Meksikalı Devrimci

8,8/10  (5 Oy) · 
9 okunma  · 
5 beğeni  · 
251 gösterim
Jack London, kendisine sahip çıkan, sorunlarına sahip çıkan insanların yaşamlarını konu edinerek okurun gönlünde yatana yaklaşabilmiştir. Jack London'da sık sık rastladığımız çetin sorunlar karşısında insanın kendi yeteneklerine olan inancı sağlıklı okurların şapka çıkardığı ruhsal bir sağlamlıktadır. Çağdaş insan ne denli yapma, yaratma, başarma heyecanı içindeyse Jack London bunun düşünü, imgesini, örneğini bir adım ileri götürmüştür hep. Başka bir deyişle Jack London yazını olumlu, üretken bir yaşamın ufkunu genişletir önümüzde.

... Çağımızın insanı artık dikbaşlıdır. Gücünü ve yeteneklerini her durumda kullanmak istemektedir. Çağımızın insanı tarihin gelişme doğrultusunda ilerlemektedir. Bunun için, yazarların, ruhça yol arkadaşlığı yapabileceğiğ başkişilerini okumak istiyorlar. Çağımızın insanına Jack London ve onun tavrından yazarların yapıtlarındaki sözcükler ileri adımların ayak sesleri gibi geliyor.

Jack London, elbette, insanlık sarmal gelişme çağına erene değin tutkuyla okunacak.
-Metin İlkin-
Necmiye 
31 Mar 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 6/10 puan

Kitap adını ilk hikayesinden almış, 4 ayrı hikayeden oluşuyor,hikayelerin ortak yönü kahramanlarının boksör olması,ben kitabı elime aldığımda Meksika'lı bir devrimcinin hikayesini okuyacağımı sanmıştım,ama hikayeler fena değil,bir günde okunup bitirilecek bir kitap.

Turgay Bağan 
31 Oca 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Birbirinden bağımsız ama hepsi boksla ilgili 4 hikaye.Spor üzerine oynanan bahislerin ve kirli oyunların anlatıldığı,kahramanlarının alt sınıflardan geldiği hüzünlü hikayeler.Özellikle Yumruk adlı hikaye çok etkileyici.