1000Kitap Logosu
Meryem Nart

Meryem Nart

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.1
594 Kişi
1.186
Okunma
63
Beğeni
2.559
Gösterim
Unvan
Türk Yazar
Doğum
İstanbul, Türkiye, 1994
Yaşamı
1994 yılında İstanbul’da doğdu. Öğrenim hayatına yatılı okulda başlayan yazar, daha sonra New York’a giderek ALCC’de eğitim gördü. Türkiye’ye döndüğünde kısa bir süre anaokulunda öğretmenlik yaptı. Ardından üniversite hayatına devam etmek için görevinden ayrıldı ve İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. 2014 yılından beri sosyal medyada çeşitli hikayeler yayımlayan yazar, Külkedisi serisiyle #Wattys2016 Çığır Açanlar ödülünün de sahibi oldu. Yazarın Renkli Düşler Sahnesi ve Gökkuşağı Tutulması adlı kitaplarının yer aldığı bu serinin dışında yazar Bir Varmış Bir Yokmuş adlı kitabıyla da okurlar tarafından büyük bir ilgiyle karşılanmıştır.
b ü ş r a
Kalp Ne İsterse O Olur - 1'u inceledi.
400 syf.
·
4 günde
·
Puan vermedi
Hayatı boyunca “Çulhaların kızı” olarak tanınanŞeyda Çulha, kendisinin asla bir birey olarak yaşamını sürdüremeyeceğini düşünmektedir. İçinde beslediğibüyük öfkeyi sadece buz pateni yaparak ve Yağız’ı izleyerek atar. Bir gün Yağız karşısına dikilip onunla uzun bir seyahate çıkmasını istediğinde bir kez olsun kendi hayatını yaşayabileceğini düşünerek bu teklifi kabul eder. Ve uzun bir yolculuğa çıkarlar. Meryem Nart’ın kalemi ile daha önce tanışmıştım ve bu kitabı içinde baya heycanlıydım. Kitaba başladığımda biraz durgun ilerliyordu. İlerledikçe açılıyor diye düşünmüştüm ama öyle olmadı. Sakin tempo ile devam etti. Beklediğim gibi olmadı, beni biraz hayal kırıklığına uğrattı. Serinin ilk kitabı olduğu içinde böyle olabilir diye düşünüyorum ama istediğim şeyi kitap da bulamadım maalesef :(
Kalp Ne İsterse O Olur - 1
Okuyacaklarıma Ekle
17
Cansu Kobak
#Varmısın'ı inceledi.
%7 (36/464)
·
Puan vermedi
Kitap çok cringe geldi bana. 21 yaşında olmalarına rağmen 14 yaşında gibi davranmalarına 36 sayfa dayanabildim. Okyanus ve Akın'ın yaşayacaklarını çok merak etsem de devam edebileceğimi düşünmüyorum.
#Varmısın
7.2/10
· 449 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
5
Tuğba kahveci
Kalp Ne İsterse O Olur - 1'u inceledi.
400 syf.
·
3 günde
·
10/10 puan
Herkese selam bu kitap o kadar güzeldi ki meryem abla yine yapacağını yaptı. Ben meryem ablayı #varmısın kitabı ile tanıdım ve o da kadar harikaydı ki çok sevdim. #varmısın kitabındaki okyanus karakterimiz bu kitabı o kadar çok övdü ki hemen çıkmasını dilemiştim ve çıktı artık kitap bitti biraz buruk haldeyim. 2. Kitapta bitmişti onun çıkmasını bekleyecem. Hemen çıkmaz lazım Çünkü böyle bir son gerçekten beklemiyordum. Çok şaşırtıcıydı. Meryem abla hemen yollaması lazım 2. Kitabı. Ve devamında neler olacağını gerçekten merak ediyorum. Neler olacağı belli değil ama sonunda resmen ağladım ya. Şeyda ya Çok üzüldüm. Yağıza da üzüldüm gerçekten. Şimdi ben 2. Kitabı nasıl bekleyecem bilmiyorum. Hemen gelse de okusam ya gerçekten çok merak ediyorum. Inşallah 2. Kitabın sonu kötü bitmez. Bunun için bile dua edecem ki meryem abla onu da kötü sonla bitirmesin. Bitirirse valla ben küt diye giderim. Kitap o kadar güzel ki herkes okumalı bence yağız ve şeyda'nın 8 ülke'yi beraber gezmeleri o kadar güzel ki... Meryem abla şehirleri de o kadar güzel anlattı ki büyüyünce bende o şehirlere gitmek istiyorum. Yanıma çok yakın arkadaşımı alıp o ülkeleri bizde beraber gezmek isteriz. Bu kitabı mutlaka okumalısınız. Okutulur bu kitap gerçekten sonu bombastik bitmesine rağmen. 2. Kitabı bekleyecem resmen. Bu yüzden kitabı okuyun okutun :). Bir sonraki yorumda görüşmek üzere:)
Kalp Ne İsterse O Olur - 1
Okuyacaklarıma Ekle
6