1000Kitap Logosu
İçimizde Bir Yer
İçimizde Bir Yer
İçimizde Bir Yer

İçimizde Bir Yer

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.4
540 Kişi
2.555
Okunma
483
Beğeni
15,2bin
Gösterim
151 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 4 sa. 17 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Alkım Yayınevi · 1 Ocak 2010 · Karton kapak · 9799756363514
Diğer baskılar
İçimizde Bir Yer
İçimizde Bir Yer
İçimizde Bir Yer
Siz kendi duygularınızın kölesisiniz, herkes gibi. Ama size hükmeden bu duyguları tanıyamaz, ne zaman, nerede, nasıl ortaya çıkacağını bilemezsiniz. Bir aşk, bir öfke, çıldırtıcı bir kıskançlık, dayanılmaz bir özlem bazen karanlıkların içinden çıkıp sizi esir alabilir. Bazen, bir başka insan için kendinizden vazgeçebilirsiniz. Bazen öfkeyle kamaşır içiniz. Kendi bilinmezliğinizle yaptığınız bu karmaşık dansta adımlarınızı ayarlamak için size yardım edecek olan edebiyattır. Size, sizi, hayatı, insanları, duyguları anlatan edebiyat. Ahmet Altan, bu kitabıyla hayatın ve insanın derinliklerindeki bütün duygu kıpırtılarını ışığa çıkartıyor. Okuyacağınız her satırdan kendinize ya da bir tanıdığımıza ait bir duygunun izini, macerasını bulacaksınız. Bu kitabı okurken, kendi hayatımızın hikayesini dinleyeceksiniz.
3 mağazanın 3 ürününün ortalama fiyatı: ₺6,27
7.4
10 üzerinden
540 Puan · 81 İnceleme
Hande gunkut
İçimizde Bir Yer'i inceledi.
160 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
.. Derin psikolojik tahliller ihtiva eden harikulade bir deneme! Sonsuz, sessiz ve geniş bir iyiliğin içine mi yerleştirilmiş kötülüklerimiz, yoksa sonsuz kötülüğün içinde parlayan ışık vahaları mı iyiliklerimiz? Ve biz bunlardan hangisini isteriz? İyiliklerimizin parıldamasını mı, yoksa kötülüklerimizin parıldamasını mı? Niye hepimiz biribirimize benziyoruz? Nasıl oluyor da bir vakit yaşadıktan sonra insanların ne zaman, ne yapacağını öğreniyoruz, nasıl oluyor da birbirine hiç benzemeyen insanlar bile birbirine benzer şeyler yapıyor? Başkalarının da bize benzediğini görmekten bir teselli mi bulmalıyız, yoksa başkalarına bu kadar benzemek bizi utandırmalı mı? Zehirin panzehirini de zehirden yaptıkları gibi acının panzehirini de acıdan mı yapıyorlar? Canımızı acıtanın canını acıtmak geçiriyor mu acımızı? Yaralandıkça yaralıyoruz. Yaraladıkça yaralanıyoruz. Bu kadar basit mi gerçekten yaşadıklarımız? Böylesine ufuksuz bir gerçeği gördüğümüzde bütün gerçeği görmüş mü oluyoruz? Ve, biz bu kadar sığ mıyız?
İçimizde Bir Yer
7.4/10
· 2.555 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
11
Yağmur Güler
İçimizde Bir Yer'i inceledi.
160 syf.
·
5 günde
·
8/10 puan
Derin psikolojik tahliller ihtiva eden harikulade bir deneme.Ahmet Altan’ı bu kitapla tanıdım. Yazar bize hepimizin içinde bir başka kişiye yer olduğuna , bize verilenin ne olduğunu hayata iyi bakmadığımız için göremedigimizi yani hayata iyi bakmamız gerektiğini, geleceğe bakmamızı farklı ve güçlü bir şekilde anlatmış.Size, sizi, hayatı, insanları, duyguları anlatan bir kitap. Hayatın ve insanın derinliklerindeki bütün duygu kıpırtılarını ışığa çıkartıyor. Okuyacağınız her satırda kendinize ya da bir tanıdığınıza ait bir duygunun izini, macerasını bulacaksınız. Bu kitabı okurken kendi hayatınızın hikayesini dinleyeceksiniz.Bence Ahmet Altan hayat üniversitesinden mezun olan bir yazar . Şimdi sırada diğer kitaplarını okuma zamanı …
İçimizde Bir Yer
7.4/10
· 2.555 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
7
Selin Çan
İçimizde Bir Yer'i inceledi.
160 syf.
·
7 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Farklı farklı denemelerin yer aldığı bir eser. Ahmet Altan, hayatın içinden, ruhumuzun dokunduğu hislerden ve aşırı noktalara ulaşmış duygulardan; bedenin ve ruhun isteklerini ele almış ve onları da güzel benzetmeleriyle karşı tarafa geçirmede başarılı olmuştur. Benzetmeler ve duyguların anlatımı ne kadar güzel olsa da bazı noktalarda akıcılığını kaybettiğini düşünüyorum.
İçimizde Bir Yer
7.4/10
· 2.555 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
7
Murat Türkmenoğlu
İçimizde Bir Yer'i inceledi.
160 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
İçsel duygulara kelimeleri ile elbiseler giydiren yazarımız kaleminin hakkını bir kez daha sonuna kadar vermiştir... Derin psikolojik tahliller ihtiva eden harikulade bir deneme! Hoşuma giden bir pasajı paylaşarak keyifli okumalar diliyorum: Sonsuz, sessiz ve geniş bir iyiliğin içine mi yerleştirilmiş kötülüklerimiz, yoksa sonsuz kötülüğün içinde parlayan ışık vahaları mı iyiliklerimiz? Ve biz bunlardan hangisini isteriz? İyiliklerimizin parıldamasını mı, yoksa kötülüklerimizin parıldamasını mı? Niye hepimiz biribirimize benziyoruz? Nasıl oluyor da bir vakit yaşadıktan sonra insanların ne zaman, ne yapacağını öğreniyoruz, nasıl oluyor da birbirine hiç benzemeyen insanlar bile birbirine benzer şeyler yapıyor? Başkalarının da bize benzediğini görmekten bir teselli mi bulmalıyız, yoksa başkalarına bu kadar benzemek bizi utandırmalı mı? Zehirin panzehirini de zehirden yaptıkları gibi acının panzehirini de acıdan mı yapıyorlar? Canımızı acıtanın canını acıtmak geçiriyor mu acımızı? Yaralandıkça yaralıyoruz. Yaraladıkça yaralanıyoruz. Bu kadar basit mi gerçekten yaşadıklarımız? Böylesine ufuksuz bir gerçeği gördüğümüzde bütün gerçeği görmüş mü oluyoruz? Ve, biz bu kadar sığ mıyız?
İçimizde Bir Yer
7.4/10
· 2.555 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
5