Adı:
İnfazcı
Baskı tarihi:
Mayıs 2010
Sayfa sayısı:
291
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789753901055
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Eiger Sanction
Çeviri:
Şen Süer Kaya
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
E Yayınları
Baskılar:
İnfazcı
İnfazcı
Jonathan Hemlock...
Doktoralı bir sanat danışmanı..
Resim uzmanı ve gerçek bir entellektüel...
Aynı zamanda CII örgütünün infaz biriminin eski bir elemanı...
Ancak tutkunu olduğu ünlü tabloları satın almak için yeniden örgütün infaz işlerine dönen büyük koleksiyoncu...
(Arka Kapak)
291 syf.
·5 günde·7/10
Bu kitap Trevanian'nin yazdığı kitaplardan okuduğum ikinci kitabı. İlk okuduğum Şibumi kitanı beni çok etkilemiş ve internetten bodoslama go oyununa dalmıştım. :D Ondan bu kitaptan beklentim çok yüksekti. Genel olarak konusuyla, olay örgüsüyle, ince mizahıyla ve karakterin duygularıyla kötü diyemem ama bir Nicolai Hel karakteri gibi değil Jonathan Hemlock karakteri. :D Eğer Trevanian kitaplarından okumadıysanız veya şibumi'yi okumadıysanız ilk bu kitabı okumanızı tavsiye ederim.
Şimdi genel olarak genel olarak bakarsak dil bakımında rahat bir kitap. Kurgu bakımında sonuna kadar basit bir kurgu gözükse de sonunda ilginçleşiyor ve eğer dikkatli bir okursanız büyük ipuçları barındırıyor(Neyin ipuçları olduğunu okursanız görürsünüz. :D). Konu olarak adı üzerinde ajan hayatı olmakla birlikte tırmanışla ilgilenen okurların daha fazla seveceği bir kitaptır.
Gelelim özel olarak Jonathan Hemlock karakteri ilginç bir karakter. Saf kendini düşünen bir karakter gibi gözükse de iç dünyası derin ve felsefesi sade ama etkili bir karakter. Hayatı ince zevkleri yüzünde karmaşık olan karakterimizin, birde bir kadın karakter girmesiyle kördüğüm haline alır. Bu kördüğüm açmak hiç kolay değil ve açamadan ölme riski yüksek bir sıkışıklıkta ki kördüğümü açabilecek mi?
291 syf.
·Beğendi·9/10
Kitabın ilk bölümlerinde tanıtılan Jonathan Hemloc, sıradışı ama çok itici ve robot gibiydi. Kitabı okudukça karakteri sevmeseniz bile onu anlamaya başlıyorsunuz. En beğendiğim bölüm ise Eiger Dağı' na yapılan tırmanıştı. Okurken, daha önceki yıllarda bu dağa tırmanmaya çalışan bir grup dağcının öyküsünü izlediğim Kuzey Duvarı adlı filmden sahneler geldi hep gözümün önüne. Kitabın sonu beni şaşırtmadı, az çok tahmin ediyordum. Umarım yazar bu karakterin başka maceralarını da kaleme almıştır.
291 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
Trevanian'a yakışır bir kitap.. Son sayfaları okuyana kadar, olayı sonuçlandıramıyorsun, son sayfalarda şaşırmaman imkansız.. Çok akıcı ve rahatlıkla okunacak bir kitap..Trevanian severler mutlaka okumalı..
291 syf.
·9 günde·8/10
trevanian'ın okuduğum ilk kitabı olan infazcı, kitabın sonunun son çeyrekte tahmin edilebilmesine rağmen yine aynı çeyrekteki dağcılık detayları ile okuyucuyu kitaba bağlıyor. tavsiye ederim.
291 syf.
·2 günde
Mükemmel zekaya sahip katilimiz son kez olduğuna kendini inandırdığı bir görevi kabul eder ve olaylar gelişir.Sürükleyici bir kitap ancak Katya'nın Yazı ve Şibumi kadar iyi olduğunu söyleyemeyeceğim.Belki de okuma sırası yanlıştı benim için.
291 syf.
·Beğendi·6/10
Polisiye dalında kendine yer bulan bir kitap. Her polisiye yazarı gibi Trevanian'ın da kendine has bir dili var. Bir kaç kitabını okuyunca daha fazlasını okumak gelmiyor içimden. Vakit harcamak için okunabilir.
287 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Dikkat spoiler içerir.
Jonathan Hemlock, arada sırada para için CII adındaki gizli servis adına infaz işi yapan, dağcılık ile uğraşan, sanat tarihi öğretmeni ve tablo koleksiyoncusudur. Bir gün patronu Dragan'dan bir teklif gelir. Kanada'da öldürülen bir ajanlarının intikamını almak için yardım ister. Jonathan katillerden birini öldürür. O arada Gem ile tanışır ve onun da Dragan'a çalıştığını öğrenir. Bahçıvanı bay Monk, bekaretini vermeye çalışan Cindy gibi ilginç tanıdıkları vardır. Eiger tepesine çıkacak olan ikinci katilin kimliği belli değildir. Ama Topal olduğu bilinmektedir. Eski arkadaşı Ben ile dağcılık pratiği yaparken, öldürmeye yemin ettiği eski bir ajan Miles ile karşılaşır ve onu öldürür. Dağın yamacında Karl, Anderl ve Bidet'ten oluşan ekip onu beklemektedir. Katil hangisidir? Bu sefer dağa tırmanmayı başarabilecek midir? Yoksa katil dağa çıkan biri değil midir? Cindy bekaretini kaybedecek midir? Jonathan bundan sonra ne yapacaktır? Kendine ait bir mizahı olan bu roman mutlaka okunması gereken kitaplardan biri.
Bizim gibi insanlar ender aşık olurlar. Bizim gibi insanların aşık olduklarını düşünmek bile tuhaf, ama oldu bir kere!
Hoşluk fazla önemsenen bir niteliktir. Hoş olmak sert ya da parlak görünemeyen bir erkeğin takındığı tavırdır
Jonathan İsviçreliler'i her zaman paraya âşık, aksi, dindar, paraya âşık, bağımsız, düzenli, paraya âşık insanlar olarak görmüştü.
Holde asansörü beklerken akşamdan hoşnuttu. Basit, karmaşık olmayan ve geçici bir doyumdu: tuvalete gitmek gibi. Sevişmenin böyle olmasını istiyordu.
İnsanın başına şanssızlığın bu şanssızlığı düşündüğü için geldiği görüşüne değer veriyordu..
Trevanian
Sayfa 8 - E yayınları. Çeviren: Şen Süer Kaya
Onun soğuk kırıcılığını duygusuz burjuva dünya karşısında çektiği çekici bir acı olarak yorumluyorlardı: öğrencilerin melodrama bayılan ruhları için son derece değerli olan bir Weltschmerz örneği.
Trevanian
Sayfa 11 - E yayınları. Çeviren: Şen Süer Kaya

Kitabın basım bilgileri

Adı:
İnfazcı
Baskı tarihi:
Mayıs 2010
Sayfa sayısı:
291
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789753901055
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Eiger Sanction
Çeviri:
Şen Süer Kaya
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
E Yayınları
Baskılar:
İnfazcı
İnfazcı
Jonathan Hemlock...
Doktoralı bir sanat danışmanı..
Resim uzmanı ve gerçek bir entellektüel...
Aynı zamanda CII örgütünün infaz biriminin eski bir elemanı...
Ancak tutkunu olduğu ünlü tabloları satın almak için yeniden örgütün infaz işlerine dönen büyük koleksiyoncu...
(Arka Kapak)

Kitabı okuyanlar 182 okur

  • Akan Su
  • Gencer Özdemir
  • hermandess
  • Elif Acehan
  • gökmen kılıçoğlu
  • Uğur Kalyoncu
  • Sem
  • Kadir Kaya
  • Adam Alan
  • seda

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%3.4
14-17 Yaş
%0
18-24 Yaş
%1.7
25-34 Yaş
%30.5
35-44 Yaş
%47.5
45-54 Yaş
%15.3
55-64 Yaş
%1.7
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%42.7
Erkek
%57.3

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%8.6 (6)
9
%18.6 (13)
8
%22.9 (16)
7
%25.7 (18)
6
%10 (7)
5
%1.4 (1)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0