Herkes Gider!
Herkes gider Ne? Bilmiyor muydun sanki Sevgili kalbim! Neden hâlâ apartman boşluğunun Gün ışığı görmeyen penceresinde Kuş sesleri beklersin.
Ali Lidar
Ali Lidar
+Gelecekte neler yapmak isterdiniz? - Bilmiyorum. Hiçbir şey. Neden, mutlaka bir şeyler yapmak mı lazım? + Yaşamak için para kazanmak lazım.
Sayfa 314
Bir gün dedim ki ona 30 umu da görmeyeceğim.Bir anda kızdı bana.Bunu neden söylüyorsun? diye. O gece o sözü söylediğimi görmüş rüyasında.Birkaç gece boyunca dikkat et demişti de etmemiştim.Kanlara bulanmıştım acı içinde.Ölebilirdim ölmedim.Korkuyor ölürüm diye.Korkmasın ona olan sevgimden dolayı hayattayım
İnsanların üstünde yıldızlar parlıyor da, ruh denen şu insani yıldız, neden sevdiği için parlamasın?
Sayfa 128
160 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
26 saatte okudu
Benim İmgem
Seni Feda Etmeyeceğim
Seni Feda Etmeyeceğim
Nihan Kaya
Nihan Kaya
Ben bir roman mı okudum yoksa denemeler bütünü mü bilmiyorum ama okuduğum şey çok güçlüydü. Romanlar vardır sürükleyici, 500 sayfayı bir günde bitirirsin, bazı metinler vardır okurken gözyaşların sayfayı ıslatır, bazılarına gülersin kahkahalarla, ama çok azı insanı titretir.
Seni Feda Etmeyeceğim
Seni Feda EtmeyeceğimNihan Kaya · Eksik Parça Yayınları · 0418 okunma
"Neden böyle olur bu insanlar?" Kendi kendine kızıyordu: "Sen ona iyilik edersin, o sana kötülük. Utanmak, arlanmak da bilmiyorlar. Sanki kural bu imiş. Hep kendilerini haklı görürler. Herkes onlara kul-köle olsun. Kul-köle olmazsan zorla yaptırırlar bunu. İyi ki böyle bir adam ormanda yaşıyor. Elinin altında her işini gören bir-iki kişi var. Biraz daha büyük bir görevi olsa, kim bilir neler yapardı? Allah göstermesin. Böyleleri de hiç tükenmiyor. Her zaman istediklerini elde ederler. Kurtulmak mümkün değil onlardan. Her yerde izini bulur, her yerde karşına çıkarlar. Keyifleri için başkasının canını çıkarırlar da sonra yine onlar haklı olurlar. Ah, hiç tükenmiyor böyleleri, hiç."
Sayfa 71
Özgürsüzlük
Peki neden bazen telaşa kapılır, kimi kaprisler, çılgınlıklar yaparız? İstediğimiz nedir? Bunu kendimiz de bilmeyiz. Kaprislerimiz, isteklerimiz yerine gelse bundan ilk biz zararlı çıkarız. Bize daha fazla serbestlik vermeyi, ellerimizi çözmeyi, hareket alanımızı genişletmeyi, üstümüzdeki vesayeti kaldırmayı deneyin bir... Sizi temin ederim, o anda tekrar vesayet altına girmeye can atarız.
Sayfa 138Kitabı okudu
“Sen birden çökeceksin Selim. Çünkü neden? Çünkü için boş senin. Birden, kollarımın arasında için boşalacak: birden, üçüncü boyutunu kaybedip bir düzlem olacaksın ve ben de seni duvarda bir çiviye asacağım.”
arzunun peşinde kıvrılıp uyumadan önce birazcık sevsin beni. bana bir tek bu soruyu sorsun; "neden kendini bu kadar geç öldürdün. neden ölümle bu kadar çok iddialaştın.'' şşşşşş kaltak, git aşkını bul.
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.