Denizler Altında 20 Bin Fersah

·
Okunma
·
Beğeni
·
25,4bin
Gösterim
Adı:
Denizler Altında 20 Bin Fersah
Baskı tarihi:
2018
Sayfa sayısı:
112
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789759046088
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Gün Yayıncılık
Açıklama

1828 yılında doğan Jules Verne'nin zengin hayal gücü ile kaleme aldığı eserler oldukça başarılı olmuş hatta bazıları beyaz perdede aynı başarıyı devam ettirmiştir. Çocukların hayal gücünün gelişimine yardımcı olan bu kitap dünya klasikleri arasında da özel bir yere sahip....
50 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10 puan
Jules Verne'in o inanılmaz hayal gücüyle yine hayaller alemine bi gittim gittim geldim gündüz gözüyle millet Oscar'ın derdinde ben dünya çocuk klasiklerinin derdinde insanın hayattan beklentileri ne kadar farklı ne kadar değişken ötesinde rengarenk olan mizacımın %50'ni hikayecilerden geri kalan %50 sinide soy ağacımdan aldığım kesin. Ziyadesiyle ben pek beğendim yine ey sevgili okur. :))
384 syf.
·7 günde·Puan vermedi
Denizlerin altında neler olduğu, hangi canlıların yaşadığı haşa bilinmemektedir. Jules Verne bu kitabında bizleri denizlerin altına ve sıradışı canlıların yaşadığı karanlık yerlere götürüyor. Kitap 500 küsur sayfa ama akıcı ve dili de anlaşılabilir. Bilim-kurgu severlerin mutlaka okuması gereken bir yapıt. Denizler Altında Yirmi Bin Fersah Jules Verne
286 syf.
Jules Verne ile tanıştığım kitap. Henüz bir kitabını okumuşken yazarın dili, anlatımı ile ilgili yorum yapamam. Lakin kitap beni etkilemeyi başardı. Kahramanlarla birlikte tüm maceraları yaşadım ve Kaptan'ın zekasına hayran kaldım.
Kitapların filmlerini izlediğim halde kitaplardan -kitabı okumaya başlayna kadar- bi haber olmam ... söyleyecek sözüm yok. Telafi edilecek tabii ki.
Henüz bu güzel kitaplarla tanışmayan varsa en yakın zamanda tanışması dileklerimle..

ve not: Güzel gemi Nautilus;
TARDİS'den sonra hiç bir aracın beni etkileyemeyeceğini düşünürken sen çıktın ortaya. TARDİS bir sen iki..
532 syf.
·62 günde·Beğendi·10/10 puan
Bu kitabı ilkokulda herkes bir kere okumuştur.Kaptan Nemo'nun okyanusları fersah fersah aşan efsanevi Nautilus'u...
Kitaba ilk başladığım sıralar uzaktan eğitimin başladığı sıralardı. Gönlüm yarım bırakmaya el vermese de maalesef çalışma masamın altında sürekli bana bakıp durdu. Eğitim maceramın sonuna yaklaştığım bu günlerde Nautilus'un da macerasının sonuna geldim ve bu uzun süreçte bana eşlik ettiği için ilk incelememe onunla başlamaya karar verdim. Kitapla alakalı en sevdiğim şey ise deniz biyolojisi ve su altı canlıları hakkındaki verdiği bilgilerle adeta belgesel izliyormuş gibi bir hissiyat yaratmış olması.Evinizden uzaklaşıp su altının esrarengiz hazinelerini ve olağanüstü güzelliğinin keşfetmek için mükemmel bir kitap olduğunu düşünüyorum. Tavsiye edilir.
690 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Bu kitabı hayal etmek bu kadar güzelse gerçeğini yaşamak kim bilir nasıldır peki kitabı okuyupta nautlius un tayfası olmak istemeyen yada süper kaptan nemoya olmak istemeyen var mı şahsen kitabı okuyunca kaptan nemo nun yoldaşı olup onunla çay içmek istedim kitab tam bir deniz kitabı ve denizi seven herkese tavsiye ederim

Kitapta anlatılan kaptan arragon kaptan nemo tarafından denizaltına hapsedilir ama gemimizde gemi haa ben diyim titanic siz diyin atlantis geminin içinde çok büyük bir kütüphane bile var eee ne de olsa nemo bilgin bir insan otur sabaha kadar sohbet et canın sıkılmaz ama bu hayatta en büyük nimet ve zenginlik özgürlük olduğu için kaptan arragonda vatanım vatanım diyor sahi en büyük nimet özgürlükmüdür sizce cesur yürek filminde mel gibson ne diyor özgürlükkk naim filminde naim ne yapıyor vatanına dönünce türk toprağını öpüyor acaba her gurbetçi vatan toprağını öpmüşmüdür peki esaretin bedelinde o son sahneyi hatırlayan var mı andy lağım çukurundan çıkar yönünü rüzgara verir ve özgürlük diye haykırır şeyh şamil ömer muhtar gibi nice kahraman özgürlük için savaşır ve özgürlük için binlerce şehit verilir işte 2.kaptan arragon dünyanın en zengin gemisi içinde nice maceralar yaşasada tek derdi özgürlüktür eee ne demiş atalar bülbülü altın kafese koymuşlar vatanım vatanım demiş atalar ne demişse ne güzel ne doğru demiş

Yazar jules verne avcılık konusunu da anlatıyor insanların bilinçsizlikleri yüzünden nice canlının yok olduğunu böyle giderse nice canlı ve dünyanın yok olacağını söylüyor ona göre deniz avı şu şekilde olmalıdır denize zarar veren canlılar avlanmalı zararsız faydalı ve yok olan türlere ise karışılmamalı hatta korunmalı ve onlara yardım edilmelidir peki denize faydalı olan canlılar hangileridir balina yunus fok ve penguenler zararlı olanlar ise kadırga ve köpekbalıklarıdır

Kaptan nemo nun çocukları öldürülüyor o da insan ve gemilere savaş açıyor kendisi ise monte cristo kontu gibi çok bilgili çok okuyan bir insan onunla sohbet etmek isterseniz denizaltı nautliusla kıtalar aşmak isterseniz jules vernenin yazdığı bu harika kitap sizin okumanızı bekliyor
690 syf.
·2 günde·7/10 puan
Benim gibi çocukluğu Kaptan Cousteau belgeselleriyle geçmiş çocuklar için okunması olmazsa olmaz kitaplardan birisi daha.
150 yıl önce yazılmış olan bu bilim kurgu klasiğini, neredeyse 40 yıl aranın ardından tekrar okudum. O yaşlarda bir Türk vatandaşı olarak Aziz Nesin’i, Ömer Seyfettin’i ne kadar tanıyorsak bu kitap sayesinde Jules Verne’i de o kadar ve hatta belki daha da yakından tanıyorduk. Üzerine bir de o yaşların merak ve keşif heyecanı eklenince...
İleri yaş bir yetişkin olarak yaptığım okumada doğal olarak çocukluk heyecanını duymadım. Her ne kadar satırlar arasında ilerlerken kendimi Nautilus’te, Kaptan Nemo’nun konuklarından biri gibi hissetsem de bazı sözcüklere takılmaktan kendimi alamadım.
Özellikle, kitabın ana karakterleri olan deniz biyoloğu Pierre Aronnax ve Kaptan Nemo’nun kişiliklerinde yer yer gördüğüm tutarsızlıklara aklım takıldı. Hele de av sözünün ve eyleminin geçtiği tüm kısımlar... İşte oralar hiç olmamalıydı... Diğer bir deyişle, hikayenin bilim kurgu ama düşüncenin ilk çağ olduğu her yerde kafamda bir “burası olmamış” ikaz butonu kırmızı flaşör şeklinde yandı durdu.
526 syf.
·5 günde·10/10 puan
Daha önce okumadığım için pişman olduğum muazzam bir kitap. Keşke çocukken okusaydım, keşke bu dünyayı daha önce keşfetseydim.
Eğer erken yaşlarda okusaydım, alacağım zevk daha bir güzel olacaktı, bundan eminim.
Kitap hakkında tek bir detay dahi vermek istemiyorum zira bu detayları kendiniz keşfetmelisiniz.
Kalın bir kitap olmakla beraber keşke hikaye daha uzun olsa da hiç bitmese diyeceğiniz bir kitap olacağından eminim.
Her bir sayfasından ayrı bir keyif alacağınızdan, hiç sıkılmadan okuyacağınızdan ve yeni şeyler öğreneceğinizden şüpheniz olmasın.
Ancak size bir tavsiye vermeliyim, şayet elinizde bir Dünya Haritası bulundurur ve kitabın içinde geçen konumları harita üzerinden keşfedebilirseniz, okuma heyecanınızın artacağının garantisini veriyorum.
824 syf.
·Puan vermedi
Ortaokul yıllarımda okumuştum. O dönemde okuduğum ilk bilim kurgu kitabı denilebilir. Uzun süre etkisinden kurtulamamıştım. Çok güzel bir kitap.
Jules Verne'nin basit bir klasiği ve aynı zamanda filme de uyarlanmış özel bir yapıt.Kitapta en çok beğendiğim şey kitabın dili ve karakter seçimi oldu(okuduğum yere kadar).Herkes okumalı çok özel bir kitap.
İçinde nefret barındıran biri, her ne kadar bilgili ya da başarılı olursa olsun; benim kadar bilgiye düşkün insanları bile kaybedebilirdi.
Kaptan Nemo’nun girdaptan kurtulup, içindeki nefret duygularını da o girdapta bırakmış olmasını ümit ettim. Çünkü onun kadar bilgili bir adam ancak bu şekilde dünyaya faydalı olabilirdi.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Denizler Altında 20 Bin Fersah
Baskı tarihi:
2018
Sayfa sayısı:
112
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789759046088
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Gün Yayıncılık
Açıklama

1828 yılında doğan Jules Verne'nin zengin hayal gücü ile kaleme aldığı eserler oldukça başarılı olmuş hatta bazıları beyaz perdede aynı başarıyı devam ettirmiştir. Çocukların hayal gücünün gelişimine yardımcı olan bu kitap dünya klasikleri arasında da özel bir yere sahip....

Kitabı okuyanlar 6,1bin okur

  • Büşra Alkışlar
  • Cedric Diggory
  • Ahmet Cengiz Canbazoğlu
  • Karen Yavuz
  • Uğur Can
  • Yakup Ergin
  • Deniz
  • Soho
  • Ayşenur Tunç
  • Mukmir'e

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0.7 (9)
9
%0.2 (3)
8
%0.8 (10)
7
%0.2 (2)
6
%0.1 (1)
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0

Kitabın sıralamaları