8,0/10  (21 Oy) · 
59 okunma  · 
18 beğeni  · 
796 gösterim
Jonathan Hemlock...
Doktoralı bir sanat danışmanı..
Resim uzmanı ve gerçek bir entellektüel...
Aynı zamanda CII örgütünün infaz biriminin eski bir elemanı...
Ancak tutkunu olduğu ünlü tabloları satın almak için yeniden örgütün infaz işlerine dönen büyük koleksiyoncu...
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2010
 • Sayfa Sayısı:
  291
 • ISBN:
  9789753901055
 • Orijinal Adı:
  The Eiger Sanction
 • Çeviri:
  Şen Süer Kaya
 • Yayınevi:
  E Yayınları
 • Kitabın Türü:
mustafa tamer akder 
18 Eki 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · 7/10 puan

Bu kitap Trevanian'nin yazdığı kitaplardan okuduğum ikinci kitabı. İlk okuduğum Şibumi kitanı beni çok etkilemiş ve internetten bodoslama go oyununa dalmıştım. :D Ondan bu kitaptan beklentim çok yüksekti. Genel olarak konusuyla, olay örgüsüyle, ince mizahıyla ve karakterin duygularıyla kötü diyemem ama bir Nicolai Hel karakteri gibi değil Jonathan Hemlock karakteri. :D Eğer Trevanian kitaplarından okumadıysanız veya şibumi'yi okumadıysanız ilk bu kitabı okumanızı tavsiye ederim.
Şimdi genel olarak genel olarak bakarsak dil bakımında rahat bir kitap. Kurgu bakımında sonuna kadar basit bir kurgu gözükse de sonunda ilginçleşiyor ve eğer dikkatli bir okursanız büyük ipuçları barındırıyor(Neyin ipuçları olduğunu okursanız görürsünüz. :D). Konu olarak adı üzerinde ajan hayatı olmakla birlikte tırmanışla ilgilenen okurların daha fazla seveceği bir kitaptır.
Gelelim özel olarak Jonathan Hemlock karakteri ilginç bir karakter. Saf kendini düşünen bir karakter gibi gözükse de iç dünyası derin ve felsefesi sade ama etkili bir karakter. Hayatı ince zevkleri yüzünde karmaşık olan karakterimizin, birde bir kadın karakter girmesiyle kördüğüm haline alır. Bu kördüğüm açmak hiç kolay değil ve açamadan ölme riski yüksek bir sıkışıklıkta ki kördüğümü açabilecek mi?

Hatice Çakır 
20 Oca 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kitabın ilk bölümlerinde tanıtılan Jonathan Hemloc, sıradışı ama çok itici ve robot gibiydi. Kitabı okudukça karakteri sevmeseniz bile onu anlamaya başlıyorsunuz. En beğendiğim bölüm ise Eiger Dağı' na yapılan tırmanıştı. Okurken, daha önceki yıllarda bu dağa tırmanmaya çalışan bir grup dağcının öyküsünü izlediğim Kuzey Duvarı adlı filmden sahneler geldi hep gözümün önüne. Kitabın sonu beni şaşırtmadı, az çok tahmin ediyordum. Umarım yazar bu karakterin başka maceralarını da kaleme almıştır.

Yadigar Soydan 
26 Ara 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Trevanian'a yakışır bir kitap.. Son sayfaları okuyana kadar, olayı sonuçlandıramıyorsun, son sayfalarda şaşırmaman imkansız.. Çok akıcı ve rahatlıkla okunacak bir kitap..Trevanian severler mutlaka okumalı..

Seval Arslan 
12 Ağu 01:19 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Mükemmel zekaya sahip katilimiz son kez olduğuna kendini inandırdığı bir görevi kabul eder ve olaylar gelişir.Sürükleyici bir kitap ancak Katya'nın Yazı ve Şibumi kadar iyi olduğunu söyleyemeyeceğim.Belki de okuma sırası yanlıştı benim için.

Gökhan Yağmur 
10 Haz 01:51 · Kitabı okudu · 9 günde · 8/10 puan

trevanian'ın okuduğum ilk kitabı olan infazcı, kitabın sonunun son çeyrekte tahmin edilebilmesine rağmen yine aynı çeyrekteki dağcılık detayları ile okuyucuyu kitaba bağlıyor. tavsiye ederim.

Kitaptan 2 Alıntı

arden 
25 Nis 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Holde asansörü beklerken akşamdan hoşnuttu. Basit, karmaşık olmayan ve geçici bir doyumdu: tuvalete gitmek gibi. Sevişmenin böyle olmasını istiyordu.

İnfazcı, Nicholas Seare - Trevanianİnfazcı, Nicholas Seare - Trevanian
Seval Arslan 
08 Ağu 01:20 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

...sadakatten daha büyük bir ahlak, sadakatsizlikten daha büyük bir günah olamaz.

İnfazcı, Nicholas Seare - Trevanianİnfazcı, Nicholas Seare - Trevanian