Little Women (Stage 5)

·
Okunma
·
Beğeni
·
8662
Gösterim
Adı:
Little Women
Alt başlık:
Stage 5
Baskı tarihi:
Eylül 2012
Sayfa sayısı:
79
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054250097
Dil:
English
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Kapadokya Yayınevi
"Here you are, mammy."Said Joe ."This money is for the father."
"But how have you found it?"askled Mrs. March.At that moment she found out that her daughter's ahinning bright hair had been cut."Oh ,Joe,"she said.You have done the right thing."
295 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Konusu Amerikan iç savaşı sırasında geçen , topluma ve özellikle de çocuklara, hayat hakkında iyilik dolu güzel mesajlar veren sıcacık bir kitap.

Kitap, babalarının savaşa gitmesiyle güçlükler içerisinde kalan, dört kız kardeş ve annelerinden oluşan bir ailenin yaşama mücadelesini anlatıyor. Karşılaşılan sosyal olaylar karşısında insanların davranışlarıyla ilgili doğru hareketleri göstererek, adeta okuyucuya toplumsal dersler veriyor.

Aslında bir çocuk kitabı gibi görünsede, verdiği mesajlar yönünden büyüklerin de okuması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum.
192 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Çocukken defalarca okuyup çok etkilendiğim ve şimdi eski anılarım canlansın diye tekrar okuduğum harika bir çocuk klasiği kitabı....
Sanırım biz de hep kız kardeş olduğunuz için beni çok etkilemişti.
295 syf.
·Puan vermedi
Ortaokul yıllarımda okumuştum. Konusuna gelince; Babaları savaşa giden dört kız kardeşin anneleri ile birlikte yaşadıkları kaleme alınmış. Kolay okunan güzel bir kitap.
120 syf.
·6 günde·8/10
Büyük olsun küçük olsun bir kız çocuğu için en güzel ve değerli şey; ona yol gösterecek, ona nasihat edecek, onu olduğu gibi kabul ederken yanlışlarını düzeltmesine yardımcı olacak, onun için dayanma-danışma yeri olacak bir anneye sahip olmaktır. Bir anne için de en güzel şey onun değerini bilen bir evlada sahip olmaktır. Bu romanda da dört kız kardeş ve bir annenin gıpta edilecek ilişkisi ve takdire şayan bir annelik örneği biz okuyuculara aktarılıyor.Genel olarak olay akışı merak uyandırıcı olmayıp tekdüze ilerlerse de masumane kardeş ilişkisi ve batıda terkedilmiş bizde de terkedilmeye yüz tutmuş aile içinde olması gereken saygı- sevgi kavramlarına, anne babaya verilen öneme ve komşuluk kavramına geçmiş zamanın büyüsüyle yer vermesi kitabı bana sevdirdi. Çayırda çicek toplamak, kitap okumak, dikiş dikmek ve güzel oyunlar oynamak gibi güzel şeyler yapan bu kız çocuklarını tanımak benim gibi bu tarz şeylere özlem duyan insanlara hoş bir deneyim sunacaktır. Bunları yapmaya nail olan kızçelere selam olsun:) :)
SON OLARAK:
Allah tüm anne babalara hayırlı evlatlar, tüm evlatlara hayırlı anne babalar nasip etsin...
295 syf.
·Beğendi·10/10
Küçük bir kentte yaşayan March ailesinin çok farklı karakterlerde dört kızı vardır. Kızların en büyüğü o kadar güzel ve zariftir ki, çevrenin dikkati her zaman onun üzerindedir. Ortanca kızlardan biri heyecanlı ve haşarı bir çılgın, diğeri ise melek gibi bir kalbi olduğu yüzünden okunan yumuşak huylu bir genç hanımdır. En küçükleri ise daha ilk gençliğe bile ulaşmamasına karşın tam bir küçük hanımefendidir. Ailenin mutlu yaşamı, babalarının savaşa gitmesi ile gölgelenir. Ancak kızlar, çok akıllı bir kadın olan annelerinin önderliğinde yaşamlarını sürdürürken, çocukluğun ve genç kızlığın keyfini çıkarırlar. Hele yan komşuları olan zengin beyefendi ve haşarı torunu Laurie ile arkadaşlık kurduktan sonra yaşamları çok daha renkli bir hale gelecektir.
Küçük Kadınlar, March ailesinin ve onların dostlarının asla eskimeyen ve her dönemde büyük bir beğeniyle okunan öyküsüdür. Kitabın yazarı Louisa May Alcott kendi yaşam öyküsü üzerine kurmuş olduğu Küçük Kadınlar'da zor koşullarda bile güzel bir yaşam sürdürülebileceğini anlatmıştır. Eser birçok defa oyun, müzikal ve hatta opera olarak sahnelenmiş, filme çekilmiş ve çizgi film olarak işlenmiştir.
295 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Küçükken çizgi filmini izlemiştim. Bir kitap alışverişinde hediye edilince elimdeki diğer kitapları bırakıp okudum. Nedenini tam olarak bilemesem de bu kitapta beni çeken bir şeyler vardı. Çok kızkardeş olmaları yahut çocukluğumda izlememden dolayı bana çocukluğumu hatırlatması mı bilemiyorum.. Beğendim ben Küçük Kadınları, özellikle Jo'yu çok sevdim. Kitap "İyi Hanımlar" ile devam ediyor. Kütüphanem için alacağım ama ne zaman okurum ya da okur muyum bilemiyorum. İyi Hanımlar'da 4 kız kardeşim artık büyüyüp kendi ailelerini kurdukları zamanlar anlatılıyor ve ben zamandan ve onun getirdiği değişikliklerden nefret eden bir insanım.. Zihnimde hiç büyümesinler ve oldukları gibi kalsınlar istiyorum...
295 syf.
·Beğendi·10/10
Ümitle açılıp, kazançla kapanan kitap iyi bir kitaptır.

Louisa May Alcott

DEDİĞİNİ BAŞARMIŞ. ÜMİTLE AÇILIP, HAYATA GÜVENLE BİTEN KİTAP.
295 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Okuduğum ilk kitaptı bu kitap ilk kez gerçek bi kitap okumuştum 4 ya da5. sınıftaydım o zamanlar . Kitapları bu denli güzel bilmezdim ben 2 günde bitirdim bu kitabı ben ve bu kitaba aşık oldum resmen ben o zaman sadece kapağı yok diye bu kitap hakkında yazdığım kompozisyonumdan 90 almıştım bu benim aldığım en yüksek nottu oysa öğretmen bize kitap okuycaksınız dediğinde 20 günde nasıl bitircem dedim öğretmen bana bu kitabı tavsiye etti okuyup beğenmezsen söz sana başka ödev vericem dedi okudum 1. gün kitabı yarılamıştım bile bu harika bi kitap dediğimde annem çok şaşırmıştı . Bu kitabın anlamı benim için çok özel. Okuyun beğenmezseniz bana istediğinizi söyleye bilirsiniz
295 syf.
·Puan vermedi
Çocukken izlerdim hep. Büyüdüm okumak istedim. Bir bakayım dedim, bizim küçük kadınlar büyümüşler mi? Yoook. Küçük kadınlar hala küçük, saf ve güzeller.
295 syf.
·Puan vermedi
Harçlıklarımi biriktirerek aldığım ilk kitap. Ve maalesef ödünç verip alamadığım acısını hala içimde taşıdığım güzellik. (O günden sonra ödünç kitap vermeye tovbeliyim). Neyse kitaba gelecek olursak; kitap hoş mutlaka okunmalı diyemem okunmazsa birsey kaybetmez insan ama bence küçük cocuklar okumalı hayata daha sıkı sarılmayı öğretiyor kucuk kadınlarımız.
295 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Çocukken beni çok etkileyen, duygulandıran, insana önemli şeyler katan, düşündüren, hayattaki sıkıntıları gösteren etkili kitaplardan biri, beni Küçük Erkekler'den daha çok etkilemişti.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Little Women
Alt başlık:
Stage 5
Baskı tarihi:
Eylül 2012
Sayfa sayısı:
79
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054250097
Dil:
English
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Kapadokya Yayınevi
"Here you are, mammy."Said Joe ."This money is for the father."
"But how have you found it?"askled Mrs. March.At that moment she found out that her daughter's ahinning bright hair had been cut."Oh ,Joe,"she said.You have done the right thing."

Kitabı okuyanlar 1.624 okur

  • Ayşenur
  • FERHAT T.
  • KitaplarveÇiçekler
  • Phobe.e
  • Nursena Çiflik
  • Emrah taş
  • Sembolik Sürrealist
  • B.
  • hande
  • Merve

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0.3 (1)
8
%0
7
%0.3 (1)
6
%0.7 (2)
5
%0.3 (1)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0

Kitabın sıralamaları