Nazmiye Barut, bir alıntı ekledi.
2 saat önce

Fiziksel hastalığı olan aspirin ya da tylenol alır, ruhu ağrıyansa karar alır. Öyle yaptım!

İki Yeşil Susamuru, Buket Uzuner (Sayfa 157)İki Yeşil Susamuru, Buket Uzuner (Sayfa 157)
Yağmur Şire, bir alıntı ekledi.
3 saat önce · Kitabı okuyor

Hikâyelerin Koruyucuları
... Fakat sıradaki hamlemize karar vermeden önce hanımlara, Hikâyelerin Koruyucuları'na danışacağız, onlar bütün şüphelerimizi cevaplayacaktır.

Floransa Büyücüsü, Salman Rushdie (Sayfa 131 - Can Yayınları. Çeviren: Begüm Kovulmaz)Floransa Büyücüsü, Salman Rushdie (Sayfa 131 - Can Yayınları. Çeviren: Begüm Kovulmaz)
Zeynep Çorumluoğlu, bir alıntı ekledi.
3 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Neyin doğru olduğuna karar vermek için başkasına bel bağlayan birinin aklını çelmek kolaydır.

Akademi, Joelle Charbonneau (Sayfa 81)Akademi, Joelle Charbonneau (Sayfa 81)
Hanife Aşıcıer, Bir Üniversiteli Hikayesi'ni inceledi.
4 saat önce · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 7/10 puan

Etkileyici bir hikaye sevdim. Kısa ama manalı bir anlatımı vardı bu kitabı ilk Google playde görmüştüm biraz okumuştum ilgimi çekti sonra almaya karar verdim okudum bitti Tavsiye ederim

Evlenirken; karşı taraftan Reşat Nuri'nin ve Kemallerin (Yaşar Kemal, Orhan Kemal ve Kemal Tahir'in) tüm kitaplarını talep etmeye karar verdim. 😍 😍 😍

NOT: Şimdilik bu üç yazar.

Özlem, bir alıntı ekledi.
 5 saat önce · Kitabı okuyor

Bu yüzden iyiyle kötünün ne olduğuna insanların söyledikleri ve yaptıklarına bakılarak karar verilemez. İlerlemenin kendisi de hakem olamaz. Hakem benim yüreğimdir. Hakem benim.

İtiraflarım, Lev Nikolayeviç Tolstoyİtiraflarım, Lev Nikolayeviç Tolstoy
Pelin Sueda, Agapi'yi inceledi.
7 saat önce · Kitabı okudu · 4 günde · 6/10 puan

En sevdiğim yazarlardan olan Sarah Jio'nun bir kitabına daha veda ettim.Agapi,yazarın okuduğum sekizinci kitabı oldu.Bu kitaptan önce Yeşil Deniz Kabuğu'nu okumuştum ve beklentilerimi karşılamamıştı.Bu kitabı Jio yazmış olamaz diye düşünceler geçirdim aklımdan.Uzun bir süre Jio'ya ara vermeyi düşündüm.

Agapi'nin konusu çok ilgimi çekti ve bu yüzden şansımı bir daha denemeye karar verdim ama nafile.Yeşil Deniz Kabuğu neyse Agapi de oydu aslında.Yayınevi değişikliği Jio'yu cidden kötü etkilemiş. :( Belki de Jio okumaya Arkadya kitaplarıyla başladığım için çıtayı çok yüksek tutmuştum.

Jio aslında konuyu iyi seçmiş,zaten ilk başta konu ilgimi çekmişti.Ama işlenişini pek beğenmedim,okurların yorumlarını da okuduğumda Agapi'nin diğer Jio kitaplarına nazaran daha sönük kaldığından bahsediyorlardı.Ben de katılıyorum okurlara.Kitabın başları gayet keyifli ilerlerken ortalarında sıkmaya başladı.Jio'nun her kitabına sakladığı minik sırlar olur,bilirsiniz.Ben bu sırları öğrenebilmek için kitabı bir solukta okumaya gayret ederken Agapi de hiç öyle bir heyecan,merak,heves yaşamadım.Tahmin edilebilir bir olay örgüsü vardı.Akıcılık konusu ise beni iyice sarstı.Sarah'nın o akıp giden duru satırlarını çok aradım Agapi'de.

Pena Yayınları ve Sarah hem Yeşil Deniz Kabuğu ile hem de Agapi ile beni hayal kırıklığına uğrattılar.Böyle düşünmeyi hiç istemezdim ama sıradaki Jio kitabım olan Kelebek Adası için hiç umutlu değilim.Nerede o Sarah'nın eski öyküleri düşüncesi aklımdan çıkmazsa korkarım bu umutsuzluk hissi devam edecek.6 puanı konusu,yazarı ve sonu için verdim,o kadar.

Konusu ilginizi çektiyse Agapi'yi listenize ekleyebilirsiniz ama beni hiç tatmin etmedi.Umarım Kelebek Adası bana hayal kırıklığımı unutturur.Hayırlı Ramazanlar ve bol okumalı günler.Allah oruçlarınızı kabul etsin.Bir dahaki kitabıma kadar görüşmek üzere. :)