·
Okunma
·
Beğeni
·
10,9bin
Gösterim
Adı:
Ateşle Oynayan Kız
Alt başlık:
Millennium Serisi 2. Kitap
Baskı tarihi:
Ağustos 2013
Sayfa sayısı:
679
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054263684
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Flickan Som Lekte Med Elden The Girl Who Played With Fire
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus Yayınları
Baskılar:
Ateşle Oynayan Kız
The Girl Who Played With Fire
"İlkinden daha etkileyici ve daha şaşırtıcı… Bu roman okurları esir edecek."
-SUNDAY TIMES

"Eğer hâlâ Ejderha Dövmeli Kız'ı okumadıysanız, bu övgüyü okumayı bırakın ve bir tane alıp okumaya başlayın…
Eğer Ejderha Dövmeli Kız'ı okumayı bitirdiyseniz, o zaman hiçbir şey ikincisini almaktan sizi alıkoyamaz."
-ERICA MARCUS

"Ateşle Oynayan Kız az bulunan bir şey… serinin ilk kitabından daha iyi olan bir roman…"
-LOUISE FRANCE, OBSERVER

"Etkileyici, bu kitap için sabahlamaya değer."
-ENTERTAINMENT WEEKLY

"Etkileyici bir iş… Tırnak yedirten bir cinayet ve sırlar."
-PEOPLE

"Bu kitabı bitirene kadar uyumayı unutacaksınız."
-DALLAS MORNING NEWS

"Zekice… Beni esir etti ve gözümü kırpmadan okudum."
-ALAN CHEUSE, SAN FRANCISCO CHRONICLE

"Kurgunun ölümsüzlüğüne hoş geldin, Lisbeth Salander!"
-MARIO VARGAS LLOSA, EL PAlS

"Dünyanın en başarılı suç romanı yazarı olarak memnuniyetle Larsson'u gösterebilirim." -SLATE
679 syf.
·2 günde·8/10
Ahh Millenium Serisi!!!!

Eğer ki şıp diye yutulan basit ve düşünmeyi gerektirmeyen kitapları seviyorsam bu seriden uzak durmalıyım. Bağlantıların yine ve yeniden mükemmel bir noktaya vardığı, pek çok şeyin 'vuuuhuuu' dedirterek açıklığa kavuştuğu mükemmel bir ikinci kitaptı.

Not: Eğer serinin devamında bir eksiklik hissedersem kitapta aldığım notlara geri döneyim!!!!

Seriye dair sevmediğim tek şey gerçekten de sadece kitapların filmiydi... Soranlara Şiddetle tavsiye etmediğini söylemeyi UNUTMA!!!!

Şu anlık seriye devam etmek istemiyor oluşumun sebebi Lisbeth'in başına istemediğim şeyler geliyor oluşu (April 8, 2020) ama birkaç güne kitabı elime alacağımı ikimiz de biliyoruz (ben ve ben)..
679 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
İlk kitaba göre daha sürükleyici, akıcı, gerçekten şu elinizden asla bırakamayacaksınız söylemlerini kullananların ne demek istediğini kitabın sonuna kadar hissediyorsunuz. Elinize aldıktan sonra bırakmanız gerçekten imkansız. Çok iyi bir kurgu ve akıcı bir dil. Şaşırmamak imkansız.
679 syf.
·10 günde·Puan vermedi
İncelememe önce Yusuf Beye teşekkür ederek başlamak istiyorum. bu kitabın 2. serisini okuma fırsatını bana sunduğu için.

Bu kitabı diğer kitapların arasından hiç düşünmeden seçtim. Seriyi daha önce görmüştüm ama hakkında bir fikrim yoktu. Sadece direkt ismi beni cezbetti ve bu kitap benim olmalı dediğimde benim oldu.Çok hızlı ve düşünmeden hareket ettim yani.

Ateşle Oynayan Kız. Beni benden aldın. Nefesimi kestin. Günde 150 sayfa nefessiz okumamı sağladın. Lisbeth.. Karakterin beni büyüledi. Canın ne zaman isterse kaybolmalarını,insanlarla iletişiminin kopuk olmasını, diz çökmektense ölmeyi tercih etmeni, acıdan kıvransan da kimseye bir şey belli etmemeni, aşkını içinde yaşamanı kendime benzettiğim için seni o kadar sevdim ki anlatamam.

Seni önyargılarıma dayanarak katil olarak düşündüğüm için affet beni.

Kitabın 2. serisinden başladığım için karakterleri çözmekte biraz zorlandım. Ama kısa sürede toparladım. Günümün bazı dakikalarında kendimi Lisbeth'i düşünerek buldum. Kitabın sonunda ise lanet olsun burada bitemezsin devam etmeliydin biraz daha diyerek son sayfayı kapadım.

İnanarak kendi yolunda tek başına ilerleyen, kötü bir çocukluk ve kötü bir babaya sahip olan, herkese her şeye tek başına kafa tutan mükemmel araştırmacı, matematikçi,hacker Lisbeth.. Herkesin seni psikopat, kavgacı,uyumsuz,kaçık, okuma yazma bile bilmiyor olarak bilmesine rağmen ne çok yeteneğin ne üstün zekan varmış! Her şeyin sorumlusu sadece babası olan ama insanların bütün suçu Lisbeth'te görmesi ne ilginç. İnsanları tanırken ya da onların en ufak bi davranışında o davranışının altındaki sebepleri anlayamamak ne berbat.

Eminim bu serileri sırf Lisbeth için okuyanlar olmuştur. Zira ben diğer kitapları Lisbeth için okuyacağım. Başladığım işi yarım bırakmayacağım yani Lisbeth Hanım :) Senin peşine ben de düşeceğim. Seni daha çok tanımak istiyorum. Yani inanın Lisbeth karakteri adı altında söylenecek çok söz var. Cümleleri toparlayamıyorum sadece. İnceleme yapmaya alışmam gerekecek.

Kısacası kitabı çok sevdim. Sadece paragraflar arası geçişlerde biraz sorun vardı. Onun dışında fevkaledenin fevkinde bir kitaptı.

Yani gerçek olmayan bi hikayenin içine nasıl girdim bilemiyorum ama gerçekmiş gibi kafamda kurdum. Hala da kuruyorum.

Sana hoşçakal demeyeceğim Lisbeth. Tekrar görüşeceğiz.
679 syf.
·Beğendi·10/10
Lisbeth Salander karakterine hayat veren beyine saygılar... ve sonsuz teşekkürler. Bu onura erişememek çok trajik , Stieg Larsson yaşasa kesin bunlardan daha iyilerini yazardı. Her şey çok zekice, her dakika bir şaşkınlık hayran kalmamak elde değil.
679 syf.
·1 günde·Beğendi
Heyecan devam ediyor. Milenyum serisinin bu ikinci kitabında Lisbeth Salander'in geçmişine dönüyoruz. Hikaye ilki kadar akıcı ve sürükleyici. Devam kitabı olmasına rağmen oldukça başarılı buldum.
672 syf.
·Beğendi·10/10·
Kadın ticareti üzerine araştırma yapan genç bir gazeteci ile yine aynı konuda doktora tezini yazan genç eşinin kendi evlerinde bir cinayete kurban gitmesi ve cinayet silahının üzerinde bir bilgisayar hackerinin parmak izlerinin bulunması sonucunda katil olarak tek bir kişi öne çıkıyordu:Kitabın kahramanlarından Lisbeth Salander.Karanlık geçmişini kimsenin bilmediği, saldırgan davranışları nedeniyle toplum için tehdit oluşturduğuna inanılan Lisbeth Salander’ı bulma ve olayların iç yüzünü gün ışığına çıkarmak için verilen mücadelelerin anlatıldığı soluksuz bir kitap.Gerçekten harika bir kurgu,muhteşem bir anlatım.Hiç bitmesini istemeyeceğiniz, bitirdiğiniz anda da etkisinden uzun süre uzaklaşamayacağınız muhteşem bir kitap.Kitap için söylenebilecek başka bir söz bulamıyorum,sadece okumanızı ama şiddetle okumanızı tavsiye edebiliyorum.
679 syf.
·15 günde·8/10
Yıllar önce millennium serisini okumayı istemiş fakat ilk kitabını okuduktan sonra bu isteğimi yerine getirememiştim. Beş yıl kadar sonra seriyi tekrar okumaya karar verince ilk kitabını tekrar okuyarak seriye başlamaya karar verdim. Oysa ikinci kitabı olan 'Ateşle Oynayan Kız' i okuduktan sonra buna çok da gerek olmadığını görüyorum. Çünkü ikinci kitap gerek konu gerekte karakterlerin gelişimi açısından ilk kitaba bağlı değil. Ufak bağlantılar yapsa bile kitap içerisinde bu bağlantıyı açıklıyor ve zihinde soru kalmıyor. Çok ilginçtir ki ilk kitaba bağlı olmayan bu ikinci kitap yani 'Ateşle Oynayan Kız' üçüncü kitaba direk bağlı. Yani üçüncü kitabi okumak için mutlaka ve mutlaka bu ikinci kitap okunmak zorundasınız. Çünkü kitap final sahnesinde bitmiyor. Çözülmesi gereken o kadar çok soru kalıyor ki bunlara bir an önce cevap bulabilmek için hızla üçüncü kitaba yani 'Arı Kovana Çomak Sokan Kız' a başlamaya ihtiyacı duyuyorsunuz.
Yalnız bu heyecana ve aksiyona ulaşmak o kadar kolay değil. Çünkü hala neden yazıldığını anlayamadığım birinci bölüm ve devamında yazılan toplamda yaklaşık bi 200 sayfa var ki beni benden aldı. Hatta serinin popülerliğini sorgulamama, seriyi kitaplığımda barındırmamayi düşünmeme sebep oldu. :) İlk kitaba bağlı olmaması için karakter gelişimlerine fazlaca yer verildiği bu yaklaşık 200 sayfayı geçince ise olaylar öyle bir hızlandı ki kalan 450- 500 sayfayı bı çırpıda okudum. Hatta çok da beğendim.O yüzden eğer sizde başlayınca benimle aynı hisleri hissederseniz azcik sabır edin. Pişman olmayacağınızı umuyorum. Bu arada Lisbeth Salander bu kitapta ilk kitabın aksine gerçekten başrolde. Yani seriye ismini vermesinin hakkını vermiş. Tavsiyemdir.
679 syf.
·8 günde·Beğendi·7/10
Polisiye tutkunlarının okuması gereken bir seri. Lisbeth yine korkusuz, zeki ve biraz çatlak imajını devam ettiriyor.Kesinlikle dönemlik kitaplardan biri değil.Yıllar sonra bile okunsa sizi tesiri altına alacaktır.
679 syf.
·10/10
Mıllennıum serisinin ikinci kitabı olan Ateşle Oynayan Kız, bir çırpıda biten bir roman. Romanı nefessiz, soluk soluğa, büyük bir merakla okudum desem abartmış sayılmam sanırım. Çok kalın bir roman fakat, okurken sayfaları jet hızıyla çeviriyorsunuz adeta. Böylelikle kitabın son sayfasını okurken buluyorsunuz biranda kendinizi. Yazar gerçekten profesyonelce tasvir etmiş karakterleri. Sanki kitap boyunca karakterlerin ve yaşanan dehşetin içinde hissettim kendimi. Özellikle kitabın karakterlerinden olan Lisbeth Salander, çok gerçekçi ve zekice okuyucunun gözleri önüne serilmiş. Bu karakterlere ve yazarın kalemine hayran kalmamak mümkün görünmüyor zaten. Lisbeth, alışılagelmiş kadın karakterlerin dışında bence. Güçsüz gibi duruyor ama güçlü, savunmasız gibi duruyor ama en büyük savaşçı, mücadeleci bir ruha sahip. Siz de Lisbeth Salander ile maceranın doruklarına çıkmak istiyorsanız; adresiniz: Ateşle Oynayan Kız tam size göre Adıyla son derece uyumlu bir roman. Lisbeth Salander gerçekten de ateşle oynuyor! Üçüncü seriyi okumak için sabırsızlanıyorum.
679 syf.
·8 günde·Beğendi·10/10
İlk kitapta olduğu gibi, bu roman da sadece bir gerilim romanı olmakla kalmıyor, aynı zamanda Larsson'un kendisinin toplumda gördüğü kurumsal yozlaşma ve kadının sömürülmesi gibi konuların üstesinden geliyor.

Lisbeth Salander gerçekten harika bir yaratım: psikolojik olarak karmaşık, ahlâken yolundan şaşmaz ve kendi adalet arayışında korkusuz.

O kadar akıcı bir kitap ki rahatsız olmama rağmen ilk başlarda yavaş yavaş okumama rağmen son 400 sayfasını iki gün sabahlayarak okudum. Bu etkileyici kitap için kesinlikle sabahlamaya değer.
679 syf.
İlk kitabında aşina olunan karakterlerle devam ediyorsunuz. Heyecan aynı dozda devam ediyor ve ilkinde aydınlandığını düşündüğünüz birkaç olay daha netlik kazanıyor.
672 syf.
·28 günde·8/10
İlk kitapta gizem, heyecan çok daha iyiydi bence. Bu kitapta pek gizem olmasa da hareketlilik çok fazla. Serinin devamı bir önceki kitaptaki olguyu işlemese de aynı karakterler başroldeydi. İkinci kitapta Lisbeth çok daha baskın olarak karşınıza çıkıyor.

Kadın ticaretini konu alan eserde bir çok da sürpriz karşınıza çıkıyor. Gerek katilin sürprizliği gerekse Lisbeth'in ailesel sürprizi ile güzel bir eser. İlk kitabı belki heyecanla belki hevesle çok daha hızlı ve severek okumuştum, bu kitap biraz daha ağır ve aksak gitti. Merakla üçüncü kitabı okumayı bekliyorum.
"Lisbeth'le asla kavgaya girişme. Onun dünyaya karşı tepkisi şu: Eğer biri ona silah çekerse o daha büyük bir silah bulur."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Ateşle Oynayan Kız
Alt başlık:
Millennium Serisi 2. Kitap
Baskı tarihi:
Ağustos 2013
Sayfa sayısı:
679
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054263684
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Flickan Som Lekte Med Elden The Girl Who Played With Fire
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus Yayınları
Baskılar:
Ateşle Oynayan Kız
The Girl Who Played With Fire
"İlkinden daha etkileyici ve daha şaşırtıcı… Bu roman okurları esir edecek."
-SUNDAY TIMES

"Eğer hâlâ Ejderha Dövmeli Kız'ı okumadıysanız, bu övgüyü okumayı bırakın ve bir tane alıp okumaya başlayın…
Eğer Ejderha Dövmeli Kız'ı okumayı bitirdiyseniz, o zaman hiçbir şey ikincisini almaktan sizi alıkoyamaz."
-ERICA MARCUS

"Ateşle Oynayan Kız az bulunan bir şey… serinin ilk kitabından daha iyi olan bir roman…"
-LOUISE FRANCE, OBSERVER

"Etkileyici, bu kitap için sabahlamaya değer."
-ENTERTAINMENT WEEKLY

"Etkileyici bir iş… Tırnak yedirten bir cinayet ve sırlar."
-PEOPLE

"Bu kitabı bitirene kadar uyumayı unutacaksınız."
-DALLAS MORNING NEWS

"Zekice… Beni esir etti ve gözümü kırpmadan okudum."
-ALAN CHEUSE, SAN FRANCISCO CHRONICLE

"Kurgunun ölümsüzlüğüne hoş geldin, Lisbeth Salander!"
-MARIO VARGAS LLOSA, EL PAlS

"Dünyanın en başarılı suç romanı yazarı olarak memnuniyetle Larsson'u gösterebilirim." -SLATE

Kitabı okuyanlar 3.648 okur

  • A
  • Hatice eker
  • //FiLiZ//
  • Gülşah karababalar
  • Nisa Varol
  • ASLIHAN ÖZDEMİR
  • Fulya Yasa
  • Nilay özyurtlu
  • _kitap.vakti_
  • Serpil Ergin

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%3.7
14-17 Yaş
%1.7
18-24 Yaş
%20.3
25-34 Yaş
%24.7
35-44 Yaş
%33.6
45-54 Yaş
%14.3
55-64 Yaş
%1
65+ Yaş
%0.6

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%75.7
Erkek
%24.2

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%40.8 (370)
9
%26.5 (240)
8
%21.4 (194)
7
%7.2 (65)
6
%2.4 (22)
5
%0.6 (5)
4
%0.4 (4)
3
%0.3 (3)
2
%0
1
%0.1 (1)

Kitabın sıralamaları