Mary Kubica

Mary Kubica

Yazar
8.2/10
156 Kişi
·
315
Okunma
·
14
Beğeni
·
939
Gösterim
Umursamaz bakışların, bir şeye gerçekten görmeden bakan gözlerin neye benzediğini bilirim. Birinin sesinde duyduğum önyargıyı hemen tanırım. İhanetin ve hayal kırıklığının nasıl bir his olduğunu, biri sana dünyaları verebilecekken en ufak bir parçasını bile sana çok görmesinin ne demek olduğunu bilirim.
"Grace, babamın benden olmamı istediği her şey."
"Peki sen?"
"Ben öteki olanım. Yaptığı hataları sürekli örtbas etmesi gereken öteki kızıyım."
İyi bir insan olup olmadığıma karar verecek olanlar kim?Ailem mi?Arkadaşlarım mı?Yoksa ne yaşadığıma dair en ufak bir fikri olmayan etrafımdaki insan kalabalığı mı?Tabiki hiçbiri...İyi ya da kötü biri olduğumu benden başka kimse bilemez.
Mary Kubica
Martı yayıncılık
Çoğu zaman gözleri hep yerde,ayaklarında,ellerinde.Başkalarının gözünden uzak her yerde.
Mary Kubica
Sayfa 38 - Martı yayınları
Annem babama hep köpeğini ondan daha çok sevdiğini söyler.Şahsen ben de bir papağan yüzünden terk edildim.Komşumu sürekli köpeğini mıncırırken görüyorum.İnsanların hayvanlarıyla aralarında tuhaf bir bağ var.
Mary Kubica
Sayfa 319 - Martı Yayınları
İyi akşamlar, bir kitabımız daha bitti. Yazarımızın dört sene gibi bir sürede tamamladığı, ülkemizde tercüme edilen ilk ve yeni çıkan kitabı... Hikayemiz Eve, Colin, Gabe ve son olarak Mia'nın gözünden güzel bir şekilde anlatılmış. Klasik bir kaçırılma olayı gibi gözüken ama sizi şaşırtacak bir hikaye. Geçmiş ve bugün gerçekten güzel bir şekilde bağlanmış... Biraz polisiye, biraz gizem, aile ilişkileri ve çapıcı beklenmedik, yok artık dedirttiren bir son... Ben keyif alarak son ana kadar merak içinde okudum. Bu tür sevenlere tavsiye ederim. Sevgiyle kalın, iyi haftasonları
Artık bende alışkanlık oldu, bir kitaba başlamadan önce o kitabın yorumlarına bakıyorum. Bu kitabın sonunda çok şaşırdığını söyleyenler olmuş ben de kitabı okurken bu kadar şaşırılacak ne olmuş olabilir ya? Kafasındaydım. Kitabı bitirdim ve hiç beklemediğim bi durumla karşı karşıya geldim. Gerçekten şok oldum diyebilirim, oldukça güzel ve heyecanlı kurguya sahip ayrıca kitabın bi kısmında kendimi tutamayıp bildiğin ağladım gidin okuyun kesinlikle herkese öneriyorum
Sonunun beni oldukça şaşırttığı, ebeveynlerin ilgisizliğinin nasıl sonuçlar doğurabileceğini gösteren, sürükleyici, hoş bir polisiye romandı. Keyifli okumalar...
Kitap gerçekten sürükleyici ve olayda adı geçen kişilerin anlatımlarının yazıldığı bölümlerden oluşuyor.Akıcı ilerliyor ve polisiye tarz sevenler için ,(sonunu yine tahmin edemediğim) kesinlikle ilginç sonla biten güzel bir kitap.Tavsiye ederim.Keyifli okumalar.
Artık bende alışkanlık oldu, bir kitaba başlamadan önce o kitabın yorumlarına bakıyorum. Bu kitabın sonunda çok şaşırdığını söyleyenler olmuş ben de kitabı okurken bu kadar şaşırılacak ne olmuş olabilir ya? Kafasındaydım. Kitabı bitirdim ve hiç beklemediğim bi durumla karşı karşıya geldim. Gerçekten şok oldum diyebilirim, oldukça güzel ve heyecanlı kurguya sahip ayrıca kitabın bi kısmında kendimi tutamayıp bildiğin ağladım gidin okuyun kesinlikle herkese öneriyorum
Kitabın, çok satanlar listesinden düşmediğini görünce bir de üstelik kampanyalı satışına da denk gelince almamak olmaz diye düşündüm. Genellikle yazarların ilk romanlarını okurken biraz tedirgin olsam da bu kitap beklentimi hiç de karşılıksız bırakmadı. Gayet akıcı ve enteresan konusuyla okuyucuyu adeta bağlıyor kendine. Anlatım şekli ki üç ayrı baş karakterin dilinden anlatılıyor, olaylara farklı açılardan bakarak okumayı sağlıyor. Kitabın ilk üçte birini okuyunca her ne kadar sonunun nasıl beklenmedik bir son olacağını tahmin etsem de dediğim gibi kurgu çok iyi olduğundan kitabı bırakamıyorsunuz. İlk bakışta basit bir kaçırılma olayı gibi gözükse de olaylar ve akış okuru bambaşka sonuçlara götürüyor. Zevkle ve merakla okunacak bir roman diyebilirim.
Bugüne kadar okuduğum en güzel şeylerden biriydi İyi Kız. İnsana iyi ki kitaplar var Allah'ım dedirten o nadide, size has kitaplar vardır ya işte öyle oldu benim için.

Mia, esas kızımız, kaçırılıyor ve hikayemiz böyle başlıyor. Bir annesinin gözünden, bir kızı arayan dedektifin gözünden ve bir de kızımızı kaçıran failin gözünden olaylar önce ve sonra şeklinde detaylıca işleniyor. Her iki kısımda da çoğunlukla kalbim deli gibi atıyordu ve ileri atlayıp her şeyi öğrenmek için yanıp tutuşuyordum. Sevmediğim bir şey yoktu bu eserde. Farklı olmasını istediğim bir yer vardı ama bu haliyle bile yazara kucak dolusu sevgiler göndermek istedim. Bu denli özel bir karakterle tanışmak şahsım adına bir ayrıcalıktı.
Kurgusu mükemmel, sürekli merak ve heyecanla elinizden bırakamayacağınız bir kitap Mary Kubica olağanüstü bir performans sergilemiş.Sonu ise asla tahmin edilemez, şok edici..Bu kitapla birçok duyguyu bir arada yaşayacaksınız.. Yazarın yeni kitaplarını merakla bekliyorum.Herkese tavsiye ederim.Kaçırmayın
Çok güzel ve etkileyici bir polisiye romanı.
Kitap Mia adında bir kızın kaçırılmasını anlatıyor.
3 kişi (Mia'nın annesi, olayla ilgilenen dedektif ve Mia' yı kaçıran şahıs) tarafından önce ve sonra şeklinde anlatılıyor.
Kitap çok akıcı... Beklentimin üzerinde ve sürükleyiciydi.
En son bölümü Mia' nın ağzından okuyoruz. Yazar şaşırtıcı bir sonla kitabı bitirmiş. Okumanızı tavsiye ederim. !!
Kaçırılan bir kız, onun kaçırıldıktan sonraki ve bulunduktan sonraki durumu...
Gayet akıcı bir dille yazılmış olmasına rağmen kitabın kapak tasarımı ve ismi size bir takım ipuçlar veriyor ne yazık ki! O yüzden ne olacak diye meraklanmadım ama meraklanmadığım halde bile sürüklenerek okudum. Çok bir şey beklemezseniz hoşunuza gidecek bir kitap olabilir.
Bir okur Lucy Christopher'ın "Keşke senden nefret edebilseydim" kitabına benzetmiş. Benim de okurken sık sık aklıma geldi.
Kitabın sonundaysa, zorba ebeveynlere bir öğüt mü, yoksa itaatsiz evlatlara bir ceza mı olup olmadığına karar vermekte okuyucuların yargısına kalıyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Mary Kubica
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 14 okur beğendi.
  • 315 okur okudu.
  • 16 okur okuyor.
  • 142 okur okuyacak.
  • 9 okur yarım bıraktı.