Ne Yapmalı? Yeniden Diriliş ve Kurtuluş İçin

8,9/10  (8 Oy) · 
39 okunma  · 
7 beğeni  · 
789 gösterim
"Büyük sorunlar küçük adımlarla çözülür."
(Ön Kapaktan)

Durup dinlenmeden çalışacağız; aldatılmışları aydınlatacak, gafiller uykusundakileri uyandırmaya devam edeceğiz. Allah'a şükürler olsun ki yıllardır süren, sahte ayrımcılıkların sahteliğini yıllar önce görüp milletimizin her kesimini, sağcısı, solcusu, dindarı demeden iki temel dava uğrunda tekvücut olmaya davetimizin boşa gitmediğini gördük. Bu çığ büyüyecek; iki temel dava uğrunda herkes birleşecek: Birincisi, "Bu vatan Türk'ün vatanıdır. Bir karış toprağı bile kimseye verilemez"; eşdeğerde ikincisi ise: "Bu ülkenin dili, çoğunluğunun anadili olan büyük ve birleştirici resmi dil, eğitim dili Türkçe'dir. Vatanımıza, ve manevi vatanımız Türkçe'ye sımsıkı sarılacağız. Halkımızın maddi ve manevi refahı da o yoldan geçecek."

Atatürk'ün sesini duyar gibi oluyoruz:

"Dağ başını duman almış, yürüyelim arkadaşlar!"
(Arka Kapaktan)

Kitaptan 3 Alıntı

Bilge Nur 
18 Şub 22:13 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir ülkeyi soymanın birkaç küresel yöntemi var:Biri bankaları özelleştirip (yahut düzgün özeline koyup) hortumlamak. Bir diğeri kurları dalgalanmaya bırakıp etkilemek ve birden milletin elindeki paranın değerini (ve kişi başına geliri) yarıya indirmek.

Ne Yapmalı?, Oktay SinanoğluNe Yapmalı?, Oktay Sinanoğlu

Tükçe elden gidiyor mu?
"Yeni bir tezgah hazırlanıyor. Aynı sömürgelerde yaptıkları gibi... Türkiye'de resmi dili İngilizce yapacaklar. Çünkü Güney Afrika'da, Hindistan'da uyguladıkları sistemin aynısını uyguluyorlar.'Kürtçe eğitim' da onun için çıkarılmıştır.'Türkçe eğitim' dersen Kürtler kızıyor.'Kürtçe eğitim' dersen Türkler kızıyor, diyecekler.Sonra da birileri çıkacak diyecek ki :'Canım niye böyle birbirinize kızıyorsunuz? Resmi diliniz İngilizce olsun.Olsun bitsin bu iş'

Ne Yapmalı?, Oktay SinanoğluNe Yapmalı?, Oktay Sinanoğlu
Bilge Nur 
26 Şub 16:57 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ey Türk Milleti! Kimliğine, varlığına, muhteşem Türk diline, gençliğinin, Atatürk'ün deyimiyle Milli Eğitimine, tarihine, dinine, Asya'dan insanlık için getirdiğin tasavvufuna, Yunus Emrelerin, Hacı Bektaş Velilerin anısına, Selçuklu Osmanlı, Atatürklü dedelerin in mirasına sahip çık artık. Pısıp kaldın, sanayiinden, tarımından, halkının refahından, sonra gıdasından nihayet topraklarından VATAN'ından mı vazgeçtin?

Ne Yapmalı?, Oktay Sinanoğlu (Sayfa 230)Ne Yapmalı?, Oktay Sinanoğlu (Sayfa 230)