Son Devrin Din Mazlumları Necip Fazıl Bütün Eserleri Cilt: 40

8,7/10  (15 Oy) · 
83 okunma  · 
13 beğeni  · 
1.327 gösterim
Bu eser, "Tarih Boyunca Büyük Mazlumlar"dan sonra beklenmesi ve ona eklenmesi gereken bir bahsi çerçeveliyor. İman ve ideal uğrunda umumi mazlumluk davasının çok yakından, öz hayatımızdan, yakın tarihimizden ele alınması ve hususi planda gösterilmesi... Bu yakın tarih ve hususi plan, İttihat ve Terakki ile başlayan, Cumhuriyetle yerleştiğini gördüğümüz İslam nefretinin zeminini çizer ve o zemin üzerinde en kuduz zulüm kılıciyle düşürülen masum başların hikayelerini anlatır.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2008
 • Sayfa Sayısı:
  323
 • ISBN:
  9789758180134
 • Yayınevi:
  Büyük Doğu Yayınları
 • Kitabın Türü:
Fatih Kara 
22 Tem 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Kimileri inanır, kimileri inanmaz bu yazılanlara. Karalamak için yaşayanlar hep karalar bu insanları. Onların gerçekte yalnızca İslam için savaştığına inan kimse yolundan dönmez. İnanmayan zaten inanmaz. Onlar için yapılacak hiçbir şey yoktur.

Osman Almalı 
20 Eki 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Necip Fazıl'ın, bir konferans edasıyla yazdığı, yer yer şiir okur gibi mazlumlardan bahsettiği kitabıdır. Kitabın ilk 100 sayfasında İslamiyet öncesindeki Din mazlumlarından (Hanif dini, Yahudiler, Hristiyan din alimleri vs.) sonraki sayfalarda Hz.Hasan (r.a) Hz.Hüseyin (r.a) dan başlayarak dört büyük imam ve tasavvuf erlerinin çektiği sıkıntıları okuyucuyu sıkmayacak bir dil ile anlatıyor. Okurken sıklıkla hüzünlü bir duygu eşlik ediyor insana, özellikle Kerbela olayında gözyaşlarıma hakim olamadım.

Kitaptan 1 Alıntı

merve keleş 
09 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Mecburi kılık ancak belli başlı mesleklerin hakkı olarak o meslek içinde düşünülebilir, gönül rızasına dayanır ve asla meslek zarureti olmaksızın topluma teşmil edilemez. yoksa bu horozlara kırmızı ibiklerini kesip yerine kül rengi baykuş saçı dikmelerini emretmek gibi bir şey olur.

Son Devrin Din Mazlumları, Necip Fazıl Kısakürek (Sayfa 75)Son Devrin Din Mazlumları, Necip Fazıl Kısakürek (Sayfa 75)