Mikail Günsever, bir alıntı ekledi.
1 saat önce

Ahh Ankara
Ankara'dan kopar gibi ayrıldım. Tekerlekler rüyalarımı çiğniyordu. Ankara'dan kopar gibi ayrıldım. Ankara'da sen vardın. Ankara, sokaklarında kolkola dolaştığımız şehir. Ankara senin şehrin, ikimizin şehri. Bembeyaz bir sayfa idi Ankara. O şehirde kirli temiz hiçbir hatıram yoktu. O bembeyaz sayfaya hayatımızın en güzel şiirini yazdık. Ankara yoktu benim için. O hayal ülkesini halkeden sendin. Yuvama gurbete gider gibi döndüm.

Jurnal Cilt 2, Cemil MeriçJurnal Cilt 2, Cemil Meriç
boris john, bir alıntı ekledi.
2 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

Medeniyet, "Şehir içerisinde toplu yaşama becerisi" diye tarif edilir.

Dahi Diktatör, Celal Şengör (Sayfa 47 - Ka kitap 8.Baskı Haziran 2015)Dahi Diktatör, Celal Şengör (Sayfa 47 - Ka kitap 8.Baskı Haziran 2015)
_Aryy_, Serenad'ı inceledi.
2 saat önce · Kitabı okudu · 3 günde · 9/10 puan

Muhteşem bir romanın daha sonuna geldim. Zülfü Livaneli'nin kalemiyle tanıştığım ilk kitap ve asla son olmayacak.Diğer kitaplarını da kesinlikle okuyacagim. Kitap bende çok büyük etkiler bıraktı. Bu kitap sayesinde araştırmacı bir kimliğe büründüm .
Kitapta anlatılan hikâyeleri tekrar araştırıp daha geniş bilgiye sahip olmayı planlıyorum.
Nazi Almanyası hakkında en ufak bir bilgiye sahip degildim ,kitabi daha iyi anlamak için biraz araştırdım ve dahada araştıracagım. Kitapta çok guzel hikayelere de yer verilmiş. Onlarında not aldım onlara da bakacağım. Dedim ya bu kitap beni araştırmacı kimliğine bürüdü. Devlet meseleleri ,politika gibi konular beni pek sarmazdı ve araştırma gereği duymazdim açıkçası taki bu kitabi okuyana dek.
Birde Albert Einstein 'in Atatürk'e mektup yazdığını da bu kitap sayesinde öğrendim ve çok şaşırdım:)
Kitap çok güzel bil dille anlatılmış . Sıkılmadan okudum, uzunca kitabı hep bir merak duygusuyla okuyup bitirdim. Kitapta çokca yabancı isimler ,şehir isimleri ,mekan isimleri vardı ama bu beni rahatsız etmedi. Max ve Nadia ' nin öyküsü benide çok üzdü. Maya'nın abisiyle olan diyalogları da çok güzeldi. Kısacası çok güzel bir kitaptı çok beğendim.

Beyza, bir alıntı ekledi.
2 saat önce · Kitabı okuyor

En çok okuduğumuz kitapların satır aralarında dolaşmayı özledim ben. Konuşturmayı kelimeler arasında ve noktalama işaretlerinin hiçbirisine ama özellikle de noktanın kendisine aldırmadan kelam etmeyi.

Bir Şehir Çekilirken, Yahya İncetahtacı (Sayfa 46)Bir Şehir Çekilirken, Yahya İncetahtacı (Sayfa 46)

“Herkesin sarılırken asla bırakmak istemediği bir kişi, bütün sokaklarını dolaşmak istediği bir şehir, ve yaşamak istediği bir film vardır..”

Tebessümlerim
Birkaç ay önce takipleşip 3 gün önce incelemem vasıtasıyla tanışıp konuştuğum güzel insan hızını alamadı ve nasip bu ya(zaten komşu illermişiz:D) bugün bir vesileyle okuluma geldi ( evet sehir yetmedi ağımıza da cikti :))ve görüşmek nasip oldu.İki lafın değil tüm cümlelerin belini kıracak potansiyele sahip olduğumuzu fark ettik bir araya geldiğimizde.
Güzel insanlarla tanışmak ne güzel:D
Teşekkürler miss ruhların kaçışı;)

Levent Günaydın, Arşın Gölgesindeki Genç'i inceledi.
 7 saat önce · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 7/10 puan

Giriş yapmadan önce bir not: Acaba bende mi sorun var herkes 10 puanları havada uçurmuş 9.3 ortlama var ancak ben neden düşük verdiğimi açıkladım.Öncelikle Kitaptan çok daha fazla umutluydum çünkü videolarını ,soru cevaplarını beğendiğim birisi evet yer yer yanlışları olabilir videolarında falan ancak çoğunlukla katıldığım biridir. Yanlış olabilir çünkü herkes insan bu kitapta bana göre yanlışlıklar çok var!!! ÖNCELİKLE NEDEN BU DİNİ YÖN VEREN KİTAPTA BİR AYET VEYA BİR TANE OLSUN HADİS YOK. Bu bence çok büyük bir eksiklik , benim direk gözüme batıyor. Çünkü kendi cümlelerini yerine hadis ayetler daha akılda kalıcı ve insanın hayatına geçirebileceği şekildedir. Ancak ben bir tane ne ayet ne hadise denk geldim. Kitap hikaye olarak başlıyor ve sonra öğüt vermeye devam ediyor keşke bir kaç hikaye bir kaç öğüt olarak devam etseydi. çünkü bir yerden sonra sürekli kendini tekrar eden Cümleler oluyor. İnsanı sıkabiliyor. Ve öğütler o kadar kısa ki hemen okuyup geçiştiriyorsunuz içinizde içselleştiremiyorsunuz. Bir öğütten diğer öğüte atlıyorsunuz. bu hoş bir şey değil. Bir öğüdü almadan diğerine geçiyorsunuz ve sürekli tekrar eden cümlelerle. Kitap daha sade yazılabilirdi sayfa sayısı daha az olabilirdi. ancak kitap zaten ucuz olduğu için bu konuda eleştiri getiremem. İki şey daha gözüme çarptı. 'Sağlam Bedenli olmamız kesinlikle sakat bedenli olmamızdan hayırlıdır' (sayfa72) bu cümle kesinlike aşırı derecede yanlış bunu Allah tan başka kimse bilemez adam sağlam olsa belki hırsız olacakken, sakat olduğu için dini kitaplara yönelip çok iyi bir müslüman olabilir bu cümle aşırı derecede yanlış kesinlikle demiş birde!!! evet bedenimize sahip çıkmalıyız ancak sakat olmak belkide bize daha hayırlı olur bilemeyiz... Birde İstanbulu övdüğü bir bölüm var anlamlandıramadım iyi bir müslüman olmak için neden istanbulu sevmek zorunluluğu varmış bu kaçınılmazmış. Bana göre günah dolu bir şehir bu konuda da yanlışı bunların dışında giriş seviyesindekiler için çok güzel kitap olabilir. Ben geç okudum kitabı siz erken okursanız bunları bilerek yararlı olabilir. Hepinize hayırlı günler.