Jasinda Wilder

Jasinda Wilder

Yazar
6.7/10
30 Kişi
·
76
Okunma
·
0
Beğeni
·
1.232
Gösterim
Adı:
Jasinda Wilder
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Detroit,Michigan,Amerika Birleşik Devletleri
New York Times, Usa Today ve Wall Street Journal çok satan yazarı Michigan’lı Jasinda Wilder kitaplarında romantik hikâyelere yer verir. Jasinda Wilder, Seninle dışında Falling into Us, Wounded, Stripped kitaplarının, Big Girls Do It serisinin ve The Ever üçlemesinin yazarıdır. Yazar ve diğer kitaplarıyla ilgili daha fazla bilgi için http://www.jasindawilder.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Ondan uzak kalamayacağımı biliyordum. Ona kapılacak ve beni incitmesine izin verecektim.
Bunda sihirli bir iyileşme filan yoktu.Yarın iyileşmiş ve neşeli bir şekilde kalkmayacaktım.İncinmeye ve acı çekmeye devam edecektim.

Ama Colton ile böyle dakikalar?Onlar bunu katlanabilir kılıyordu.O beni onarmıyor, iyileştirmiyordu.O sadece hayatı yaşamaya değer yapıyordu.Nefes almayı hatırlamama yardım ediyor, bana nasıl tekrar gülümseyebileceğimi gösteriyordu.
Hayatta olman güçlü olduğunu göstermez; nefes almaya devam ediyorsundur. Acıya rağmen yaşamayı öğrenirsen güçlüsündür.
"Uzun zamandır reddettiği acı ona pahalıya patlıyordu. Mayalanmış acı çok daha fazla kuvvetliydi."
Jasinda Wilder
Sayfa 173 - Pena
Nell Hawthorne çocukluk arkadaşı Kyle Calloway’e âşıktır. Aşkları hiç bitmeyecek gibidir. Ancak bir gece Kyle trajik bir kaza sonucu hayatını kaybeder ve bu kaza Nell’i tamamen değiştirir. Kyle’ın cenazesinde Nell, ilk defa Kyle’ın kardeşi Colton’la karşılaşır ve her ikisi de Kyle’ın yokluğunda hayatlarına yeni bir yön çizer. Yıllar sonra bu ikili tekrar karşılaşır; bu sefer
bu karşılaşma onları hiç tahmin edemeyecekleri tatlı bir çıkmaza götürecektir.
Ben çok ama çok beğendim! Gerçekçi, etkileyici, keyifli, hüzünlü ama bir o kadar da insana umut veren, sevginin en güzel ilaç olduğunu anlatan çok güzel bir kitaptı. Beklentimin çok üzerinde çıktığını itiraf etmeliyim. Kaybetmenin, paylaşmanın, hasar görmüş ruhların kendisini bulmasını anlatıyor. Ayrıca köpük, sıradan aşk romanlarından sıkılanlar için şiddetle tavsiye ediyorum.
Selam millet! Nasılsınız? Ben biraz yorgunum ama idare ediyorum.
Uzun zamandır bir kitapta ağlamadığımı ve artık ağlamak istediğimi hikayelerimi takip edenler bilir. Tam da yine böyle 'Ağlamak istiyorum!' diyerek dolandığım bir gün artık bu kitabı okuma vaktinin geldiğini düşündüm ve kitaba başladım. Gerçekten kitaptan çok fazla beklentiye girmişim.  İlk önce şunu söylemeliyim ki, ağlamadım.
Kitapta severek okuduğum tek kısım Nell'i Kyle ile yaşadığı o kısacık süreç oldu diyebilirim. Arkadaşlar spoiler vermiyorum. Kyle'ın öldüğü bilgisi tanıtım bülteninde de mevcut. Kitapta en çok içime oturan işte burası oldu. Kyle'ın ölüm anı. Gerçekten Nell için berbat bir durumdu. Kitabı okurken buralarda acı çektim diyebilirim. Ancak sadece bu kadar.
Kyle'ın ölümünden sonra karakterimizin Colton ile karşılaşması ve onunla olan/olmaya çalışan ilişkisi bana biraz anlamsız geldi. Özellikle kızımızın sürekli gel-gitler yaşaması beni çileden çıkardı. Zaten Colton'un olduğu süreç boyunca Nell'i sevmedim. Sadece Colton'un geçmişine dair bir mesele beni üzdü o kadar. Ama o detay da yazarın o anda aklına gelipte eklediği bir kısım gibi geldi bana. Detaya ısınamadım. Yazarın konuyu sağlam bir şekilde işlediğini düşünmüyorum. Kitabı yazmaya başlamış ve yol nereye götürürse oraya gitmiş sanki.
Kısacası çok büyük beklenti ile başladığım bu kitaptan beklentimi karşılamadığı için biraz içim buruk ayrıldım.
Ayrıca kesinlikle bahsetmem gereken şöyle bir konu var: kitapta ikili yakınlaşmalar çok fazla. Eğer bir aşk kitabı okuyorsam içerisinde bolca aşk okumak isterim, cinsellik değil. Bu yüzden de bu sahneler beni olaydan ayırdı. Ayrıca bu tarz sahneleri okumak istemeyenlere ve henüz cinse kimliğini tam anlamıyla kazanmamış olan küçük yaştaki arkadaşlarımıza pek önermiyorum. Diğer arkadaşlarıma da eğer istediğiniz bu yakınlaşmaları okumak ise öneririm sadece.
Sağlıcakla kalın!
Kitap sürekli övgüyle söz ediliyordu ama benim için fazla acıklı ve bazen de sıkıcıydı.

Bana göre Nell, Kyle'nın ölümüne kadar iyi bir karakterdi. Sonrasında kız yeri geldi psikopata bağladı. En saçma olan kısım ise Nell'in ailesi kızlarını çok seviyor(!) ama böyle bir durumda kıllarını bile kıpırdatmıyorlar. Nell'in onlara asıl ihtiyacı olduğu zaman kızın düzelmesi için hiçbir şey yapmadılar, sürekli kendi halinde bırakıp durmuşlar.Neyse ki Colt vardı.

Hikayede bana göre sürekli acıklı duygular sokulup durulmuş ama hiçbirinde fazla bir derinlik yoktu. Tam olarak öylesine yazıp bırakayım durumu yoktu ama yine de bir şeyler eksikti bence.
Dünyanın en saçma kurgusu olabilir. Aşk kitabı kategorisinde geçiyor ama yazarın aşkın ne olduğunu bildiğini sanmıyorum. 2- saat gibi kısa bir sürede bitti ama bu kitabı okumak yerine 2-3 saatlik bir uyku daha yararlı olacaktır.
peşlerini bırakmayan hayaletleriyle yaşamayı öğrenmiş -bir o kadar da alışamamış -yaralarını sarmaya çalışan iki aşık...
birbirlerine sarılarak tutunarak yaşamaya devam etmeyi öğreten Colton...
eski sevgilisinin onun yüzünden öldüğünü düşünen suçluluk duygusuyla yanıp tutuşan Nell...

Yazarın biyografisi

Adı:
Jasinda Wilder
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Detroit,Michigan,Amerika Birleşik Devletleri
New York Times, Usa Today ve Wall Street Journal çok satan yazarı Michigan’lı Jasinda Wilder kitaplarında romantik hikâyelere yer verir. Jasinda Wilder, Seninle dışında Falling into Us, Wounded, Stripped kitaplarının, Big Girls Do It serisinin ve The Ever üçlemesinin yazarıdır. Yazar ve diğer kitaplarıyla ilgili daha fazla bilgi için http://www.jasindawilder.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yazar istatistikleri

  • 76 okur okudu.
  • 38 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.