Mucizeler Dükkanına Dönüş (Küçük Mucizeler Dükkanı #4)

·
Okunma
·
Beğeni
·
6200
Gösterim
Adı:
Mucizeler Dükkanına Dönüş
Alt başlık:
Küçük Mucizeler Dükkanı #4
Baskı tarihi:
30 Eylül 2018
Sayfa sayısı:
424
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786051734712
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Back on Blossom Street
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Epsilon Yayınevi
Baskılar:
Mucizeler Dükkanına Dönüş
Mucizeler Dükkanına Dönüş
Bir Yumak Mutluluk’un hemen yanında, Susannah’nın Bahçesi adında yeni bir çiçekçi dükkânı vardır artık. Dükkânın sahibi Susannah Nelson da Colette Blake adında genç bir dulu, sır sakladığı her halinden belli olan bir kadını yardımcısı olarak işe almıştır.

Susannah ve Colette, Lydia Goetz’in yeni örgü kursuna başladıklarında, Lydia ile kız kardeşi Margaret’ın birtakım sıkıntıları olduğunu fark ederler.

Margaret’ın kızı Julia, bir araba kaçırma olayında saldırıya uğramış ve tüm ailesi bu olaydan duygusal anlamda çok etkilenmiştir.

Bir de düğününe aylar kalmış olan Alix Townsend vardır. Ancak Alix bu süreci atlatabileceğinden emin değildir. Hiç tanımadığı yüzlerce misafirin katılacağı şatafatlı bir düğün töreni hiç ona göre değildir. Fakat Lydia’nın örgü kursuna gelen herkes gibi, Alix de her sorunun bir çözümü olduğunu bilmektedir… Ve bu çözümü bulmak için de çoğu zaman başka bir kadının yardımı yeterlidir!
528 syf.
·14 günde·1/10
Zaman kaybı , emeğe saygı falan diyerek gelmeyin üstüme . Ordan burdan klişe giriş sonuçlarla yazılmış , pazarlama harikası bir KİTAP .. tarafımca tavsiye edilmez
528 syf.
·Beğendi·9/10
Yazarın diğer eserlerinde olduğu gibi bu eseride insanı ayrı bir aleme götürüyor.Sürükleyici,bir o kadarda okurken her kelimesinden zevk alacağınız,huzur ve heyecan verici bir kitap...Debbie Macomber'in kitaplarını severek okuyorum, sizlerinde okumasını tavsiye ediyorum.

İsteyince, her sorunun bir çözümü olduğunu anlıyor insan...

Aşkın ve arkadaşlıkların filizlenerek çoğaldığı, zamanla sımsıcak ilişkilere dönüştüğü bir sokak hayal edin.

Her iki yanında kapısını çalabileceğiniz, bir bardak çay eşliğinde sevdiklerinizle sohbet edebileceğiniz, içinizi ısıtan dükkânların dizili olduğunu düşünün. Aydınlığa açılan umut dolu bir dünyaya girmenin, hüzün ve mutluluğun bir arada sunulduğu, doyumsuz yaşam öykülerine tanıklık etmenin vakti gelmiş demektir.

Debbie Macomber, Mucizeler Dükkânına Dönüş adlı romanıyla iyi-kötü her yaşanmışlığın bir tecrübe olarak bizlere geri döndüğünü bir kez daha kanıtlıyor.

"Debbie Macomber, aşkın ve arkadaşlığın mucizevi yönlerini kimsenin aktaramayacağı güzellikte anlatıyor."
-BookPage-

"Macomberın son kitabı Mucizeler Dükkânına Dönüş, hayatınıza enfes bir lezzet katıyor."
-Publishers Weekly-

"Macomberin tanıdık karakterleriyle birlikte, arkadaşlığın ve aşkın kol gezdiği muhteşem bir dünyada gezintiye çıkmaya hazır olun. Kitabı okurken alacağınız keyfin tarifi yok!"
-Booklist-

"Sorunların, insanları gerçek dostluklara ve sevgiye sürükleyişinin büyüleyici hikâyesine tanıklık edeceğiniz sımsıcak bir roman..."
-RT Book Review- 
(Tanıtım Bülteninden)
528 syf.
·21 günde·Puan vermedi
Merhabalar, uzun zaman sonra inceleme yapmak oldukça heyecan verici. Zaten bana inceleme isteği yaptıran kitabın verdiği duygular, bu heyecanın mimarı da bu kitap oldu.

Kitabı okumaya iten daha önce yazarla ilgili bazı duyumlarım, daha sonra raflarda karşıma çıkması gibi birbirini destekleyen olaylardı. Önce içime bir merak saldı ve sonra da hadi beni oku dedi. Kıramadım ve okumaya başladım.

Aslında şöyle bir baktığımda örgü üzerine kurulu bir kitap nasıl kendini okutur diye düşünmedim değil ama yazar (kitabın dilinden konuşmak gerekirse) olayları ilmek ilmek işlemiş ve bize sunmuş. Her ilmek yeni bir olaya gebe oldu.

Örgü diyip geçmemeli dedim kitapta ilerlediğim her sayfada çünkü kitap örgünün iyileştirici yönlerini anlatmak için çırpınıyordu. Çok da anlatıp onu küstürmeyim tabi. Sonuç olarak ben birçok şeyi hissederek okumaya karar verdim ve eğer siz de bu cümleleri okurken veya kitaba baktığınızda bir şeyler hissediyorsanız ona şans verin derim. Belki örgünün gücü size de uğrar... :)
528 syf.
·9/10
Spoiler
Kanser olup iyileşen lydia bir örgü kursu açıyor ve öğrencilerin bazen acıklı bazen mutluluk dolu hikayelerini anlatıyor. gündüz kuşağında dizi olarak yayınlansa mükemmel olur aslında.
528 syf.
Blossom Sokağı serisinden olan bu kitapta temel olarak dört ana karakterden oluşuyor.Dört kadının geçmişlerinden,şimdilerinden ve geleceklerinden bahseden bu kitapta daha doğrusu bu seride gerçek hayattan kesitler var.
528 syf.
·6 günde·Beğendi·8/10
Bu kitapla yeni bir yazar daha keşfetmiş bulunmaktayım.

Birbirinden farklı, hayata başka gözlerle bakan dört kadının hikayeleri anlatmakta.Bunu da gayet açık, sıkmayan bir dille okuyucuya sunuyor.Her kadın bunu okurken kendinden bişey bulabilir.En azından benim için öyle oldu.

Erkek karakterlerini biraz yapay buldum bir kadının kaleminden çıktığı çok aşikâr zira onları her ne olursa olsun alttan alan, anlayışlı ve kadınlarına karşı hep ilgili işte bana bu noktada yapmacık geldi ; çünkü maalesef gerçeklikte bunun bir karşılığı olmadığına inanlardanim. Erkek bencildir benim kanaatimce.Neyse efendim hiç uzatmayayım.Eger
klâsik ya da buna benzer ağır kitaplar okuyarak yorulmuşsaniz ya da hayatınızdan biraz soyutlanip kendi dertlerinizi unutmak istiyorsaniz bu kitap size iyi gelecektir.Ben günlük dizi tadı da aldım. Tv'de dizi izlemek yerine güzel bir alternatif olabilir. Keyifli okumalar dilerim...


Mucizeler Dükkanına Dönüş
528 syf.
Birbirinden farklı karakterler, birbirlerinin sorunlarını çözmeleri ve hayatlarını etkilemeleri.

"Örgü örerken hayatta da olduğu gibi genelde gidilecek iki yol vardır: Kolay ve zor olan, Çoğu zaman zor yolun dörtte üçünü geçtiğimizde, kolay bir yolun daha olduğunu keşfederiz."Ann Shayne ve Kay Gardiner, yazar

Örgü her zaman olduğu gibi sakinleştirici etkisini gösteriyor. Rahatlamış iyimser oluyor Sabırlı olmak için çaba sarf etmek gerekiyor. Örgü çok heyecan verici Seçimdi ve çok fazla anlam taşıyor. Çünkü üç düz , üç ters ilmekten oluşan pirinç örgüyü örecekti. Model hakkında ne düşünüyordu?...
üçlü ilmeklerin önemli olduğundan emindi...
Üç kültürlerinde önemli bir sayıydı.Kimisi için sevgi, umut, sevinç. Kimisi içinse, Geçmiş, şimdi, Gelecek...
Peki neden şal ? diye sorar.
"Şal birini kucaklamak gibidir."
Sevdiğin birine gönderdiğinde ona kollarını uzatmış gibi olacak, onu ne kadar çok sevdiğini gösterecekti...

Örgü örerek hayatın stresinden birazda olsa sıyrılmak gerektiğini anlatmak istedim.
İsteyince her sorunun bir çözümü olduğunu anlıyor insan...

" Daha çok insan örgü örse, dantel işleşe, dünyada daha az savaş , daha az trafik keşmekeşi olur." Lily chin

Küçük yerleşimlerdeki ev ve ailesi yaşantısını akıcı ve keyifli şekilde anlatmış yazar.
528 syf.
·10/10
Yazar, yine bu romanıyla da profesyonelliğini, ustaca kalemini konuşturmayı bilmiş. Yazarın kitabı çok huzur ve heyecan verici. Hüzünlü olmasının yanı sıra, umutların varlığını da biz okuyuculara hissettirmeyi her zamanki gibi başarmış. Bu yazarın hayat verdiği karakterleri çok sevip, benimsiyorum. Karakterlerle birlikte sevinip, onlarla birlikte de üzülüyorum. Kitaplarını okuduğum zamanlar vaktin nasıl geçtiğini anlamıyorum. Kitapları beni alıp, karakterlerin hayatına götürüp, adeta onlarla bütünleştiriyor. DEBBIE MACOMBER, bu kitabıyla da beni bir kez daha kendine ve kaleme aldığı romanlara hayran bıraktı. Eğer vaktin nasıl geçtiğini anlamayayım, dramın, çaresizliğin yanında umutta olmalı diyorsanız şiddetle tavsiye ederim. Kitabın nasıl bittiğini anlamıyorsunuz bile.
528 syf.
·121 günde·Beğendi·7/10
Serinin bu kitabını da yine severek okudum. Bu kadar uzun sürede bitmesinin sebebi de kitabı bitirmek istemeyişim. İçlerinden biriymişim gibi hissetmem. Bu kitaptaki örgü konusu şal ortak olay ise evlilik. Maşallah bu kitapta evlenmeyen kalmadı.
Serinin diğer kitaplarını okumayanlarda karakterleri tanımakta zorlanmıyor çünkü yazar her karakteri tekrar tekrar anlatıyor. Serinin tüm kitaplarını okuyan biri olarak da aynı karakteri tüm detayları ile dinlemek benim için biraz sıkıcı oldu.
Deşarj edeb, kafa yormayıp aksine dağıtan bir kitap. Gece yatmadan önce yapılacak son iş en az 1 bölüm okumak olmalı. Diğer kitaplarını da mutlaka inceleyeceğim.
528 syf.
·5/10
Diğer serilerinde de olduğu gibi yine aynı kişiler aynı hayatlar.. çok fazla aynı cümleler, aynı kelimeler..
kitap da var olan kişilerin hayatlarını ezberledim sanırım :)
yazar daha cümlesine başlamadan sonunun nasıl bitebileceğini anlayabiliyorsunuz..
yani kısacası sürprizsiz bir kitap..
528 syf.
Aydınlığa açılan umut dolu bir dünyaya girmenin, hüzün ve mutluluğun bir arada sunulduğu, doyumsuz yaşam öykülerine tanıklık etmenin vakti gelmiş demektir.
528 syf.
·40 günde·2/10
Rezalet
Tam bir zaman kaybı. Olayların bir sonucu yok. Kitabı okuduğunuzda kitabın etkisinde kalmıyorsunuz. Başta bu kitaba Sarah Jio kitaplarındaki mükemmellik gözüyle bakmıştım ama yanılmışım. Okunmaması gereken bir kitap. Sadece klasiklerden sıkılıp çerez niyetine okunacak bir şey.
"Hırsız o gün ablamlardan sadece arabalarını çalmadı. Julia'nın dünyanın düzgün ve güvenli bir yer olduğuna dair inancını da alıp götürdü..."
"Üzerime keder dolu bir hava çöktü. Hayattaki rollerimiz o kadar hızlı değişmişti ki, neler olup bittiğini anlayamamıştım..."
"... Bana hiç unutmayacağım bir şey söyledi." Colette dikkatlice ona bakıyordu. "Neymiş o?"
"Bazen affetmenin en zor yanının kişinin kendini affetmesi olduğu."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Mucizeler Dükkanına Dönüş
Alt başlık:
Küçük Mucizeler Dükkanı #4
Baskı tarihi:
30 Eylül 2018
Sayfa sayısı:
424
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786051734712
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Back on Blossom Street
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Epsilon Yayınevi
Baskılar:
Mucizeler Dükkanına Dönüş
Mucizeler Dükkanına Dönüş
Bir Yumak Mutluluk’un hemen yanında, Susannah’nın Bahçesi adında yeni bir çiçekçi dükkânı vardır artık. Dükkânın sahibi Susannah Nelson da Colette Blake adında genç bir dulu, sır sakladığı her halinden belli olan bir kadını yardımcısı olarak işe almıştır.

Susannah ve Colette, Lydia Goetz’in yeni örgü kursuna başladıklarında, Lydia ile kız kardeşi Margaret’ın birtakım sıkıntıları olduğunu fark ederler.

Margaret’ın kızı Julia, bir araba kaçırma olayında saldırıya uğramış ve tüm ailesi bu olaydan duygusal anlamda çok etkilenmiştir.

Bir de düğününe aylar kalmış olan Alix Townsend vardır. Ancak Alix bu süreci atlatabileceğinden emin değildir. Hiç tanımadığı yüzlerce misafirin katılacağı şatafatlı bir düğün töreni hiç ona göre değildir. Fakat Lydia’nın örgü kursuna gelen herkes gibi, Alix de her sorunun bir çözümü olduğunu bilmektedir… Ve bu çözümü bulmak için de çoğu zaman başka bir kadının yardımı yeterlidir!

Kitabı okuyanlar 2.451 okur

  • Bilge
  • Bensu Güneş
  • Güneş Karan
  • Ekrem Şehriban GÜRBÜZ
  • Fulden SARİ
  • Ecem Nur
  • Lütfiye Sabuncuoğlu
  • Merve Duran
  • Hande yeter
  • 1smrylmz

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0.5 (2)
9
%0.5 (2)
8
%1.2 (5)
7
%1.5 (6)
6
%0.5 (2)
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0.5 (2)
1
%0

Kitabın sıralamaları