ağlamadım.
Kitapta severek okuduğum tek kısım Nell'i Kyle ile yaşadığı o kısacık süreç oldu diyebilirim. Arkadaşlar spoiler vermiyorum. Kyle'ın öldüğü bilgisi tanıtım bülteninde de mevcut. Kitapta en çok içime oturan işte burası oldu. Kyle'ın ölüm anı. Gerçekten Nell için berbat bir durumdu. Kitabı okurken buralarda acı çektim diyebilirim. Ancak sadece bu kadar.
Kyle'ın ölümünden sonra karakterimizin Colton ile karşılaşması ve onunla olan/olmaya çalışan ilişkisi bana biraz anlamsız geldi. Özellikle kızımızın sürekli gel-gitler yaşaması beni çileden çıkardı. Zaten Colton'un olduğu süreç boyunca Nell'i sevmedim. Sadece Colton'un geçmişine dair bir mesele beni üzdü o kadar. Ama o detay da yazarın o anda aklına gelipte eklediği bir kısım gibi geldi bana. Detaya ısınamadım. Yazarın konuyu sağlam bir şekilde işlediğini düşünmüyorum. Kitabı yazmaya başlamış ve yol nereye götürürse oraya gitmiş sanki.
Kısacası çok büyük beklenti ile başladığım bu kitaptan beklentimi karşılamadığı için biraz içim buruk ayrıldım.
Ayrıca kesinlikle bahsetmem gereken şöyle bir konu var: kitapta ikili yakınlaşmalar çok fazla. Eğer bir aşk kitabı okuyorsam içerisinde bolca aşk okumak isterim, cinsellik değil. Bu yüzden de bu sahneler beni olaydan ayırdı. Ayrıca bu tarz sahneleri okumak istemeyenlere ve henüz cinse kimliğini tam anlamıyla kazanmamış olan küçük yaştaki arkadaşlarımıza pek önermiyorum. Diğer arkadaşlarıma da eğer istediğiniz bu yakınlaşmaları okumak ise öneririm sadece.
Sağlıcakla kalın!
320 syf.
·Beğendi·9/10
Ben çok ama çok beğendim! Gerçekçi, etkileyici, keyifli, hüzünlü ama bir o kadar da insana umut veren, sevginin en güzel ilaç olduğunu anlatan çok güzel bir kitaptı. Beklentimin çok üzerinde çıktığını itiraf etmeliyim. Kaybetmenin, paylaşmanın, hasar görmüş ruhların kendisini bulmasını anlatıyor. Ayrıca köpük, sıradan aşk romanlarından sıkılanlar için şiddetle tavsiye ediyorum.
320 syf.
·1 günde·5/10
Kitap sürekli övgüyle söz ediliyordu ama benim için fazla acıklı ve bazen de sıkıcıydı.

Bana göre Nell, Kyle'nın ölümüne kadar iyi bir karakterdi. Sonrasında kız yeri geldi psikopata bağladı. En saçma olan kısım ise Nell'in ailesi kızlarını çok seviyor(!) ama böyle bir durumda kıllarını bile kıpırdatmıyorlar. Nell'in onlara asıl ihtiyacı olduğu zaman kızın düzelmesi için hiçbir şey yapmadılar, sürekli kendi halinde bırakıp durmuşlar.Neyse ki Colt vardı.

Hikayede bana göre sürekli acıklı duygular sokulup durulmuş ama hiçbirinde fazla bir derinlik yoktu. Tam olarak öylesine yazıp bırakayım durumu yoktu ama yine de bir şeyler eksikti bence.
320 syf.
·1/10
Dünyanın en saçma kurgusu olabilir. Aşk kitabı kategorisinde geçiyor ama yazarın aşkın ne olduğunu bildiğini sanmıyorum. 2- saat gibi kısa bir sürede bitti ama bu kitabı okumak yerine 2-3 saatlik bir uyku daha yararlı olacaktır.
320 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
peşlerini bırakmayan hayaletleriyle yaşamayı öğrenmiş -bir o kadar da alışamamış -yaralarını sarmaya çalışan iki aşık...
birbirlerine sarılarak tutunarak yaşamaya devam etmeyi öğreten Colton...
eski sevgilisinin onun yüzünden öldüğünü düşünen suçluluk duygusuyla yanıp tutuşan Nell...
320 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Romantizm ve Erotizmi Canlandıran ve güzel sevgi dolu bir kitap. Başka bir beklentiyle bu kitabı aldım ve farklı bir şekilde beni geri döndürdü. ama o dönüşle kitabın içinde gibiydim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Jasinda Wilder
Unvan:
Amerikan Roman Yazarı
Doğum:
Detroit, Michigan, Amerika Birleşik Devletleri
New York Times, USA Today ve Wall Street Journal çok satan yazarı Jasinda Wilder, kitaplarında romantik hikâyelere yer verir. Jasinda Wilder, Seninle dışında Falling into Us, Wounded, Stripped kitaplarının, Big Girls Do It serisinin ve The Ever üçlemesinin yazarıdır. Yazar ve diğer kitaplarıyla ilgili daha fazla bilgi için http://www.jasindawilder.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yazar istatistikleri

  • 111 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 47 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.