~ Bir ben birde yalnızlık ~
Karşı tarafa olan aşkınızı saklamak size hiç birşey kazandırmaz hatta günden güne onu daha çok kaybedersiniz.
Bence ilk fırsatta aşkınızı ilan edin .
Sonra onu başkasıyla görmek insanı daha çok üzüyor.
 Sakın ama sakın içinize atmayın en sonunda üzerinize çığ olarak devrilir ve altından çıkamazsınız.
Sabret,sabret dayan,dayan nereye kadar hep mi bu hayatta kaybedicez hep mi üzüleceğiz bu  hayatta bütün dertler bizemi bulaşacak hep mi satılan biz olucaz hep mi aldatılan biz olucaz peki ya neden biz? Ne günah işledikki biz?
Bilmiyorum ama çok yoruldum ben artık çünkü  ayakta duracak halim yokken sana koşar adımlarla geldim  zaman zaman herkeste seni aradım anladimki  hic kimse senin gibi değilmiş .


Okumanizi isterim.
https://my.w.tt/mbZTmptydN

gece kuşağı, bir alıntı ekledi.
9 saat önce · Kitabı okudu · 10/10 puan

"O nerde? Neden gelmedi?"

"Gelemez! Üzerinde dün gecenin etkisi sürmekte. Birkaç gün uzak duracak senden. Dayanamazsın gücüne. Zaten uçmaya yatkın usun uçup gider. Sabret. Bu eti ye. Sana iyi gelecek. Benim de gitmem gerek!"

"İyi mi?"
"Çok iyi!"
"Ne oldu dün gece?"
"Aycıl Kız , Kartal Şaman oldu."
"Bitti mi?"
"Bitti ve yenisi başladı."

Böyleydi yaşam. sonu olmayan, sonu ancak uçmaklık. Bir derece bitmişti ama sonsuz derecelemelerde bir yenisi başlamıştı. O bir şamandı ama daha güçlü olmak için savaşacaktı. En güçlü yoktu bu işte. Sürekli gelişen, sürekli olan vardı."

Şaman Kız, Ahmet Haldun Terzioğlu (Sayfa 292)Şaman Kız, Ahmet Haldun Terzioğlu (Sayfa 292)
Ahmet Leman, bir alıntı ekledi.
10 saat önce · Kitabı okuyor

Kendime bir aşk gibi ısmarlıyorum
Bu şüpheyi sana: Bir Fransız filminden,
Sözgelimi "Marienbad'da Bir Yaz"dan kalma
Ödünç bir kadınsın belki ödünç bir aşkla
Ve inan bana hayatım, bu şüphe
Aşktan daha iyi duracak aramızda.

Ölüm Bir Skandal, Haydar Ergülen (Sayfa 28 - Kırmızı Kedi Yayınevi)Ölüm Bir Skandal, Haydar Ergülen (Sayfa 28 - Kırmızı Kedi Yayınevi)
NigRa, bir alıntı ekledi.
22 saat önce · Kitabı okudu · 6/10 puan

Yalnız yandıktan sonra yok olup rahat edecek miyiz? Yoksa yine başka bir anlam kazanıp, başka bir şekilde sonu gelmez boşlukta dolaşıp duracak mıyız?

A'mak-ı Hayal, Filibeli Ahmed HilmiA'mak-ı Hayal, Filibeli Ahmed Hilmi

Hiç ölmeyecekmiş gibi kalp kırıyorsunuz.
Yapmayın !
O kalp birgün duracak ve bir daha onarmak için telafiniz olmayacak...

Hayırlı Cumalar

Dünya yerinde durmaz
Hiç durmadan dönüyor
Parlak Işık’lar bile
Birer birer sönüyor
Yeri geldiği zaman
Yerine oturacak
Dönmesine aldanma
O da bir gün duracak

CEM AKDAG, Ve... Sonraki Hayattan Kırk Öykü'ü inceledi.
22 May 23:26 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Papini bir nörolog değildi ancak GOG'u okuyup hoşunuz gittiyse bu kitap da hoşunuza gidecek . Bir arkadaşın yazdığı gibi tüm bölümler saçma ama... imkansız değil . Buyrun sizin için bazı alıntılar;


ÖLÜM OLMASA

İnsanlar yavaş yavaş ölümün sona ermesinin, motivasyonun da ölümü anlamına geldiğini keşfetmeye başlarlar. Anlaşılan uzun yaşam kitlelerin afyonudur. İnsanlar daha sık uyurlar . Kimse fazla telaş etmez.
Bunun üzerine insanlar ölüm tarihleri için bir aralık belirlemeye başlar . bu yeni anlayış çerçevesinde arkadaşları onlara sürpriz partiler düzenlerler . Partiler tıpkı doğum günü partilerine benzer ama buradaki tek fark , arkadaşların gizlendikleri kanepenin arkasında çıkıp onları öldürmeleridir.

Doktorlar neden beyaz gömlek giyerler Kendi iyilikleri için değil , sizin iyiliğiniz için.

SİZ BİR ÇİPSİNİZ

Tıpkı bilgisayar çipi için ölümden sonra yaşam olmadığı gibi , bizim için de yoktur : ne de olsa biz de çiple aynı şeyiz . insanlar devasa ve görünmez bir yazılım programı işleten, birbirine ağlarla bağlanmış , küçük donanım birimleri; üç kozmik Programcının ürünüdür.

BEYİN KUTUSU TAŞIYICISI İNSAN

Yanınızdaki kişinin göz kapağı seğirirse , dikkatli olun. Normalde ikinizde bunun farkına varmasınız ama beyniniz bilinç altında farkına varır. Tespit edilen gizli seğirme, beyninizin gizli bölümlerinde bir dizi değişikliği tetikler : genler harekete geçer ,proteinler yeşerir, sinapslar yeniden düzenlenir. Tüm bunlar şuurunuzun hayli gerisinde gerçekleşir, siz yalnızca içinde ne olup bittiğini bilmediğiniz bir beyin kutusunun taşıyıcısısınızdır.


AŞK


Aşk beyninizin tasarımı sırasında belirlenmiş bir şey değildir . O artık yalnızca işletimsel döngüler den otlakçılık eden bir algoritmadır.

ÜRME

İnsanın eninde sonunda tükeneceğini bildiklerinden onu vakti geldiğinde kendi kendini yeniden üretebilmesine yarayacak bir kilit mekanizmasıyla donatmışlardı. Ancak ne anomali içeren algoritmayı ne de algoritmanın devrelerde kazara derin bir yalnızlık, bir eş ihtiyacı dram dolu bitmek bilmez destanlar ve icralar yaratacağını ön göremediler. Ortaya çıkan aşk yapma eylemi , sistemin boyutlarını muazzam ölçüde geliştirdi ve onu kısa sürede binlerce devreden, milyarlarca devreye yükseltti.

DÜNYANIN SONU

Bu yüzden farklı bir plan yapmış durumda. Dünyayı uykudayken sonlandıracak. Kuarkın tüm varlıkları , oldukları yerde kıvrılıp yatacaklar . Sabah vakti takım elbiseleriyle işe gidenler direksiyonları başında uykuya dalacaklar. Otoyollar , lokomotifler, metrolar hafifçe yavaşlayıp duracak. Ofis çalışanları yüksek binaların yerlerinde , koridorlarında tatlı tatlı kıvrılıp yatacaklar. Dünya başkentlerinin meydanları sessizliğe bürünecek . Böcekler kar taneleri gibi yere dökülürken ,çiftçiler buğday tarlarında uykuya dalacaklar. Atlar dört nala giderken duracak , ayakta uyuklamaya başlayacak. Ağaçlardaki kara jaguarlar , dalların üstünde çenelerini pençelerine yaslayıp gözlerini yumacaklar. İşte dünya böyle sona erecek :patlamayla değil esnemeyle.

Mehmet Cevat Ülker, bir alıntı ekledi.
22 May 16:02 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Artık bütün insanları kardeş yaparak yemyeşil cennetlerin nurlu ufuklarından esen refah ve saadet, huzur ve asayiş rüzgârıyla dalgalanan âlemşümul bir bayrak altında toplayacak olan yegâne kuvvet, İSLÂMDIR.

Zira beşeriyetin bugünkü hali, tıpkı İslâmdan evvelki insan cem'iyetlerinin acıklı halidir.
Bunun için insanlığı o günkü ebedî felâketten kurtaran İslâm, bugün de kurtarabilir...

Evet milyonların, milyarların kalbinde asırlardan beri kanamakta olan o derin yarayı saracak yegâne müşfik el; İSLÂMDIR.

Her ne kadar ufuklarda zaman zaman bazı uydurma ışıklar görülüyorsa da.. müstakbel, bütün nur ve feyzini güneşlerden değil, bizzât Rabbü'l-Âlemîn'den alan ezelî ve ebedî "Yıldız"ındır.

O yıldız, dünyalar durdukça duracak ve onu söndürmek isteyenleri yerden yere vuracaktır.
Sikke-i Tasdik-i Gaybi - 269

Sikke-i Tasdik-i Gaybi, Bediüzzaman Said NursîSikke-i Tasdik-i Gaybi, Bediüzzaman Said Nursî
Selin Atakan, bir alıntı ekledi.
21 May 20:00 · Kitabı okudu · Puan vermedi

MACBETH:
Bir kere akrabası ve adamıyım:
Ona kötülük etmemem için iki zorlu sebep.
Sonra misafirim: Değil kendim bıçaklamak,
El bıçağına karşı korumam gerek onu.
Üstelik bu Duncan ne iyi yürekli bir insan,
Ve ne bulunmaz bir kral.
Her değeri ayrı bir İsrafil borusu olur
Lanet okumak için onu öldürene!
...
Sebep yok onu öldürmem için,
Beni mahmuzlayan tek şey, kendi yükselme hırsım;
O da bir atlayış atlıyor ki atın üstüne
Öbür tarafına düşüyor, eğerde duracak yerde.

Macbeth, William Shakespeare (Sayfa 23)Macbeth, William Shakespeare (Sayfa 23)