Meksikalı Devrimci

8,8/10  (5 Oy) · 
8 okunma  · 
5 beğeni  · 
258 gösterim
Jack London, kendisine sahip çıkan, sorunlarına sahip çıkan insanların yaşamlarını konu edinerek okurun gönlünde yatana yaklaşabilmiştir. Jack London'da sık sık rastladığımız çetin sorunlar karşısında insanın kendi yeteneklerine olan inancı sağlıklı okurların şapka çıkardığı ruhsal bir sağlamlıktadır. Çağdaş insan ne denli yapma, yaratma, başarma heyecanı içindeyse Jack London bunun düşünü, imgesini, örneğini bir adım ileri götürmüştür hep. Başka bir deyişle Jack London yazını olumlu, üretken bir yaşamın ufkunu genişletir önümüzde.

... Çağımızın insanı artık dikbaşlıdır. Gücünü ve yeteneklerini her durumda kullanmak istemektedir. Çağımızın insanı tarihin gelişme doğrultusunda ilerlemektedir. Bunun için, yazarların, ruhça yol arkadaşlığı yapabileceğiğ başkişilerini okumak istiyorlar. Çağımızın insanına Jack London ve onun tavrından yazarların yapıtlarındaki sözcükler ileri adımların ayak sesleri gibi geliyor.

Jack London, elbette, insanlık sarmal gelişme çağına erene değin tutkuyla okunacak.
-Metin İlkin-
Elif Doğan 
04 Nis 22:40 · Kitabı okudu · 1 günde

Boks maçlarını izlemeyi sevmem ama Sayın london'un anlatımıyla nefessiz okudum. İzlemek herşeyi görmeye yetmiyor aynı basketbol maçı gibi izlersin ama çoğu şeyi kaçırırsın. London okurken öyle hissettirmiyor her saniyesini yaşıyorsun. Anlatımın akıcılığı 1.30 saatlik yolu bir anlık yapabiliyor. Toplu taşımada rahatlıkla okunabilecek, kafa yormayan ama başka dünyalara sürükleyen bir kitap. Okuduğuma ve jack london u tanıdığıma mutluyum.