Dedi"Şeriatine sokayım" lisan -î habis ile Kendini ilan ettirdi , leşker -i iblis ile Etti kanun -û Huda 'ya küfr û şetamet Bu söz akibinde hiç olmadı nedamet Soksunlar kazığ-î ekberi bin zebani! Ezaba elimê ,ew çax rınd dizani ...
Emin
Emin
çünkü ruhsuzlar kazanıyor, ruhsuzlar sırttan bıçak yemek konusunda daha az deneyim yaşıyorlar. senin duygusallığın bu hayata göre değil. Bu hayat acımasız, insanlarsa zebani.
buse

buse

@paramparcabutunaynalar
·
16 Şubat 21:56
ruhsuz ol ruhsuz ol ruhsuz ol olamıyorsan da ruhsuz görün
Reklam
Gece Avı
O ışıkta gözlerin görmez, zebani sokak lambasının çevresinde uçuşan, Yarasa--ama ne yapasın ki, bütün pervaneler oraya toplaşmış . . .
Sayfa 88 - Metis YayınlarıKitabı okudu
Birkaç siyah cüppeli zebani, bir ruhu bir köşeye çekmiş, güvenlik masasında onu tartaklıyorlardı. Ölü adamın suratı tanıdık geliyordu. "Şu haberlere çıkan rahip, hatırladın mı?" diye sordu Kıvırcık. "Tabii ya." Hatırlamıştım. Yancy Akademisi'nde televiz-yon izlerken rastlamıştım bu adama. Bu, yetimler için milyonlarca dolar toplayıp sonra bunları kendisi için harcar-ken yakalanan sinir bozucu, New Yorklu bir din adamıydı. Adam, kendisine öyle muazzam bir malikane yaptırmıştı ki, altın kaplamalı tuvaletleri ve kapalı golf sahası bile vardı. Sonra, Tanrı adına aldığı Lamborghini marka arabası bir polis kovalamacasında uçurumdan yuvarlanınca ölmüştü.
Devlet okullarında zorunlu din dersi verilmesini onaylıyor musun?" diye soruyor zebani.
Cehenneme düşmeden çok zebani gördüm.
Reklam
TECRÜBE Duydum ki; har-ı şems-de od olmuşsun, şahidin var mı? Şahidin giz ise aşk-ı Suzan közünde, dil-i küllerin var mı? Kalb-i aşkta maşukluk, nar-ı tecrübede ademe had değil, Ehliysen hadd-i sırrın, ebsem ve dil-i lal sırdaşın var mı? Sanat mıdır zanaat mı bilemem ben bir bilmez ademim Nefesi asli derstir ademe, her sırra vakıf hiç alim var mı? De ki kainatta yek ustasın, usun ve sanatın paha biçilmez Hak vaki bulduğunda satıver ölümü, bak hiç alanı var mı? Şuhud üstü şahid olsun, semahı evren döner durulmaz Huri yahut zebani mihmandardan başka ihtimal var mı? Ey Şâh'ım haddin bilme, zorla gönlün sırlı giz kapısını Gönül şerefende Hayy, sine-i secd’e bak kaben insan mı? ŞâH
Zebani: Ben, bir kömür işçisiyle okuma yazma bilmeyen, sadece On Emir’i ezberlemiş bir çingene kadının oğlu, ben Şeytan’a uymuş oldum. Nasıl mı? Sırf bütün emirlerle dalga geçtim diye. “Cehennem ol git, Sepp, sen şeytana uydun!” Herkes böyle dedi bana, bende cehennem oldum. Yalan söyledim, çünkü o zaman işler daha iyi gidiyordu, Şeytan’a uymuş oldum. Canım neyi çektiyse çaldım be Şeytan’a uymuş oldum. Kim geldiyse atlarım, bak, evli bekar demedim, çünkü canım öyle çekti, canım çektikçe de daha da hoşuma gitti ve şeytana uymuş oldum. …
Sayfa 115 - Multılıngual Dil Yayınları / 2000Kitabı okudu
Müddessir Sûresi 26,27,28,29,30. Ayetler
“Ben de” bu yaptığına karşılık, “onu Sekar” denilen cehennem ateşin”e atacağım!” “Bilir misin, nedir Sekar?” “Hem” tüm bedeni yakarak insanı hayatta “bırakmaz, hem de” onu eski haline getirir ve azap etmekten “vazgeçmez!” Öyle bir ateştir ki, “derileri yakıp kavurur!” Ve bu ateşin “başında,” tam “on dokuz” tane güçlü ve acımasız zebani bekler!
İşte ey bu Medrese-i Yusufiyede benim ders arkadaşlarım! Madem hakikat budur. Ve bu hakikati Risale-i Nur o derece kat’î ve güneş gibi ispat etmiş ki yirmi senedir mütemerridlerin inatlarını kırıp imana getiriyor. Biz dahi hem dünyamıza hem istikbalimize hem âhiretimize hem vatanımıza hem milletimize tam menfaatli ve kolay ve selâmetli olan iman ve istikamet yolunu takip edip, boş vaktimizi sıkıntılı hülyalar yerinde, Kur’an’dan bildiğimiz sureleri okumak ve manalarını bildiren arkadaşlardan öğrenmek ve kazaya kalmış farz namazlarımızı kaza etmek ve birbirinin güzel huylarından istifade edip bu hapishaneyi güzel seciyeli fidanlar yetiştiren bir mübarek bahçeye çevirmek gibi a’mal-i saliha ile hapishane müdür ve alâkadarları, cani ve kātillerin başlarında zebani gibi azap memurları değil belki Medrese-i Yusufiyede cennete adam yetiştirmek ve onların terbiyesine nezaret etmek vazifesiyle memur birer müstakim üstad ve birer şefkatli rehber olmalarına çalışmalıyız.
Sayfa 17 - Söz Yayınları
Reklam
Yakışıklı erkeğe doğru bir bakış attılar. Tharion ve Ruhn'la konuşan Baxian ona baktıklarını sezmiş olmalıydı çünkü başına onlara doğru çevirdi. Ona attıkları bakışı gördüğünde yüzünü buruşturdu. Juniper güldü. "Korkma, ısırmayız!" Diye seslendi Zebani'ye. "Yalancı" diye mırıldandı Fury. Juniper bunu duyduğunda tekrar güldü.
Sayfa 674 - Dex YayınlarıKitabı okuyacak
"Kimse bize oda hatta yatak vermek istemiyor. İnsanları evlerinden de atmayacağımıza göre..." Zebani gösterişli bir tavırla ahırı işaret etti. "At Boku Oteli'ne hoşgeldiniz."
Sayfa 654 - Dex YayınlarıKitabı okuyacak
Karanlık bir mağara. Ortada kaynayan bir kazan. Gök gürler. Üç cadı girer. BİRİNCİ CADI - Karakedi üç kez miyavladı. İKİNCİ CADI - Kirpi üç tıslayıp, bir kez cıyakladı. ÜÇÜNCÜ CADI - Zebani karı seslendi: vakit geldi, vakit geldi!
Sayfa 42 - Türkiye İş Bankası, Kültür Yayınları (PDF)
Türk demek Müslüman demek... Müslüman olmayan Türk devletlerindeki yaşam tarzı,refah seviyesi ve insanların mutluluk derecesine bakalım... Türk'lerin islamiyete geçtiği ilk devlet olan Karahanlılara bakalım... Cumhurbaşkanlığı Forsunda bulunan 16 yıldız 16 Türk devletini temsil eder ama yapılan araştırmalar sonucunda hepsinin şaibeli olduğu ortaya çıkıyor. Farzedelim ki hepsi şaibesiz Türk devleti idi. Peki en acısı nedir biliyor musunuz... Bu Türk devletleri hep bir birine saldırıp hükümdarlıklarına son vermiştir. Bu devletler içinde Türk olmayıp Türk'e saldıran tek devlet Moğollardır... Ne kadar acı... Türk'ün Türkten başka dostu yoktur diyenler de bir daha düşünsün... Bir fıkra ile bitireyim... Cehennemde kazanlar kaynıyor,her kazan başında bir zebani var,ama bir kazanın başında zebani yokmuş. Bu kazanda neden zebani yok demişler... Cehennem bekçisi der ki o kazanda Türkler var biri kaçmaya çalışırsa diğerleri onu geri aşağı çekiyor o yüzden oraya zebani koymadık... Not: Linçlemeye gelenler tarihi araştırmadan gelmeyin... Not : Türkemenim...ÖzTürküm...
Niye zebani olarak yaratmadın ki beni
Sen defalarca hacca gitsen de, eğer insanları hor görüyorsan, öldükten sonra şaşakalırsın. Aptala dönersin. Zebaniler o hacı kıçına kızgın demiri sokar.
1.292 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.