Ne duruyorsun at kendini sokaklara, acıkmış bir hayvan mı yok, corapsiz bir çocuk, ağlayan bir yaşlı, kederli bir genç, mutsuz bir teyze, tut elinden, nen varsa ver, paylaş acıları ne duruyorsun. Bizi iyilik kurtaracak bilmiyor musun?

Cavid Necefov, bir alıntı ekledi.
5 saat önce · Kitabı okuyor

Dr Moreau, yaşamı insan istencinin yönettiğine inanıyor; Montgomery de şansın. Prendick açıkça yazgıya inanıyor, ki aynı
şey değil bu. Bir de, yazgının, insanla hayvan arasındaki sınırı bulandırdığına inanıyor (ya da keşfediyor). (Hayvanlar Çiftliği'nin ünlü sonu: "Dışarıdaki yaratıklar domuzdan insana, insandan domuza, sonra yine domuzdan insana bakıyorlardı; fakat hangisinin hangisi olduğunu söylemek şimdiden olanaksızdı.")

Okuma Günlüğü, Alberto Manguel (Sayfa 41)Okuma Günlüğü, Alberto Manguel (Sayfa 41)
Umut Ç., bir alıntı ekledi.
8 saat önce · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

bir yerlerde çabucak varabileceğim bir çıkış kapısı bulunmasının güvencesiyle yaşamam gerek, dışarı çıkmam gerektiğinde beni hiç zorlamayacak bir kapı.

Hayvan Öyküleri, Franz KafkaHayvan Öyküleri, Franz Kafka
S. Ali, bir alıntı ekledi.
 8 saat önce · Kitabı okuyor

Dünya Ticaret Örgütü’nün ilkesi basitti; Dev özel şirket tarımcılığınca belirlenmiş kurallara dayalı serbest ticaret, ulus devletlerden ve insan/hayvan sağlığı güvenliğine dair kaygılardan daha önemlidir. Parola; ‘Serbest piyasa über Alles’ idi.

Ölüm Tohumları, F. William Engdahl (Sayfa 200 - Bilim + Gönül Yayınları - 3.Basım 2010)Ölüm Tohumları, F. William Engdahl (Sayfa 200 - Bilim + Gönül Yayınları - 3.Basım 2010)
Meltem Tekeli, bir alıntı ekledi.
9 saat önce · Kitabı okuyor

Birey ve Toplum
İnsanın politik bir varlık olması ise kendi seçimi değildir. Bugüne değin denemiş olduğu toplum modelleri, onun özgür olma isteği ile bağımlılığı yeğlemesinin yarattığı çelişkilere çözüm bulma çabalarıdır. Bu çelişkiler insanın hem doğanın bir parçası hem doğadan kopuk, hem insan hem hayvan olmasından kaynaklanır.
Günümüzde bile çoğu insan devletin getirdiği yasalardan ve vergilerden pek hoşlanmaz. Yasaların oluşturulmasını ve uygulanmasını gerekli bulur. Ancak bunların kendisinden çok diğer insanlar için gerekli olduğunu düşünür.

İnsan Olmak, Engin Geçtan (Sayfa 10)İnsan Olmak, Engin Geçtan (Sayfa 10)
Ercan Alabaş, Dönüşüm'ü inceledi.
9 saat önce · Kitabı okudu · 1 günde · 8/10 puan

Bir sabah kalktığımızda dış görünüşümüz ne kadar insana benzesede içinde hayvan sevgisi olmayan bir toplum olarak malesef insanları da sevemiyoruz.Bazen insan taklidi yapan gerçek hayvanlarla gün içinde karşılaşıyoruz.Bir an önce DÖNÜŞÜM geçirmelerini diliyorum.

Kitap / Hane, Hayvan Çiftliği'yi inceledi.
9 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Son zamanlarda neden tekrar tekrar okumuyorum dediğim eğlenceli bilgili düşündürücü ve şık şık tavsiye etmeye değer bulduğum bir hazine düşünce kutusu

yesim.cmlbl, Sonat'ı inceledi.
 10 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Öncelikle çok akıcı bir kitap onu söylemeliyim. Macera dolu satırlar ardına saklı hüzün kalbinize işleyecek. Yazarın yazı dili gerçekten güzel. Fakat kitapta beğenmediğim birkaç şey var. Onlardan biri "lakap", lütfen artık şu hayvan isimlerinden oluşturduğunuz lakaplardan vazgeçin. Güzel bir kitabı böyle şeylerle klişe hale getirmeyin. Bir kaç şeyin dışında kitabı okumak isteyen ve tereddüt içinde olan varsa hemen kitabi okumaya başlayabilir.:)

TİRAJE, bir alıntı ekledi.
10 saat önce · Kitabı okuyor

Hayvan sevgisi mühimdir abi, dedi palabıyıklı. Hayvanı sevmeyen insanı nasıl sevsin, diye ekledi.

Ayna Çarpması, Murat Özyaşar (Sayfa 33 - DK iBooks)Ayna Çarpması, Murat Özyaşar (Sayfa 33 - DK iBooks)