1000Kitap Logosu
Sırça Köşk
Sırça Köşk
Sırça Köşk

Sırça Köşk

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.2
7,9bin Kişi
32,9bin
Okunma
7,8bin
Beğeni
149bin
Gösterim
176 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 4 sa. 59 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Mahzen Yayıncılık · 2019 · Karton kapak · 9786056910692
Diğer baskılar
“Hele şükür, lodos geliyor... Allah vere de fazla sert olmasa!” dedi. Bunları söylerken gülümsüyor, yüzünün kalın derisi, kısa kesilmiş kır saçlarının dibine kadar kırışıyordu. Yarım saat kadar sonra, deniz oynamaya, ılık, fakat şiddetli bir rüzgâr direklerde ıslık çalmaya başladı. Geminin iskele tarafına vuran dalgalar yükselip güverte yolcularını ıslatıyordu. Ellerinde yastıkları, kilimleri, sepetleri, bavulları ile kuytu bir yer bulmaya uğraşan kalabalık, şuraya buraya koşuyordu. Bütün aralıklar ve ambarlar portakal sandıklarıyla dolduğu için yolcuların üstü örtülü bir yer bulabilmeleri pek zordu. Herkes, rüzgârdan, dalgalardan korunabilmek için aksi tarafa yığılıyor, bu yüzden gemi daha çok sancağa yatıyordu. Ortalık adam akıllı karanlıktı. Bir köşede kusan kadınlar, ağlayan çocuklar vardı. Kamara yolcuları da, yemeklerini sofrada bırakmışlar, köşelerine çekilmişlerdi. Ara sıra koridorlarda iki tarafa tutuna tutuna sarhoş gibi yürüyen dağınık saçlı kadınlar görülüyordu.
5 mağazanın 159 ürününün ortalama fiyatı: ₺8,33
Kitabı Dinlebi İle Hemen Dinle
5 sa. 23 dk.
8.2
10 üzerinden
7,9bin Puan · 1299 İnceleme
Sena
Sırça Köşk'ü inceledi.
120 syf.
·
8/10 puan
Sırça Köşk
Kitap 13 hikaye, 4 masaldan oluşmaktadır. Genel olarak kitabı beğendim, zaten Sabahattin Ali'nin dilini bilmeyen yoktur.. Romanlarını çok beğenerek okumuştum. Hikayeler kısa olduğu için elbette ki bir roman tadı vermiyor. Fakat çerezlik olarak aşırı iyiler.. Özellikle Dekolman hikayesinde verilen mesaj çok güzeldi. Daha sonra Masallar içinden "Bir Aşk Masalı" çok güzel bir sözle bitti.. Bknz: -"Ne talihsiz adam! Tam muradına ereceği an da öldü." +"Ondan daha talihli insan var mı? Asıl bahtiyar, bir ömür boyunca hasretini çektiği şeye kavuşan değil, ona erişeceğini anladığı anda, saadetinin en yüksek noktasında bir 'Ahh!' diyerek düşüp ölebilendir." Önerir miyim? Evet öneririm. Fakat romanlarını daha çok öneririm: •Kürk Mantolu Madonna, •Kuyucaklı Yusuf, •İçimizdeki Şeytan, Bu her 3 romanı da büyük bir şevkle okudum. Sizlere de tavsiyemdir.
Sırça Köşk
8.2/10
· 32,9bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
193
birokuriceee
Sırça Köşk'ü inceledi.
172 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
~Yorumum; Öncelikle Sabahattin Ali'nin kalemi ile bu kitapla tanıştım. Sırça köşk 13 öykü ve 4 masaldan oluşan bir kitap.Genellikle ele alınan konular toplumsal ve bireysel sorunlar.Gayet sade bir anlatım ve akıcı bir dille yazılmış.Kitapta ki en beğendiğim öykü nedir derseniz bu "Dekolman"olur.Çünkü yazar o zamanda hastalarını önemsemeyen hastaneleri ele almış ve ben okurken çok sinirlendim gerçekten.Bu kadar da olamaz dedim ama hala bile günümüzde maalesef bu sorunlar var.Gerçi her öyküyü sevdim dedim ya o dönemin toplumsal sorunları ele alınmış.Masallar olarak ise "Koyun masalı". Çünkü yazar burda halka ve okura mesaj veriyor.Mini bir araştırma yaptım ve Sabahattin Ali'nin bu kitabı yazdığından dolayı maalesef tutuklandığını okudum.Ve en üzücü olansa gerçekleri yazdığı için sürekli tehdit ediliyor ve hapse mahkum ediliyor.Neyse Kitabı tavsiye ederim arkadaşlar.Böyle kıymetli yazarları okuyun okutturun mutlaka.Kitapla kalın efenimm 📚
Sırça Köşk
8.2/10
· 32,9bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
28
Zeynep Evci
Sırça Köşk'ü inceledi.
141 syf.
·
Beğendi
·
7/10 puan
Hayran olduğum yazar Sabahattin Ali'nin birden çok hikayelerden oluşan bir gününüzü kurtaracak güzel bir eser. Ben iki kitap birden okuduğum için diğer kitaptan sıkıldığımı hissettiğim anlarda bu kitaba sarıldım. Kurtarıcı kitabım oldu kendisi.
Sırça Köşk
8.2/10
· 32,9bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
136