Vatikan ve Tapınak Şövalyeleri

·
Okunma
·
Beğeni
·
2.967
Gösterim
Adı:
Vatikan ve Tapınak Şövalyeleri
Baskı tarihi:
Ağustos 2018
Sayfa sayısı:
216
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053114574
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Destek Yayınları
Baskılar:
Vatikan ve Tapınak Şövalyeleri
Vatikan ve Tapınak Şövalyeleri
İhraç malı olarak sadece “Dualar ve Emirler”i olan bir devletin, dünyanın en kalabalık topluluğunu yönetip dünyanın en zengin devletlerinden biri olabilmesi “Vatikan Mucizesi”nden başka hangi kelimelerle tanımlanabilir ki?

2000 yıldır ayakta kalan Hıristiyanlık ve onun en güçlü temsilcisi Vatikan’ın gücünün kaynağı nedir?

Tarihte nice hanedanlar gelip geçmiş, nice devletler kurulup yıkılmışlar, nice barış antlaşmaları en çok 40-50 yıl dayanabilmişken, Papalık bütün bu altüst oluşlardan kendini koruyup ayakta kalmayı başarmıştır. Üstelik bunu, tüm bu olayları kenarda durup seyrederek değil, tam tersine bütün çalkantıların ve sorunların tam ortasında yer alarak başarmış ve kaybedenler daima başkaları olmuştur.

VATİKAN VE TAPINAK ŞÖVALYELERİ’nde Aytunç Altındal dünyanın siyasal, ekonomik ve askeri güçler dengesinde önemli bir yere sahip olan Vatikan’ı, yüzyıllar boyunca papalara hizmet eden ve Malta Şövalyeleri aracılığıyla bugün de varlığını sürdüren “Tapınak Şövalyeleri”ni anlatıyor. 1453’te tarih sayfalarından silinen Bizans’ın günümüzdeki devletsiz imparatoru Paleolog Hanedanı, bağlı oldukları şövalye tarikatları ve Tapınak Şövalyeleri’nin inisiyatifinde yürüttükleri gizli faaliyetleri Türkiye’de ilk kez bu kitapta açıklanıyor.
230 syf.
·23 günde·Puan vermedi
İhraç malı olarak sadece "Dualar ve Emirler"i olan bir devletin, dünyanın en kalabalık topluluğunu yönetip dünyanın en zengin devletlerinden biri olabilmesi "Vatikan Mucizesi"nden başka hangi kelimelerle tanımlanabilir ki? 2000 yıldır ayakta kalan Hıristiyanlık ve onun en güçlü temsilcisi Vatikan'ın gücünün kaynağı nedir?

Tarihte nice hanedanlar gelip geçmiş, nice devletler kurulup yıkılmışlar, nice barış antlaşmaları en çok 40-50 yıl dayanabilmişken, Papalık bütün bu altüst oluşlardan kendini koruyup ayakta kalmayı başarmıştır. Üstel.K bunu, tüm bu olayları kenarda durup seyrederek değil, tam tersine bütün çalkantıların ve sorunların tam ortasında yer alarak başarmış ve kaybedenler daima başkaları olmuştur.

Vatikan ve Tapmak Şövalyeleri'nde Aytunç Altındal dünyanın siyasal, eko-nomik ve askeri güçler dengesinde önemli bir yere sahip olan Vatikan'ı, yüzyıllar boyunca Papalara hizmet eden ve Malta Şövalyeleri aracılığıyla bugün de varlığını sürdüren "Tapınak Şövalyeleri"ni anlatıyor. 1453'te tarih sayfalarından silinen Bizans'ın günümüzdeki devletsiz imparatoru Paleolog Hanedanı, bağlı oldukları Şövalye tarikatları ve Tapınak Şövalyeleri'nin inisiyatifinde yürüttükleri gizli faaliyetleri Türkiye'de ilk kez bu kitapla açıklanıyor.
230 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10 puan
Kitabı üç bölümde değerlendirmek mümkün. Vatikan, Tapınak Şövalyeleri ve güncel değerlendirmeler. Ancak ağırlık Vatikan bölümünde.

Kitapta konular kendi içinde de başlıklara ayrılmış, bu sayede kaldığınız yerden okumaya devam edebiliyorsunuz.

Kitabın içeriğine gelince, kitap vatikan, ekümenizm, dinler arası diyalog oyunları, bazı gizli örgütlerin vatikanla iş birliğinden bahsediyor.

Okunası kitaplardan.
230 syf.
·13 günde·Beğendi·8/10 puan
Kitap, Vatikan'da devlet olarak örgütlenmiş hıristiyan aleminin, dünyadaki bir çok olayda parmağı olduğu gerçeğini gözler önüne seriyor. Özellikle, ülkemizdeki ve dünyadaki bazı toplumsal ve siyasi olayların perde arkasını öğrenmeye meraklı okurların ilgi göstereceği bir çalışma. Dinin , toplumsal olayları nasıl yönlendirdiği ve etkileme gücünü görmek açısından da tatmin edici bir başvuru kaynağı. Örneğin; Almanların ari ırk iddiasının, hitlerden çok önce dile getirildiği ve hitleri nasyonel partinin başına ; Vatikan bünyesinde etkili olan bir tarikat yapılanmasının uzantılarının getirdiği bilgisi kitabın içeriğini ele verme açısından çok çarpıcı .
230 syf.
·10 günde·Puan vermedi
Kitabımız gerçekten iyi bir araştırma sonucu ortaya çıkmış keza bir çok yazıyı yazmakta ayrıca cesaret gerektirir ki sağlık kontrolü yaptırıp iki ay gibi bir sürede ilaç verilip 4. Seviye de akciğer kanseri olması da kaçınılmaz olmuş, yazarımız bu durumu hastane de yatarken suikast olarak belirtmiştir ve bu nedenden 18 Kasım 2013'te ölmüştür. Olay aydınlatılamamıştır.

Kitabımız yaklaşık olarak 20 sene önce yazılmış olsa da 1500'lü yıllara ve günümüze kadar parça parça bir çok konudan ve gelişmelerden bahsedilmiş olup irdelenmiş fazlasıyla konu mevcuttur. Sayfalar akıp gidecek ama siz farklı konuları araştırmak zorunda kalacaksınız ben de öyle oldu siz de olmazsa iki gün de bitecektir.

Esas konusu itibarıyla Vatikan, Papa, Ortadoks, Katolik kiliselerinin planları ve etkileri esas alinmiş olsa da bunun yanında Tapınak Şövalyeleri, Misyonerlik faaliyetleri, Istanbul'un Fethi ve bunların yanında ülkemiz de ve diğer ülkeler de yaşanan siyasi olumsuzlukların ince ayrıntılarına ışık tutacak konulara yer verilmiştir. Daha buraya yazamadığım bir çok konu var ve hepsi birbirinden çarpıcı olaylar silsilesi.Mutlaka okuyun efendim..
Lorenzo Valla olayı, Opus Dei Tarikatı araştırılabilir.

Alıntılar,
Celal Bayar ile Roncalli'nin dostluğu Türkiye tarihindeki bir ilke de imzasını atmıştır.Celal Bayar eski dostu Roncalli Papa seçilince Vatikan'a giderek onu bizzat makamında kutlayan ilk Türk ve Müslüman Devlet Başkanı oldu.O güne kadar hiçbir Müslüman devlet başkanı,
Papanın ayağına gitmemişti.Bu sürpriz ziyaret Vatikan ile Türkiye arasındaki ilişkilerde Ortodoks alemine karşı bir gözdağı oldu.İstanbullu Papa, Bayar'ın bu cesur girişimini karşılıksız bırakmadı. 1960'da yapılan askeri darbede
Yassıada'ya gönderilen ve daha sonra da idama mahkum edilen Celal Bayar'a çok anlamlı bir jest yaptı.Türk Silahlı Kuvvetleri adına Celal Bayar'ı idama mahkum eden Sıkı Yönetim Mahkemesi idamdan birkaç saat önce idamdan vazgeçti.Bir gece önce Ankara'ya gelen ve bizzat Papa XXIII. John'un mesajını ileten bir Kardinal, darbeci subaylara Celal Bayar idam
edilirse Papayı ve tüm Katolik alemini karşılarında bulacaklarını en sert dille bildirdi. Sonuçta zavallı Adnan Menderes ve arkadaşları asıldılar, komitacı Celal Bayar daha uzun yıllar yaşadı.

Vatikan'daki iktidar kavgasında önemli yer tutan Cizvitler en hızlı misyoner örgütüdür. Engizisyon Mahkemeleri'ni kurarak milyonlarca insanı yaktıran Dominikenler kadar acımasız olan Cizvitler, Türkiye'de ilk misyoner okulunu açan gruptur.18 Kasım 1583'te Cizvitler tarafından açılmış olan bu okul Karaköy'deki Saint Benoit Lisesi olup bugün de faaliyetlerini sürdürmektedir.

Yazar tanıtım da buraya bırakayım,

Aytunç Altındal kimdir, Tarih ve politika alanında faaliyet gösteren Çerkez asıllı gazeteci, yazar ve araştırmacı olarak bilindi. Dinler, felsefe, gizli örgütler ve sair konularda birçok makale ve kitap yazmıştır.

Aytunç Altındal, 12 Ocak 1945 tarihinde İstanbul Bakırköy’de 4 kardeşin en küçüğü olarak doğmuştur. Asıl ismi Aytun’dur. Altındal’ın babası Cavit Bey Beşiktaş kulübünde futbol oynamış aynı zamanda Haysiyet Divanı Başkanlığı yapmış. Annesi Fatma hanım ise ev hanımıydı.

İlkokulu İstanbul’da, ortaokulu Diyarbakır‘da 1956 yılında bitirdi. Haydarpaşa, Kabataş ve Pendik liselerinde okuyarak liseyi tamamladı. 1969-1971 seneleri arası Gurnsey Writer’s School’da, 1977 senesinden itibaren ise Fransa Sorbon Üniversitesi Fransızca Eğitim bölümünde tahsil gördü.

Aytunç Altındal, 1964 yılından başlayarak Haber, Akşam, Cumhuriyet, Yeni Halkçı, Ulus, Günaydın, Yenigün gibi gazetelerde yazılar yazdı. Şiir dışında deneme ve inceleme türlerinde eserler verdi.Yedi kitabı yasaklandı. Fransa ve İsviçre‘de bazı yazıları yayımlandı. Şiirleri Sanat Edebiyat, Varlık, Süreç, Bilim-Sanat gibi dergilerde yayımlandı. Bazı şiirleri Amerika ve İzlanda dergilerinde yer aldı.
1975 yılında İsviçre’de “Marksist Yaklaşımla Türkiye’de Kadın” adlı kitabı çıkardı. 1977’de Havass ve1984’de Süreç yayınlarını kurdu. 1983 yılında İsviçre Zürich’te “Modus Vivendi” Yayınevi ve Sanat Galerisini kurarak 10 yıl yönetti. Yine 1989 yılında Rusya’da Kültür Danışmanlığı görevini yaptı.

1992’de İngiltere Edinburg’daki International Academy For European and Christian Studies kuruluşunda Project Academic Board (Akademik Proje İdari Heyeti) üyeliğine seçildi. Aynı yıl İngitere’de yayınlanan Three Faces Of Jesus (Üç İsa) adlı kitabı dünyada yankılar uyandırdı. Daha sonra 1993’de Rusça’ya çevrildi.

1993’te International Society For The Study Of European Ideas (Uluslararası Avrupa Düşünce Çalışmaları Topluluğu) Bilimsel Kuruluna üye oldu. Aynı yıl Avusturya’nın Graz şehrindeki Karl- Franz Üniversitesi tarafından düzenlenen European Seculer Legacy (Avrupa’nın Laik Vasiyeti) adlı uluslararası konferansta Oturum ve Bölüm Başkanlığına seçildi.

1995’te merkezi New York’ta bulunan Carnagie Council On Ethics And International Affairs örgütüne davet edilen, ilk ve tek Türk Konuşmacı oldu.

1995 yılında New York‘ta Birleşmiş Milletler bağlantılı Global Forum Of Spırıtual And Parlıamentary Leaders On Human Survıal (İnsan Yaşamından Sorumlu Ruhani ve Siyasi Liderler Global Forumu’nda) Uluslararası Danışman üyesi oldu.

Ünlü Fizikçi Isaac Newton‘un bugüne kadar hiç bilinmeyen bir kitabını da yayınlayan Altındal, Uğur Mumcu‘nun “Sakıncasız” adlı eserinin de yapımcılığını üstlendi.Kanser hastası olan Aytunç Altındal, 18 Kasım 2013 tarihinde 68 yaşında ölmüştür.

Yazdığı Kitapları :
Türkiye’de Ve Dünyada Casuslar
Gül Ve Haç Kardeşliği
Tanrı Neden Fikir Değiştirdi?
Üç İsa
Devlet ve Kimlik
Türkiye ve Ortodokslar
Bilinmeyen Hitler
Türk İmparatorluğu’nun Yıkılışına Dair Kehanetler Kitabı
Türkiye ve Kadın
Dünün Belgeleri Yarının Tarihi
Vatikan ve Tapınak Şövalyeleri
Yoksul Tanrı Tyanalı Apollonius
Vatikan Ve Papa’nın Gizli Türkiye Senaryosu
216 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10 puan
Rahmetli Aytunç Altındal'ın muazzam bir kitabı. Hristiyan dünyasını derinliğiyle ele alan; Vatikan'ın, Malta'nın, Dinler Arası Diyalog meselesinin, papaların dikkatle ele alındığı sürükleyici bir kitaptı.
Günümüz dünyasına ve Türkiye'sine de yazıldığı tarihte ışık tutan bir eser niteliği taşıdığını söylemeliyim.
216 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10 puan
Arkadaşlar sıcağı sıcağına yazmak istedim..
Tema inceleme yapmaktan ziyade Aytunç beyi niçin okumak gerek olacak.
Aytunç bey kendi ifadesiyle vücuduna bir şekilde zehir enjekte edilerek öldürülmüş bir araştırmacı yazardır. Bunu ben değil kendisi söylüyor.
Aytunç beyin okuduğum her satırında niçin öldürülmesi gerektiğini çok iyi anlıyorum. Çünkü Aytunç beyin verdiği sırlar bizi Arayışa sokan, Peki Ne yapmalıyız sorusunu hobi olarak değil de zaruri olarak sorduran cinsten. Ve eminimki Aytunç beyle tanışan herkes kendini ister istemez bir arayışta bulacak.
Aytunç bey kitabında size yolu göstermiyor. Ama yola çıktığınızda size yoldaşlık teklif edenlerin düşmanlık vasıflarına dair bilgiler veriyor.

Bu kitabı okuduğunuzda Yolu ve Dostu değil Düşmanı tanıyacaksınız.
Düşmanını tanıyarak yola çıkmak sizin için en önemlisi Vatanımız için bir avantaj sağlayacaktır.
Bu sebepledir ki zihninizde Aytunç beye yer açın efendim.

Not: Yoksul Tanrı Tyanalı Apollonius kitabının önsözünü okumanızı da en azından tavsiye ederim arkadaşlar..
230 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Aytunç hoca bu kitabında da alıp götürüyor. Daha çok kilisenin ve hristiyanlığın bilinmeyen yönlerini ele almış. Zaten kitabı okuduğunuzda anlıyorsunuz ki (kitabın yaklaşık 20 yıl önce yazıldığı düşünülürse) o günden bugüne yaşadığımız ve yaşamakta olduğumuz birçok olayın arka planında Vatikan ‘ın, papalığın ve gizli hristiyan örgütlerin çok büyük payı var. Soluksuz okudum. Şiddetle tavsiye ederim..
230 syf.
Aytunç Altındal ın Vatikan'a dair tespit, inceleme ve röportajlarından oluşan kitap oldukça dikkat çekici. Bazı kısımlar tekrar edilmiş olsa da, etrafımızda dönen oyunları anlayabilmemiz açısından okuyucuya vizyon kazandıracak bir kitap olduğunu düşünüyorum.
230 syf.
·Beğendi·8/10 puan
Güzel bir araştırma eseri. Yazar, Vatikan devletinin yapısını, Papalık makamının geçmişini ve bugününü, Kiliselerin ülkemiz hakkındaki emellerini, sahte Bizans İmparatoru ve Tapınak Şövalyeleri ve Malta'yı detaylı bir şekilde anlatan güzel bir eser. Konuyla ilgilenenlerin mutlaka okuması gerekenlerden.
230 syf.
·10 günde·Puan vermedi
Rahmetli yazar Aytunç Altındal 'ın Katolik Hristiyan dünya ve Vatikan'la ilgili derin bilgilerini paylaştığı bir yazı dizisinin kitaplaşmış hali.

Vatikan, Papalık ve Hristiyan gizli örgütleri ile ilgili merakınız varsa kütüphanenizde bulunması gereken bir eser.. Ben çok faydalandım bu eserden.
230 syf.
·9 günde·Puan vermedi
Milenyuma adım atarken, Strateji Uzmanı-Araştırmacı Yazar Aytunc Altındal Ortadoğu'nun, PKK'NIN , ABD'NİN Vatikan'ın parmaklari ucunda nasılda kukla gibi yönlendirilen Türkiye için inanilmaz karalama stratejilerinin oyuncakları olduğunu gözler önüne sermiş.
15 Temmuzu bizlere yaşatan yüz ölçümü küçük süper güç Vatikan ve eserleri olan ; Ekümenizm, ekümenizme komplo teorisidir diyen Vatikan'ın ekmeğine bilerek veyahut bilmeyerek yağ süren devlet büyüklerimiz, "Dinler Arası Diyalog ve Hoşgörü " adı altındaki misyonerlik faaliyetleridir. 17-18 yıl öncesinden küresel dünyayı ülkelerin siyasal durumlarını ve stretijilerini okumayı başaran büyük adam Altındal bu kitabında yaşadıklarımızı yasayacaklarimiz olarak önceden belirtmiş. Bilinçlenmek adına ayrıca Vatikan'nın genel profilini ve sırlarla dolu geçmişini, yönetim şeklini , sonsuz gücünü genel hatlariyla ögrenmek için okumanızı tavsiye ediyorum.
Rastlantı bu ya, 1995'ten bu yana, Türkiye'de Diyalog'la yatıp Hoşgörü'yle kalkanlar, ne hikmetse tıpkı Vatikan ağzıyla konuşarak terörist bir örgütle Türkiye Cumhuriyeti'ni "Diyalog ve Hoşgörü" yuturmacasıyla, kendi deyimleriyle, "Diplomatik" görüşmelerde bulunmak üzere, eşit taraflar olarak "Diyalog Masası"na oturtmaya uğraştılar. Hâlâ da uğraşıyorlar...
"Bugüne kadar gelip geçmiş 263 Papa’dan kaçının eceliyle, kaçının cinayete kurban giderek öldüğü belli değildir."
Aytunç Altındal
Sayfa 16 - Destek Yayınları, 3. Baskı, Editör: Aslı Bahşi
Hristiyan aleminde iki tane önemli kilise kavramı var. Bir tanesi bildiğimiz kiliseler, ikincisi " İnvisible Church " dediğimiz "göze görünmeyen kilisedir. Protestan tarafından kurulmuş olan bu kilise der ki, "Şahısların Müslümanlıktan Hıristiyanlığa geçmesi gerekmez. Oldukları yerde, oldukları gibi kalsınlar. Ama bizim istediğimiz gibi düşünsünler.Yani Müslüman, Müslüman gibi düşünemesin;Hıristiyan gibi düşünsün, Müslüman gibi yaşadığına inansın..."
Katolik inancına göre Papa, yeryüzündeki tek hatasız kuldur. Papalar hata yapmaz(!)
Yanılmayan Papa(!), 20. yüzyılda yaşanmış tüm soykırımların sorumlusu olarak Müslüman Türkleri göstererek başta Katolik Hitler'i ve Nazileri ve tüm Faşizmi aklama çabasına girmiştir. Bu hesaba göre Katolik Hitler, milyonlarca insanı ve Yahudi'yi bizi örnek alarak öldürtmüştür.
Gaipten sesler duyduğunu ve rüyasında İslam’ın büyük “Eren”leriyle konuştuğunu öne süren biri bu Hoşgörü ve İbrahimi Dincilikten öylesine etkilendi ki kendisini “Ahir Zaman Mehdisi” olarak ilan etmeyi bile düşünmeye başladı.

Ne yazık ki eski Milletvekili Hasan Mezarcı ondan önce davrandı ve kendisini Mesih ilan etti.
Aytunç Altındal
Sayfa 41 - Destek Yayınları, 3. Baskı, Editör: Aslı Bahşi

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Vatikan ve Tapınak Şövalyeleri
Baskı tarihi:
Ağustos 2018
Sayfa sayısı:
216
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053114574
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Destek Yayınları
Baskılar:
Vatikan ve Tapınak Şövalyeleri
Vatikan ve Tapınak Şövalyeleri
İhraç malı olarak sadece “Dualar ve Emirler”i olan bir devletin, dünyanın en kalabalık topluluğunu yönetip dünyanın en zengin devletlerinden biri olabilmesi “Vatikan Mucizesi”nden başka hangi kelimelerle tanımlanabilir ki?

2000 yıldır ayakta kalan Hıristiyanlık ve onun en güçlü temsilcisi Vatikan’ın gücünün kaynağı nedir?

Tarihte nice hanedanlar gelip geçmiş, nice devletler kurulup yıkılmışlar, nice barış antlaşmaları en çok 40-50 yıl dayanabilmişken, Papalık bütün bu altüst oluşlardan kendini koruyup ayakta kalmayı başarmıştır. Üstelik bunu, tüm bu olayları kenarda durup seyrederek değil, tam tersine bütün çalkantıların ve sorunların tam ortasında yer alarak başarmış ve kaybedenler daima başkaları olmuştur.

VATİKAN VE TAPINAK ŞÖVALYELERİ’nde Aytunç Altındal dünyanın siyasal, ekonomik ve askeri güçler dengesinde önemli bir yere sahip olan Vatikan’ı, yüzyıllar boyunca papalara hizmet eden ve Malta Şövalyeleri aracılığıyla bugün de varlığını sürdüren “Tapınak Şövalyeleri”ni anlatıyor. 1453’te tarih sayfalarından silinen Bizans’ın günümüzdeki devletsiz imparatoru Paleolog Hanedanı, bağlı oldukları şövalye tarikatları ve Tapınak Şövalyeleri’nin inisiyatifinde yürüttükleri gizli faaliyetleri Türkiye’de ilk kez bu kitapta açıklanıyor.

Kitabı okuyanlar 230 okur

  • Melih Koçak
  • Beytullah Özdemir
  • Muhammed Erden
  • Tanrı Dağı │1283
  • Dilara
  • DrJamiryo
  • Merve Kurt
  • ESena
  • Selim Kadıoğlu
  • Onur Çoban

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%5.2 (4)
9
%5.2 (4)
8
%2.6 (2)
7
%1.3 (1)
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0