Agatha'nın Anahtarı

7,5/10  (206 Oy) · 
655 okunma  · 
145 beğeni  · 
3.439 gösterim
Agatha Christie'nin Pera Palas günleri... Ünlü yazarın İstanbul tutkusu. Aşkın çılgınlaştırdığı evli bir adam. Kıskançlıklar, bencillikler ve kusursuz bir cinayet. Christie'den Başkomser Nevzat'a gizemli cinayet vakaları. Cinayetlerin ardındaki çarpıcı insan öyküleri. Sürükleyici, gizemli, tuhaf serüvenler. Defalarca televizyon dizilerine çekilmiş Başkomser Nevzat'ın benzersiz polisiye öyküleri...

"Evet, öyle düşünüyorum. Tasarlanmış cinayet iyi bir organizasyonu gerektirir. Zamanın, mekânın, cinayet aletinin doğru seçilmesi, ortalıkta kanıt bırakılmaması ya da sahte kanıtların bırakılması gibi zekâ gerektiren davranışların yanında, birini öldürebilecek kadar soğukkanlı bir cesarete veya vahşiliğe sahip olmalıdır insan. Konuşurken, yazarken basit olgularmış gibi görünen bu gereklilikler cinayet anında yerine getirilmesi oldukça zor eylemler haline gelebilir. Hele bir de cinayet anında sürprizlerin ortaya çıktığını düşünürsek... Evet evet, bundan eminim, bence kusursuz cinayet yoktur."
Mustafa 
18 Oca 03:35 · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

Nevzat başkomser ve yardımcısı Ali’nin çözdüğü olayları anlatan bir öykü kitabı. 15 tane öyküden oluşuyor. Temiz ve akıcı bir dille yazılmış. Bir hikaye daha okuyayım derken kitap bitiyor . Benim büt dönemime geldiği için biraz uzun sürdü. Polisiye sevenler için ideal bir öykü kitabı. Bazı hikayelerde ipucuyla birlikte katili siz bulabiliyorsunuz ama bazılarında ters köşe olabiliyorsunuz.