Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol
Gönderi Oluştur

2020 Okuma Raporları

80 syf.
10/10 puan verdi
Bir ogretmen olarak okurken içim sızladı yine, şu anda aglamamak için direniyorum. Yaptığım ve yapmaya devam ettiğim onca hata ama bir cozumde bulamamak beni çok üzüyor. Bu kitap yine tokat gibi çarptı yüzüme.. Layıkıyla bu işi yapmayı nasip etsin Allah'ım. Lütfen okuyun..
Aptal Sınıf
Aptal Sınıf
Ahmet Naç
Ahmet Naç
8
Aptal Sınıf
Aptal SınıfAhmet Naç · Acayip Kitaplar · 202412 okunma
Ben hayatın bir imtihan olduğuna inanıyorum. yeniden dirilişe, öbür dünyaya inanıyorum.
Sayfa 68 - DergahKitabı okudu
Reklam
Türkler bu kadar pis, bu kadar sefil, kirli, perişan olurlar mıymış. Haşa huzurdan… Türk dediğin nezih, tertemiz, saçı başı taralı…. Türk dediğin karnı tok… Bir eli yağda, bir eli balda.
Ben baharımı mezarımda açılacak dikenlerde görüyorum.
“İnsanın yüreğinin iyi olması için akla ihtiyacı yoktur.”
112 syf.
·
Puan vermedi
·
14 günde okudu
Hikaye New York'ta geçtiği için büyük bir istekle okuma listeme eklemiştim. Kitabın ilk yayımı 19. yy da yapılmış. Geçen zaman boyunca gerek sinemada gerek edebiyatta çok sık işlenen bir konu haline geldiği için ve kitap da cok kısa öykü gibi olduğu için karakterlerle çok fazla bir bağ kuramiyorsunuz. Bu da konuyu fazlasıyla klişe hissettiyor.
Sokak Kızı Maggie
Sokak Kızı MaggieStephen Crane · Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları · 20201,473 okunma
Reklam
“Bize aslında kim olduğumuzu gösteren şey, yeteneklerimizden çok seçimlerimizdir Harry.''
''Dinleyin kulak verin bana, Yiğit bir adamdan söz edeceğim size, Sherwood Ormanı'nda yaşayan, Robin Hood idi onun adı. Onurlu bir kanun kaçağıydı Robin, Ormanlarda yaşardı Çok ama çok kibar bir hayduttu, Eşi benzeri yoktu.''
''Yanlış devirde doğmuş bir kadınım ben, hiçbir şey düzeltemez bunu. Gelecekte hatırlanacak mıyım, bilmiyorum ama şayet hatırlanırsam mağdur bir kadın olarak değil, cesur adımlar atmış ve ödemesi gereken bedeli korkmadan ödemiş biri olarak görülmek istiyorum.''
''Ülke insanının çoğunluğunun eğitiminden yoksun bırakılması bir cinayettir. Devletin kendi kendini yok etmesi, intihar demektir.''
99 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.