Profil
"Yaşam bir kavgadır ve en güçlü olan kazanır. Uygarlığın tek yaptığı güzel sözlerle kanı ve nefreti gizlemek!"
"Dünyanın her yanında, bireyler yeni bir toplumsal ya­şam için savaşıyorlar. Bu kavga sırasında, en zor iktisadi ve toplumsal koşullarla karşılaşıyorlar; ama ayrıca, teme­ linde savaştıkları kişilerinkinin aynı olan kendi doğal-ruh­sal yapılarının baskısı ve gözdağı altındadırlar, gözleri bu yapıyla körleşmiştir."
Hem biz kavga edemeyiz!.. dedi. Sen de öylesin.. Kendisinden başka herkesi haklı bulan insan kavga eder mi hiç?..
Karagöz
Ben benle kavga ediyorum, peki ama sana ne oluyor
Sayfa 27 - SEL Yayıncılık, 2013, 3. Baskı, Mayıs 2014Kitabı okudu
296 syf.
·
Puan vermedi
Yaşamak için
Bir basımevinde çalışan bir işçinin başına gelenleri okuyoruz, daha önceden katıldığı bir olaydan dolayı hareketlerine dikkat etmek zorunda olan bir emek işçisi ama tabi onun bu zaafını bilen çalıştığı ve dürüs olmayan insanlar. Kitap baştan aşağıya geçinme derdi, yaşama kavgası, ekmek parası mücadelesi ile dolu toplum gerçekti edebiyatın bence en önemlilerinden tabi diğer gereçekçi kitaplar gibi bu kitap da çok az bilinen bir kitap maalesef.
Grevden Sonra
Grevden SonraHakkı Özkan · Yaba Yayınları · 20078 okunma
"Ne kadar kavga gürültü olsada kazanan aşk olur."
Ellerimi masaya bastırarak üzerine eğildim. "Ben daha sonra o deniz kabuğunu Ecrin'den alıp yeniden Feride'ye verdiğim için ona karşı vicdanım rahat. Ayakkabıları geri istemedim bile. Peki, sen Fulya?" dedim. "Sen bundan sonra nasıl koyacaksın başını yastığa? Sen sıradan bir arkadaş kaybetmedin çünkü sen, bu dünyada seni gerçekten seven tek kişiyi kaybettin," dedikten sonra doğrulup son kez baktım ona. "Kendi hayatın için seni kardeş bilen birini bir katile sattın ya, şimdi doyasıya yaşa hayatını," dedim ve o, pişmanlık içinde bir damla gözyaşı akıtırken ona sırtımı dönüp uzaklaştım.
Sayfa 320 - EphesusKitabı okudu
"Bizi karşımızdaki insanla, nedeni ne olursa olsun bir kavgaya sürükleyebilecek tek şey, içimizde sağlam bir kavgayı gizlice beklemekte olan karanlık tarafımızdır."
"Asla hayatla kavga etmeyin; sizin mücadeleniz size karşı olanla değil, içinizde yaşayan karşıt güçleri anlamakla olmalı."
48 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.