Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

2020 Okuma Raporları

Ben hayatın bir imtihan olduğuna inanıyorum. yeniden dirilişe, öbür dünyaya inanıyorum.
Sayfa 68 - DergahKitabı okudu
Türkler bu kadar pis, bu kadar sefil, kirli, perişan olurlar mıymış. Haşa huzurdan… Türk dediğin nezih, tertemiz, saçı başı taralı…. Türk dediğin karnı tok… Bir eli yağda, bir eli balda.
Reklam
“İnsanın yüreğinin iyi olması için akla ihtiyacı yoktur.”
“Bize aslında kim olduğumuzu gösteren şey, yeteneklerimizden çok seçimlerimizdir Harry.''
''Dinleyin kulak verin bana, Yiğit bir adamdan söz edeceğim size, Sherwood Ormanı'nda yaşayan, Robin Hood idi onun adı. Onurlu bir kanun kaçağıydı Robin, Ormanlarda yaşardı Çok ama çok kibar bir hayduttu, Eşi benzeri yoktu.''
''Yanlış devirde doğmuş bir kadınım ben, hiçbir şey düzeltemez bunu. Gelecekte hatırlanacak mıyım, bilmiyorum ama şayet hatırlanırsam mağdur bir kadın olarak değil, cesur adımlar atmış ve ödemesi gereken bedeli korkmadan ödemiş biri olarak görülmek istiyorum.''
Reklam
''Ülke insanının çoğunluğunun eğitiminden yoksun bırakılması bir cinayettir. Devletin kendi kendini yok etmesi, intihar demektir.''
''Ağlamak, uğradığımız felaketlere karşı vücudumuzda kalan son kuvvetin bir feryadıdır.''
71 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.