Ateşle Oynayan Kız Millennium Serisi 2

9,0/10  (201 Oy) · 
924 okunma  · 
172 beğeni  · 
3.766 gösterim
“Eğer hâlâ Ejderha Dövmeli Kız’ı okumadıysanız, bu övgüyü okumayı bırakın ve bir tane alıp okumaya başlayın…
Eğer Ejderha Dövmeli Kız’ı okumayı bitirdiyseniz, o zaman hiçbir şey ikincisini almaktan sizi alıkoyamaz.”
-ERICA MARCUS

“İlkinden daha etkileyici ve daha şaşırtıcı… Bu roman okurları esir edecek.”
-SUNDAY TIMES

“Ateşle Oynayan Kız az bulunan bir şey… serinin ilk kitabından daha iyi olan bir roman…”
-LOUISE FRANCE, OBSERVER

“Etkileyici, bu kitap için sabahlamaya değer.”
-ENTERTAINMENT WEEKLY

“Etkileyici bir iş… Tırnak yedirten bir cinayet ve sırlar.”
-PEOPLE

“Bu kitabı bitirene kadar uyumayı unutacaksınız.”
-DALLAS MORNING NEWS

“Zekice… Beni esir etti ve gözümü kırpmadan okudum.”
-ALAN CHEUSE, SAN FRANCISCO CHRONICLE

“Kurgunun ölümsüzlüğüne hoş geldin, Lisbeth Salander!”
-MARIO VARGAS LLOSA, EL PAlS

“Dünyanın en başarılı suç romanı yazarı olarak memnuniyetle Larsson’u gösterebilirim.”
SLATE
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2013
 • Sayfa Sayısı:
  679
 • ISBN:
  9786054263684
 • Orijinal Adı:
  Flickan Som Lekte Med Elden The Girl Who Played With Fire
 • Çeviri:
  Ali Arda
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
yunus ÖZTÜRK 
04 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Lisbeth Salander karakterine hayat veren beyine saygılar... ve sonsuz teşekkürler. Bu onura erişememek çok trajik , Stieg Larsson yaşasa kesin bunlardan daha iyilerini yazardı. Her şey çok zekice, her dakika bir şaşkınlık hayran kalmamak elde değil.

yadigar soydan 
26 Ara 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

İlk kitaba göre daha sürükleyici, akıcı, gerçekten şu elinizden asla bırakamayacaksınız söylemlerini kullananların ne demek istediğini kitabın sonuna kadar hissediyorsunuz. Elinize aldıktan sonra bırakmanız gerçekten imkansız. Çok iyi bir kurgu ve akıcı bir dil. Şaşırmamak imkansız.

Ceren Acer 
01 May 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Mıllennıum serisinin ikinci kitabı olan Ateşle Oynayan Kız, bir çırpıda biten bir roman. Romanı nefessiz, soluk soluğa, büyük bir merakla okudum desem abartmış sayılmam sanırım. Çok kalın bir roman fakat, okurken sayfaları jet hızıyla çeviriyorsunuz adeta. Böylelikle kitabın son sayfasını okurken buluyorsunuz biranda kendinizi. Yazar gerçekten profesyonelce tasvir etmiş karakterleri. Sanki kitap boyunca karakterlerin ve yaşanan dehşetin içinde hissettim kendimi. Özellikle kitabın karakterlerinden olan Lisbeth Salander, çok gerçekçi ve zekice okuyucunun gözleri önüne serilmiş. Bu karakterlere ve yazarın kalemine hayran kalmamak mümkün görünmüyor zaten. Lisbeth, alışılagelmiş kadın karakterlerin dışında bence. Güçsüz gibi duruyor ama güçlü, savunmasız gibi duruyor ama en büyük savaşçı, mücadeleci bir ruha sahip. Siz de Lisbeth Salander ile maceranın doruklarına çıkmak istiyorsanız; adresiniz: Ateşle Oynayan Kız tam size göre Adıyla son derece uyumlu bir roman. Lisbeth Salander gerçekten de ateşle oynuyor! Üçüncü seriyi okumak için sabırsızlanıyorum.

Bu kadar hırslı bir insanla tanışmadım Lisbeth ile tanışına kadar. Zekası daha ilk sayfalarda insanı şaşırtıyor. Bu kitap büyüleyici ilk kitaba kıyasla. Bu kadar güçlü bir kişilikte olmasını kıskandım yaşanılan o kadar olay düşünülürse Lisbeth adeta bir ölüm makinesi.

Halil Yavuz KAYA 
19 Eki 2015 · Kitabı okudu · 13 günde · Beğendi · 7/10 puan

ilki kadar ( Ejderha Dövmeli Kız. ) ilginç ve sürükleyici. Bu kitabın ilk sayfalarında; İlk kitap dan yumuşak geçişlerle, bir nevi özetini ve hatırlatmalar da bulunmuş yazar...
Bu kitapla ilgili olarak güzel kurgu ve ilgin, sürükleyici hikayesinin yanı sıra bence eleştirilebilecek yönü; Bir paragraftan diğerine geçişler de, birden farklı bir konuya geçmiş olduğunu anlayamıya biliyorsunuz. Başa dönerek tekrarlamanız gerekebiliyor. Hikayenin rol modellerinin birden fazla adları olması yazar bunlardan bahsederken bazen birini, bazen diğerini yine aynı kişinin soy adını kullanması fikir bulanıklığına sebebiyet veriyor. Bunca uzun kitap da alıntı yapacak çarpıcı cümleler bulamamanız sizleri yanıltmasın.
Bunların dışında güzel bir kitap....
Üçüncüsünü okumayı sanırım biraz erteleyeceğim.
İyi okumalar dileğimle...

Dara 
13 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hayatınızda köşesine sinmiş, ufak tefek görünen kaç kişi var? Gerçek dünyasından bihaber olduğunuz ve duygularını önemsemediğiniz. Hatta belki pasif görüp ezmeye kalktığınız kaç kişi oldu? Lisbeth Salender güçlü bir karakter ve artık onun alması gereken bir öcü var. Bir çırpıda okuyup bitirdim. Yetmedi diğer kitabı da okudum. Stieg Larsson'u gerçekten tebrik etmek lazım. Kurgu oldukça güzeldi, hele ki diğer kitabına oranla daha somut olasılıklarla güzelce örülmüş bir kurgu vardı.

Buse Demir 
30 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Lisbeth.. Cesareti ve aklına hayranlığımız... Bu kitap kesinlikle serinin yıldızı. Okurken ilk kitabından çok etkilenmeme rağmen ikinci kitaba başladığımda aslında etkilendiğim herşeyin küçük bir fragman olduğunu düşündüm. Kitapta sevmediğim tek nokta, bitmesi oldu..

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir 
30 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çok güzel bi ikinci kitaptı, birinciyi aratmadı, Üçüncüye merak uyandırdı..Seri zaten her anlamda olağanüstü idi. Ama açıkcası filmleri tam anlamıyla hayal kırıklığı idi. Neden iyi kitapların kötü filmleri olur ki :(

Kitap yalnızca 
 08 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Salander' i daha iyi tanımamızı sağlıyor Ateşle Oynayan Kız. İlk kitabı bende daha çok merak uyandırsa da serinin bu kitabı kesinlikle okunması gerekenler arasın da... Salander çok çarpıcı bir karaktere sahip güçlü,akıllı,kıvrak zekalı.Yaşadıkları sayesinde bu kadar güçlü ve zor kararlar alabilen,aldığı kararları korkmadan uygulamaya geçirebilen bir kişi. Kitap uzun bir kurguya sahip, sayfa olarak uzun olmasına rağmen o kadar akıcı ki bir çabuk da sıkılmadan bitirebiliryorsunuz. Ben severek okudum size de tavsiye ederim.

İyi okumalar...

Esma Ünal 
31 Oca 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Aslında bu ikinci seri birinci kitapta aklınıza takılan bütün sorulara cevap Lisbethin aslında nasıl bir karakter olduğunu ön yargılarla hiçbir yere varılamıyacağını asıl meselenin insanı tanımak olacagını gözler önüne seriyor

3 /

Kitaptan 19 Alıntı

"Sevgili Devlet... Eğer bir gün karşıma çıkarsan, seninle konuşacaklarım var."

Ateşle Oynayan Kız, Stieg Larsson (Sayfa 593)Ateşle Oynayan Kız, Stieg Larsson (Sayfa 593)

"Lisbeth'le asla kavgaya girişme. Onun dünyaya karşı tepkisi şu: Eğer biri ona silah çekerse o daha büyük bir silah bulur."

Ateşle Oynayan Kız, Stieg Larsson (Sayfa 589)Ateşle Oynayan Kız, Stieg Larsson (Sayfa 589)
Halil Yavuz KAYA 
 19 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

"İşte bunu anlayamıyorum" dedi. "Bir insanın nasıl hem bu kadar yetenekli, hem de sosyal açıdan bir o kadar özürlü olur.''

Ateşle Oynayan Kız, Stieg Larsson (Sayfa 336)Ateşle Oynayan Kız, Stieg Larsson (Sayfa 336)

Sinagoga tanıdıkları görmek ve başka sosyal ihtiyaçlar için gidilirdi. Katolik kiliselerineyse, Tanrı'yla baş başa kalmak için.

Ateşle Oynayan Kız, Stieg Larsson (Sayfa 408)Ateşle Oynayan Kız, Stieg Larsson (Sayfa 408)

Bir yayın sorumlusunun bazen uçurumların kenarında dolaşmaya cesaret etmesi gerek.

Ateşle Oynayan Kız, Stieg Larsson (Sayfa 96)Ateşle Oynayan Kız, Stieg Larsson (Sayfa 96)

Açıkcası bu şey ne bilemiyorum.Hedefiniz biraz bulanık. Siz ne bir politik parti ne de bir derneksiniz. Birbirinize olan sorumluluklarını dışında sizi bağlayan bir şey yok. Ama sistemi eleştiriyor, beğenmediğiniz kamu personelinin ipliğini pazara çıkarıyorsunuz. Bir şeyleri etkilemek ve değiştirmek istiyorsunuz. Sinik ve nihilistlermiş gibi görünseniz de, bu dergiyi yalnızca ahlakınıza dayanarak yönetiyorsunuz, birkaç fırsatta çok özel bir ahlak anlayışınızın olduğunu gördüm. Nasıl ifade edeceğimi bilemiyorum ama MİLLENNİUM'un bir ruhu var. Kısaca katılmaktan gurur duyduğum tek yönetim toplantısı burası.

Ateşle Oynayan Kız, Stieg Larsson (Sayfa 117)Ateşle Oynayan Kız, Stieg Larsson (Sayfa 117)
Halil Yavuz KAYA 
 19 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Sana küçük bir tavsiye de bulunayım. Tahmin de yürütme. Çabuk sonuç çıkarmaktan kaçın.

Ateşle Oynayan Kız, Stieg Larsson (Sayfa 322)Ateşle Oynayan Kız, Stieg Larsson (Sayfa 322)
Melike Sezer 
15 Mar 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Bir denklemin kökü bilinmeyen denkleme kimlik kazandıran bir sayıdır. Kökün denklemi tazmin ettiğini söyleyebiliriz. Bir denklemi çözebilmek için bütün kökleri bulmamız gerekir. Düşünülebilecek bütün değerler tarafından tazmin edilen denkleme kimlik denir.

Ateşle Oynayan Kız, Stieg Larsson (Sayfa 415)Ateşle Oynayan Kız, Stieg Larsson (Sayfa 415)

"Bu önerme için gerçekten müthiş bir ispatım var, ancak maalesef kağıdın kenarı buna yetmeyecek kadar dar." -Pierre de Fermat

Ateşle Oynayan Kız, Stieg LarssonAteşle Oynayan Kız, Stieg Larsson
2 /

Kitapla ilgili 1 Haber
Burası çok ıssız