Not Found, bir alıntı ekledi.
3 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

Tarih ona yalnızca insanlığın ne kadar zavallı olduğunu öğretmişti: Bir dönemde insanlık felaketlere uğruyor, mutluluğunu yitiriyordu; sonra bütün gücüyle çalışıp çabalamaya koyuluyor, iyi günlere kavuşmak için türlü cefalara katlanıyordu.

Oblomov, İvan GonçarovOblomov, İvan Gonçarov

Ölümden sonra hayat yoksa da, sana kavuşmak için, onu yaratacağım. Çünkü sana âşığım.

Miyase, bir alıntı ekledi.
18 saat önce

Her İslâm insanı, gücü ve yeteneği ölçüsünde, âdeta bütün imânı bir anda elinden alınmış da yeniden ona kavuşmak için olağanüstü araştırma ve girişimlere dalmış kişidir.Onu tekrar bulmak için fizikte, fizikötesinde bütün sırlı düğmelere, tuşlara dokunan kişi.

Diriliş Neslinin Amentüsü, Sezai Karakoç (Sayfa 37)Diriliş Neslinin Amentüsü, Sezai Karakoç (Sayfa 37)
F.A., Beyaz Diş'i inceledi.
18 saat önce · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 7/10 puan

Hikaye tadına, yumuşak anlatımlı, sıkmayan, yormayan güzel bir kitap olmuş. Öğrencilerime mutlaka okutacağım. Severek okuyacaklarına eminim. Jack London 'un bir kitabını daha aldım. Onu da okumayı çok istiyorum. Diğer kitaplarını çok merak ettim.
***İnsanlara bağlılığından dolayı; özgürlüğünden ve ormandaki cinsleriyle birlikte olmaktan vazgeçen melez bir kurdun, ilkel bir dünyaya kavuşmak adına insanlardan kaçacağı yerde, insanların arasına katılmak için ormanı terk etmesiyle hüzünlü , acınası ve şaşılası yaşamına tanık oluyorsunuz.

Yasemin Çarıkcı, bir alıntı ekledi.
21 saat önce · Kitabı okuyor

“Nasıl da tuhaf, nasıl da anlaşılmaz oyunlar oynuyor alın yazımız bize! Acaba arzuladığımız bir şeye hiç kavuştuğumuz olmuş mudur... kavuşmak için var gücümüzü harcadığımız bir şeyi elde etmişliğimiz? Galiba bunun tam tersi oluyor hayatta. Kimi, gösterişli atlatın çektiği şık bir araba için yanıp tutuşur ve yanından hızla geçen arabaların ardından özlemle dilini şaklatırken, kiminin şahane atlar koşulu göz alıcı bir arabası oluyor, ama o neye sahip olduğunun farkında bile olmadan biniyor arabasına. Kiminde şahane bir aşçı, ama iki minik lokmadan başka bir şeyin giremeyeceği yüzük kadar bir ağız olurken, kiminin hangar gibi ağzı oluyor, ama onda da yiyecek kuru ekmekten başka ara ki bir şey bulasın!”

Bir Delinin Anı Defteri - Palto - Burun - Petersburg Öyküleri ve Fayton, Nikolay Vasilyeviç Gogol (Sayfa 42 - İş Bankası Kültür Yayınları)Bir Delinin Anı Defteri - Palto - Burun - Petersburg Öyküleri ve Fayton, Nikolay Vasilyeviç Gogol (Sayfa 42 - İş Bankası Kültür Yayınları)
şükriye tuğçe gümüş, Kocan Kadar Konuş 2'u inceledi.
 21 Nis 20:55 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Güzel bir kitabın daha sonuna geldim gerçi bu kitabında önce filmini izlediğim için okuyunca replikler daha bir oturdu artık ağzımdan düşmez.
Efsun karakteri artık Sinan'a kavuşuyor.Ama o ne kavuşmak Cavide hanım faktörüne rağmen Cavide hanım Sinan'ın babaannesi.Tabiki bu kadar kısa değil ama az konuşmak istiyorum.
Aslında çiftler baş başa bırakılsa nede kolay olacak tüm işler ama olur mu illa ben en iyisini biliyorum havasında büyükler var tabiki fikirler alınmalı ama çiftin fikrini daha çok önemsemeli diyorum.Filmde bazı sahnelere çok sinir olmuştum yine karşıma geldi az delirdim ama ardına gelen bi cümle sinirimi geçirdi ben çok eğlendim çok beğendim iyiki okudum yüzümde tebessüm bırakan kitaplar iyiki var..

İsmail Emre Beyce, bir alıntı ekledi.
 21 Nis 19:19 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Gelecekteki bizi bekleyen hayata kavuşmak için önce kendi tasarladığımız hayattan kurtulmayı istemeliyiz.

Başlangıç, Dan BrownBaşlangıç, Dan Brown

ÖLÜMÜ ÖZLÜYORUM
Ölümü özlüyorum, her namazın vaktinde,
Ama ölmek için de hiç bir şey yok elimde.
Ölümü özlüyorum, ben her ezan sesinde,
Ölüm meleği her an, her kesin ensesinde.
Ölümü özlüyorum, bir sabah namazında,
Ölüm için hazır mı benim fani özümde?
Ölümü özlüyorum, BİR' e kavuşmak için,
Ölümü özlüyorum, HAK' la buluşmak için.
Ölümü özlüyorum, HAK aşkıyla kerem' im,
Resulümün ümmeti ben aciz Muhterem'im.

Boneman, bir alıntı ekledi.
 19 Nis 12:53 · Kitabı okuyor

Fakat aşıklarla arzu sahipleri ayrıdır.
Bir kısmı faydalanmak ister bir kısmı feda olmak

Bazıları canları için ister Cânânı
Bazıları da Cânân için verir canı

Kimisi kavuşmak ister Tacdin gibi
Kimi de derdi seçer Mem u Zin gibi

Mem û Zîn, Ehmedê XanîMem û Zîn, Ehmedê Xanî
Saniye SAFKAN, Zeliş'i inceledi.
 19 Nis 01:21 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bilindik bir konu, köy romanı, sevdiği yerine başkasına verilmek istenen genç kız ve sevdiği çocuğun mücadelesi, etraflarında sevda anlamaz bir cahillikle dedikodu yayan köylüler, bütün olumsuzluklara rağmen tütün acısına dönüşmeden tatlıya bağlanan bir aşk öyküsü...

Necati Cumalı'nın yöreyi tanımışlığı(çocukluğunu yaşadığı yerde, İzmir'de geçer hikaye) sayesinde  pişmiş kelimeler, bize Ege'nin sıcaklığını, yaşantısını hissettirir.

Aşk, sevgi teması deyince; sevdayla birlikte yoksulluk, cahillik, geri kalmış alışkanlıklar olmaz mı hiç, hele roman köy romanı ise. Elebette olur ama yoksul, güçsüz olsa da insanlar, sevda onları güçlü ve zengin kılmak için yok muydu? Sevdanın önünde durulur muydu? Önünde durmak yerine ona yol açmak esas değil miydi? Bu soruların cevabını buluyoruz, kelimelerle de olsa, hikayeyi bir film gibi izliyoruz.(Bu arada kitap filme de çekilmiş)

Simyacı'da geçer hani şu cümle: "Bir şeyi gerçekten istersen, onu gerçekleştirmen için bütün evren işbirliği yapar."  İşte Zeliş ve Cemal de sevdalarını gerçekleştirmek, kavuşmak istiyorlar ve bunu gerçekten istedikleri için başta onlara karşı çıkan ve Zeliş'i başkasına vermek isteyen babası dahi onlara yardım eder oluyor.

Ne ümit verici ama aşkın bir tütün boyu yeşerip büyüyemediği zamanlarda...