Yalnızlığın Özel Tarihi

7,0/10  (7 Oy) · 
41 okunma  · 
5 beğeni  · 
673 gösterim
Hüsrev Bey, yattığı yerden, acıyla seyrediyordu kadını. Buradan, bu evden, kendisinden ayrılmaya hazırlanması içini burkuyordu, ansızın gelen bu aşk şiddetli bir acıyla hissettiriyordu kendisini, kadının gitmesine engel olmak, gerekirse yalvarmak istiyordu, ilk kez bir insana böylesine bağlanmıştı. Rosemary'den ayrılmak istemiyordu, burada, bu odada ya da başka bir yerde, başka bir evde ama daima Rosemary'yle birlikte olmak istiyordu. Rosemary gidince, her şey de onunla birlikte gidecekti, geriye büyük bir boşluk kalacaktı. O boşluğu taşımaya gücü yetmeyecekti. Rosemary'nin bir şeyler söylemesini bekliyordu. Onun da aynı üzüntüyü paylaştığını söylemesini, yeniden biraz önce yatakta olduğu gibi ağlamasını istiyordu. Rosemary, saçlarını tarayıp usta hareketlerle ensesinde topuz yaptı, ellerinin hareketi Hüsrev Bey'i üzüyordu, o hareketler kendisine yabancıydı, Rosemary'nin saçlarını tarayıp topuz yapmasını daha önce hiç görmemişti, kadında kendisinin tanımadığı en küçük bir harekete, söze, duyguya katlanamıyordu, saçlarını tarayış biçimine bile dayanamıyordu, saçlarını taraması, sanki yatakta aralarında kurulan yakınlığı, sevgiyi, aşkı bozuyordu.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2013
 • Sayfa Sayısı:
  208
 • ISBN:
  9786051416151
 • Yayınevi:
  Everest Yayınları
 • Kitabın Türü:
Elif Şahin 
30 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 15 günde · Beğendi · 8/10 puan

Bence Ahmet Altan Türk edebiyatı içerisinde kendini kanıtlamış bir yazar...kadınları çok iyi çözümlemiş ve onların yaşadıklarını, hissettiklerini çok iyi tasvir edebiliyor..Bence yalnızlığın özel tarihi özellikle insanların kendi iç hesaplaşmalarını bizlere çok başarılı ve direk olarak sunmuş..

Kitaptan 2 Alıntı

Oya bekez 
14 Haz 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Kendimi terk edip gitmekten korkuyorum,ben beni bırakıp gidiverecegim sanki,bence çıldırmak bu işte,kendimi bırakıp gidivermek,kalan da giden de yabancı olacak bana.

Yalnızlığın Özel Tarihi, Ahmet Altan (Sayfa 12 - Can)Yalnızlığın Özel Tarihi, Ahmet Altan (Sayfa 12 - Can)