1000Kitap Logosu
Son Devrin Din Mazlumları

Son Devrin Din Mazlumları

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET
Kitapyurdu.com
75TL ve üzeri tüm siparişlerde Kargo Bedava!

Hakkında

323 sayfa ·
Tahmini okuma süresi: 9 sa. 9 dk.
Adı
Son Devrin Din Mazlumları
Basım
Türkçe · Türkiye · Büyük Doğu Yayınları · Ocak 2008 · Karton kapak · 9789758180134
Bu eser, "Tarih Boyunca Büyük Mazlumlar"dan sonra beklenmesi ve ona eklenmesi gereken bir bahsi çerçeveliyor. İman ve ideal uğrunda umumi mazlumluk davasının çok yakından, öz hayatımızdan, yakın tarihimizden ele alınması ve hususi planda gösterilmesi... Bu yakın tarih ve hususi plan, İttihat ve Terakki ile başlayan, Cumhuriyetle yerleştiğini gördüğümüz İslam nefretinin zeminini çizer ve o zemin üzerinde en kuduz zulüm kılıciyle düşürülen masum başların hikayelerini anlatır.
Fiyatlar
Kitapyurdu.com
75TL ve üzeri tüm siparişlerde Kargo Bedava!

Okurlar

Kadın
% 65.1
Erkek
% 34.9
0-12 Yaş
13-17 Yaş
18-24 Yaş
25-34 Yaş
35-44 Yaş
45-54 Yaş
55-64 Yaş
65+ Yaş
8.5
10 üzerinden
357 Puan · 51 İnceleme
323 syf.
Cumhuriyetin kuruluşundan sonra şapka kanunu ve saçma sapan dini unutturmaya çalışan sebepler yüzünden, asılan nice güzel insanlardan bahsediyor. Zaman zaman sinirlenip kapağını kapattıracak yerler oluyor! Ruhları şâd, mekanları cennet olsun. Sebep olan dinsizlerin de ateşleri bol olsun. Üstad Bediüzzaman Said Nursî’nin bir sözüyle noktalayacak olursak, “ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM!”
Son Devrin Din Mazlumları
Okuyacaklarıma Ekle
323 syf.
Ya fikkirsiz olursam! Ya davam'dan haberim olmaz, her çekilen yere gelen, yapılan iki edebiyata düşen, ecdadını unutan bir insana dönüşürsem de ayaklarım kayarsa! Resûlullah صلى الله عليه وسلم buyurmamışmıydı; Mümin bir delikten 2 defa sokulmaz! Ayetle sabit değil miydi, "mümine karşı merhametli, kâfire karşı şedit olun" nasla sabit olanı unutursam! Ya İslamiyeti bugünlere gelene kadar kaç alimin, kaç insanın fedakarlıkları ile geldiğini unutup nankörlük edersem? Yok yok, çıldıracağım, bunları düşünmek yerine bu kitabı okuyum böyle kitapları sık sık okuyum. Okuyum da kırmızı kalın bir kalemle altı çizilsin, sınırlarımın, fikirlerimin, sabitleşsin, kâfirin yaptıklarını okuyum, okuyum da harekete geçiyim yapılacakları biliyim, fikirlerini zihniyetlerin biliyim. Cumhuriyetin karanlık yüzünü biliyim, istiklal mahkemelerine karşı nefretim azalmasın, kalbim yumuşamasın. Masum insanların, o dönemdeki halka ve rejime kötü gösterilme planlarını, Talebe yetiştiren Âlimlerimizin hücrelerde ömür geçirdiğini Ulu Hakan Abdülhamid Han'ın üzerindeki komploları, Menemen hadisesini, Şeyh said isyanını, İskilipli Atıf hocayı, Şapka kurbanlarını, Bediüzzaman Said Nursiyi, Süleyman efendiyi, Abdülhakim Erbaşı hazretlerini, İki devrin ulu hocası Ali Haydar efendiyi, İlmi eserlerimizin yakıldığını, toplumun yapısını bozmak adına Âlimlerimizin öldürüldüğünü biliyim, yapılanlar her zaman aklımın bir köşesinde dursun, dursun da kalbimin yanıp, göz yaşlarımın aktığı gibi, davama olan inancımı artsın, artsın ki İslami yüceltmek adına ne yapıyorum sualini kendime hep soruyum! Necip Fazıl Kısaküreğin Allah ona rahmet ettsin, ondan razı olsun, fikir kitabıdır. Fikir insana "eyleme geçme" mükellefiyeti getiren bir şeydir. Bilmek için bilmek değil yapmak için bilmek anlamında fikir edinmeliyiz. Muhakkak okunmalı.
Son Devrin Din Mazlumları
Okuyacaklarıma Ekle
323 syf.
·
Beğendi
·
7/10 puan
Bir Dönem Dini Önderlere Yaşatılan Zulümler.
Türk Edebiyatının Üstadlarından Necip Fazıl KISAKÜREK'in kuvvetle ihtimal yayınlandığı dönemde oldukça cesur ifadeler içeren, oldukça ses getiren anacak günümüz Türkiyesinde yayınlandığı döneme göre popüleritesi, etkisi daha düşük kalacak olan kitabı. Yine de, kitapta ilk defa öğreneceğiniz bilgiler de mevcut olacağından okunmasında yarar görmekle birlikte, beklediğim kadar dolu dolu bir kitap değildi maalesef.
Son Devrin Din Mazlumları
Okuyacaklarıma Ekle
323 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Selamünaleykümmm. 1900 yıllar kara kutu gibi. Hangi güne denk gelsen takvimde, bi kasvet.. Ülkedeki en masum insanları azılı katil komplocu gibi itham eden Cumhuriyetin, bu insanları ülkenin en mazlumları yapması.. Özet olarak 1900'ler. Kitap 'Mazlum Padişah', 'Şeyh Said - Genç İsyanı', 'Şapka Kurbanları', 'İskipli Âtıf Hoca', 'Şeyh Esad Efendi (Menemen)', 'Doğu Faciası (Dersim)', 'Said Nursî', 'Süleyman Efendi', 'Esseyid Abdülhakîm Arvasî' adlı bölümlerden oluşuyor. İskipli Âtıf Hocanın yaşadıkları bana en çok dokunan oldu. Necip Fazıl'ın Said Nursî hakkında yazdıkları da ufuk açar mahiyette oldu ben için. Zira Bediüzzaman hakkında iyi şeyler duymakla beraber kötü şeyler de duyuyordum. İçimde şüpheler vardı. Hamd olsun Üstad yaptığı tahlillerle doğrusunu anlatmış bizlere. Okullarda bize öğretilen tarih kitaplarındaki o süslü, üstü kapalı inkılap anlatımlarının asıl gerçeklerine ulaştırıyor bu eseri Üstadın. Okuyun, okutun inşallah.
Son Devrin Din Mazlumları
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.