Falcı

7,9/10  (38 Oy) · 
128 okunma  · 
33 beğeni  · 
2.982 gösterim
Burnu çürümüş ihtiyar çingene "daha sıska..." diye fısıldayarak bir sevgili gibi yanağını okşadı. İyi bir koca ve sevgi dolu bir baba olan Billy Halleck Connecticut'ta yaşamakta ve New York City'de avukatlık yapmaktadır. Amerikan 'İyi Yaşamının' keyfini çıkartan bir kurban! Pahalı ev, iyi bir aile, itibarlı bir meslek... normalden yirmibeş kilo fazla, otuzaltı yaşında ve doktorunun sürekli hatırlattığı gibi kalp krizi ülkesinin sınırında.
... ve günün birinde Billy Halleck'in güney Connecticut'un sakin kenti Fairview'da bir çingeneye arabasıyla çarpması sonucu tüm yaşantısı değişir. 
Bölgesel mahkemede sevimli yargıç ve dost şerif tarafından aklanmasına karşın karanlık ve daha kötü bir karar alınmıştır hakkında. Başta sevinir sonra telaşlanır sonunda dehşete düşer. Ve durduramaz. Sürekli yemesine karşın kiloları uçar gider.
Connecticut'ın banliyösünden başlayıp kırsal Maine bölgesinde doruğa ulaşan büyü yok olmadan önce karabasanının sırrına eren bir adamın öyküsü. Acımasız terörün ve artan dehşetin öyküsü; aynı zamanda alışılmış Amerikan gönül rahatlığının sınırlarını zorlayan kabuslu kinayeler.
Okuyun... Belki de bundan sonra artık perhiz yapmaya tövbe edersiniz.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2005
 • Sayfa Sayısı:
  296
 • ISBN:
  9789751008848
 • Orijinal Adı:
  Thinner
 • Çeviri:
  Berat B. Uycan
 • Yayınevi:
  İnkılap Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Emre Şeyda 
08 Şub 2016 · Kitabı okudu · 17 günde · 7/10 puan

Stephen King'in yazdığı romanda adı falcı diye başladım ama "Sıska daha sıska" sözleriyle daha ilk baştan beni benden aldı. Daha sonra da bir büyünün etkisi ile hızla zayıflayan bir avukat ile karşılaştım. Daha sona kitabın orjinal ismine baktığımda "thinner" yani daha ince "daha sıska" olduğunu görünce şaşırdım. Falcı ismi daha etkili geldi diye düşünüyorum ama kitap ciddi anlamda sarıyor ve hızlı şekilde zayıflamanın bile kilolu bir adamdaki psikolojik bozlumalarını bize yansıtıyor.

Korkmaz. 
21 Eyl 2015 · Kitabı okudu

Burnu çürümüş ihtiyar çingene "daha sıska..." diye fısıldayarak ....Daha sıska kelimesi hep birine sinirlendiğimde aklıma gelir.. Yazarın en beğendiğim kitaplarından biridir.Trafik kazası sonucunda başa gelebilecek kara büyüyü anlatıyor..

ayşe altın 
04 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sıska daha sıska.... adaletsizliği kim kabul eder ki.. bu kadar az okunduguna çok şaşırdım çünkü gerçekten akıcı bir roman .. kitap arkasında yapılan özet okuyucu için yeterli değilmiş demek..

Eylül Yılmaz 
16 May 16:02 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

O yazsın okuyalım, yazdıkları film olsun izleyelim.. Keşke ülkemizdeki yenetekli kişiler de fırsat bulup o noktalara gelse ve gururlansak lakin bu biraz zor görünüyor, en azından yakın zamanda.

yasin seyhan 
31 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Romanın sonu çok dramatik bitiyor. Algılar ve gerçekler, büyü ve bilim çatışıyor ama en temelde hukukun adaleti ile ilahi adalet çatışyor.

Serdar Poirot 
24 Şub 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Son derece güzel bir King romanı.
Şişman bir avukat olan Billy Halleck'in yanlışlıkla bir çingene kadına çarparak öldürmesi ve sonrasında çingene grubunun şefi olan Vaduz Lemke'nin ona dokunması üzerine ne kadar yerse yesin zayıflaması ve sonrasında gelişen olayları anlatan güzel bir roman.
Richie Ginelli adında son derece güzel bir karakteri de barındıran bu kitabı bitirdiğiniz zaman perhizle ilgili düşüncelerinizde ciddi değişiklikler olabilir.
King severlerin okumaktan pişman olmayacağı bir roman