Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol
Profil
Kur'an gayret gösterene kendini açar!..
Kuran’ın ARAPÇA değil RAB’ca olması ise onun bizimle, bilincimizde halihazırda var olan Rabca ile konuşmasını sağlar. Teslimiyet yine burada girer devreye, gayret gösterene Kuran kendini açar. Bu yüzden Türkçe meali ile sınırlamayalım, bu biz ona yöneldikçe gül yaprağı gibi örtülerini ve kendini açan Kitap’ı…
Sayfa 442Kitabı okudu
“Cemaatle namazı koruduğunuz gibi namazınızın ruhunu da koruyun! Çünkü namazınız ruhunu kaybederse siz de ruhunuzu, heyecanınızı, ihläsınızı ve mücadele azminizi kaybedersiniz. Namazın ruhu, huşu ve ihlästır.”
Sayfa 56 - MGV YayınlarıKitabı okudu
Reklam
"... bilmediği için mutlu o!" "Niyetim onu perişan etmek değil, tetikte olmasını sağlamak,"
Slogan İlkelin İdeolojisi
Düşünce ile çığlık bağdaşmaz. Şuurun sesi çığlık değildir. Yabani bağırır, medeni insan konuşur.
Ancaq küçələrimizin avropasayağı işıqlandırılmasına, avropasayağı səkilər salmağımıza, avropasayağı evlər tikməyimizə baxmayaraq, bizə keçmişdən miras qalmış zehniyyətdən hələ uzun müddət qurtula bilməyəcəyik.
Sayfa 73 - Parlaq imzalarKitabı okudu
"Kapitalist bir düzende bilgi, bu düzenin karşısındaki düzenle aynıdır. Nazi fizikçilerinin tabiata yaklaşımıyla Nazi kurbanlarının yaklaşımı birdi. Halifeye bağlı bir alimin dini düşünceleri, halifenin zincire vurdurduğu aliminkiyle aynıydı. Birini cellat ötekini şehid, birini özgürlükçü diğerini baskıcı, birisini temiz diğerini kirli yapan şey 'bilgi' değil, 'şuur'dur."
Reklam
Mənə ədalət və vicdanla dolu şüur lazımdır.
Sayfa 425Kitabı okudu
Gecenin başucu cümlesi
Hayatın lezzetini ve zevkini isterseniz, hayatınızı iman ile canlandırınız, farzlarla zinetlendiriniz ve günahlardan çekinmekle muhafaza ediniz
33 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.