1000Kitap Logosu
Bahar Seli
Bahar Seli
Bahar Seli

Bahar Seli

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.9
86 Kişi
233
Okunma
79
Beğeni
3.216
Gösterim
165 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 4 sa. 40 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Varlık Yayınları · 1969 · Karton kapak
Orijinal adı
Spring Torrents (Вешние воды)
Diğer baskılar
İlkbahar Selleri
Bahar Seli
İlkbahar Seli
Bahar Seli
Bahar Seli
İlkbahar Seli
Bahar Seli
Rus edebiyatının en ünlü yazarlarından Turgenyev'in kısa romanlarından biri olan Bahar Seli'nde, aradığı saf aşkı ve mutluluğu bulmuşken zayıflığa ve cazibeye kurban olan bir erkeğin öyküsünü Nihal Yalaza Taluy'un bu usta işi ve akıcı çevirisinden okuyarak beğeneceğinizi umuyoruz.
5 mağazanın 8 ürününün ortalama fiyatı: ₺12,77
7.9
10 üzerinden
86 Puan · 17 İnceleme
Yüzdeyüzpamuk
İlkbahar Seli'yi inceledi.
195 syf.
·
7 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Öncelikle kitabın beni gerçekten etkilediğini söylemek isterim. Okurken üzüldüm, sevindim, heyecanlandım, sinirlendim. Basit gibi görünen ancak okurken içine alan, meraklandıran bir konusu var. Ayrıca bu kitap Turgenyev'in okuduğum ilk kitabı. Yazarın dili gerçekten çok akıcı ve anlattığı duyguyu okuyucuya çok güzel hissettiriyor. Ben çok beğendim. Herkese tavsiye ederim.
İlkbahar Seli
OKUYACAKLARIMA EKLE
23
SANİYE AYGİRAY
Bahar Seli'yi inceledi.
165 syf.
·
2 günde
·
Puan vermedi
"Beni hayrete düşüren, hoşuma giden şey, bir adamın sevmekten korkmaması." Kısa ama güzel bir kitap... Aşk ve aşka ihanet, bir ömür bedeli ödenen bir hata geçmişten kalan bir hatıra ile gün yüzüne çıkar... Akıcı dili sayesinde konuya çabuk dahil olursunuz... Zaaflarına kurban olmanın ödenmez bedeli, pişmanlıklar, umutlar, hayal kırıklıklarının yaşattığı duygular etkileyicidir... Flim tadında bir roman ....
Bahar Seli
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
s.yavuz
İlkbahar Selleri'ni inceledi.
210 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
kitap akıcı güzel güzel insana vakit geçiriyor, yanlız insan kitabın etkisi altına giriyor, hele kitabın baş karakteri olan kişiyi insanın dövesi sövesi geliyor, gercekten bir bayana bir arkadaşa böyle ihanet edilmez, kitabın başından sonuna kadar düzgün karakterli adam, kitabın sonunda çok karaktersiz alaksız olduğu ortaya cıkıyor,,,, yani bu nedemek oluyor bu kitabı okuyan ben baya etkisinde kalmısız
İlkbahar Selleri
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
Yunus
İlkbahar Selleri'ni inceledi.
210 syf.
·
3 günde
·
6/10 puan
Şöyle başlamak istiyorum: Kitabı iş bankası yayınevinden temin edip, üç romanı ayrı ayrı baskılarda paylaştım. Hangi alıntılar hangi kitap belli olması adına. Rudin kitabını kesinlikle okumanızı, ilk aşk kitabını ise gerek olmadığına, ilkbahar selleri de dilerseniz okumanızı ilave ediyorum. Bu okuduğum son kitap olan ilkbahar selleri kitabına puan olarak 6-7 arasında kaldım tercihim 6 oldu.
İlkbahar Selleri
OKUYACAKLARIMA EKLE
17