• beklentimin çok altında bulduğum kitap. sunay akın'ın bazı şiirlerini severim; daldan dala atlayan, stand-up havasında ilerleyen, bol çağrışımlı sunumlarını genellikle severek dinlerim ama aynı tarz düz yazıya yansıyınca ortaya çocukça ama masalsı olmayan bir anlatım çıkıyor.
 • Bundan bir buçuk yıl önce kitap kulübü kurmuş ve yaklaşık bir sene devam etmiştim. Bu süre boyunca kitap okuma faaliyetine aktif bir şekilde katılmış ve bir nevi kitap kurdu olmuştum. Kulübü bıraktıktan sonra okumalarım azaldı. Uzun bir süredir kitap okuyamıyorum.

  Evet, kitap okuyamıyorum. Kibir gibi algılanmasın ama sanki okunacak bir şeyler kalmadı gibi geliyor. Ne zaman bir kitap için kendimi zorlasam, zaten bildiğim bir şeyi anlattığını hissederim.

  Sanırım insanın belli dönemleri oluyor, ilgi alanları, istek ve heyecanları başka yönlere evrilebiliyor.

  Mesela şu an deli gibi anime ve stand-up izliyorum.

  En son D&R’a girmiş rastgele bakınıyordum. Yaklaşık bir saat boyunca her türden kitabı inceledim, raflar arasında gezindim, yok yok yok!

  Sanki kitap okumak için gereken ilhamı kaybettim.

  Sonra fark ettim ki, her şeyin zamanı var. Elbet kitap okuma aşkımın yeniden zuhur edeceği günler gelecektir.
 • So stand up and cry for freedom
  And keep the dream alive
 • Ünlü Sanatçılar da Kitap Yazar ...

  - Deniz Seki magazin tarihinin en dramatik hikayelerinden birine sahip sanatçı olarak hapse girdiğinde "Deniz'in Dibi" isimli kitabını kaleme aldı. Kitap kendi hayat hikayesini anlatıyor. Genç, yetenekli, güzel ve sevilen bir yıldızken; evli bir klarnetçiye aşık olup hayatını mahveden bir kadının hikayesi yani. Tam anlamıyla ibretlik!

  - Tuğba Özay da mapus damlarına düşen ünlülerden biri olarak, hapishanede gün sayarken boş durmadı ve kitap yazdı. Bedel... Kitapta mafya sevgilisine ithaf ettiği "adam gibi madam" isimli bir şiiri de var. Zira Tuğba Özay sevgilisinin yüzünden hapse girmişti.

  - Tuğçe Kazaz, sosyal medyadan sürekli belirttiği fikirlerini bir kitap yazarak da dillendirme gereği duydu. Kitabına Derin Uyku adını verdi. İçeriğini az çok tahmin edebiliyorsunuzdur. Bu eser de kitapçı raflarında yerini aldı ve Tuğçe Kazaz artık bir "yazar".

  - Gizem Özdilli, hızlı ve magazinsel yaşamını bırakıp evinin kadını olmaya karar verdi, bir yemek kitabı yazdı. Aşkın Lezzeti.. Hapis anıları yerine yemek kitabı yazması oldukça makul seçimlerin insanı olduğunu gösteriyor.

  - Reha Yeprem bir zamanların aranan mankenlerindendi. Ani bir kararla dindar bir yaşam tarzına geçiş yaptıktan sonra o yılları "Zehirli Bal" kitabında anlattı. Şöhretin, paranın ve medyanın gençleri nasıl tuzağa düşürdüğünden bahsettiği bu kitapta kendi deneyimlerinden örnekler yer alıyor.

  - Nihat Doğan hiciv dolu bir şaheser yazdı: "Memleketimin Koyunları" .. Kendi iddiasına göre de "felsefe yapıyordu". Nihat Doğan artık bir "yazar" anlayacağınız...

  - Gülben Ergen, şarkıcı, manken, oyuncu ve gazeteci sıfatlarının yanına bir de yazarlığı ekledi. Öğrendim ki adlı bir kitabı var. Onun kitabı da kendi hayat hikayesinden esinleniyor. Genelde "hayata dair sıcak detaylar" tadında, motivasyon ve umut verici bir dili var.

  - Çelik de siyasi görüşlerini belirtmekten çekinmeyen bir ünlüydü, bununla ilgili kitap da yazdı. Yumuşakçalar ve Diplomasi. Sıkı bir Kemalist olan Çelik'in kitabında sisteme dair görüşleri ve eleştirileri yer alıyor.

  - Teoman'da pek çok şarkı sözünün şiir formunda ilk hallerinin ve bazı çizimlerinin yer aldığı bir kitap yayınladı. "İnsanlık Halleri" sanatçının üretimleri açısından oldukça değer taşıyan ve hayranlarının oldukça beğendiği bir kitap oldu. Çizgisinden şaşmadan, tamamen müziğine yönelik...

  - Yunus Günçe zamanında yaptığı stand up gösterilerini bir kitap haline getirdi. Kitabın ismi Kafamda Böcekler Var...

  - Seren Serengil ünlü ve zengin ebeveynlerin çocuğu olarak oldukça fırtınalı bir hayat geçirdi, bunu da kaleme aldı. "Nefret" isimli bu kitapta duygu dünyasından ve çocukluğunun sancılı taraflarından bahsediyordu. Annesine ve babasına da bol bol giydiriyordu! Oldukça kişisel bir kitap!

  - Okan Bayülgen sadece kitap seslendirmekle kalmadı, kitap da yazdı! Zamanın Tozu Pudra..

  - Sultan elinden çıkma bir kitap: "Sinemam ve Ben" . Türkan Şoray hayat hikayesini ve sinema macerasını bu kitapta kaleme aldı. Nasıl Sultan olunur, Sultanlar nasıl yaşar diye merak ediyorsanız cevabı bu kitapta!

  - Filiz Akın yaşam tarzına yönelik pek çok kitap yazdı. Yemek tarifleri kitabı da var, güzellik sırları kitabı da... "Nasıl kaliteli yaşanır?" sorusunun cevabı, tescilli garantili bir şekilde Filiz Akın'da!

  - Yılmaz Güney'in nasıl ateşli bir devrimci ve muhteşem bir sanatçı olduğunu bilmeyen yoktur. Yılmaz Güney, edebiyata da el attı. Şöhret ve paranın avucunun içinde olabilmesine rağmen her şeyi bir kenara itip inandıklarının peşinden giden bu sanatçımızın kitaplarına bir göz atmak isteyebilirsiniz.

  - Dopdolu bir hayatın, dopdolu bir anlatımla öyküsü: Tuncel Kurtiz'den "Bölük Pörçük". Kitabın içinde sanatçının çok özel ve eski fotoğrafları da bulunuyor. Öyle böyle bir hayat değil! Dillendirmeye fazlasıyla değmiş. Rahmetli Tuncel Kurtiz'in edebiyatı da nasıl kotardığını görünce daha da çok seveceksiniz.

  - Tarık Akan da Tuncel Kurtiz ve Yılmaz Güney'in kankalarından olarak, 12 Eylül dönemi ve kendi yaşadıklarıyla ilgili bir kitap kaleme aldı. Süreçte yargılanan ve şu yaşına kadar hala fikirlerini dile getirmekten çekinmeyen Tarık Akan'ın kitabının ismi "Anne Kafamda Bit Var".
  (Alıntı)
 • Dikkat spoiler içerir.
  Radyo programcılığı ve stand up gösterisi yapan Mesut Süre'nin arkadaşları ile beraber yazdığı, çocukluk dönemleri, uzun boyu, okul ve kızlarla ilişkileri, mahalle kültürü, insanların karakterleri ile ilgili olarak yaptıkları analizlerin bulunduğu keyifli bir mizah eseri. Özellikle hayali yapılan Formula 1 yarışı ve altını temizlemeyi beceremediği için aşık olduğu öğretmene kıçını temizleten çocuğun dramı hikayeleri oldukça güzel olmuş. Keyifle bir solukta okunan bir kitap
 • Preacherman, don't tell me, 
  Vaiz, söyleme bana 
  Heaven is under the earth. 
  Cennetin yerin altında olduğunu 
  I know you don't know 
  Bilmediğini biliyorum 
  What life is really worth. 
  Hayatın gerçek anlamını 
  It's not all that glitters is gold; 
  Bütün parlayan şeyler altın değil 
  'Alf the story has never been told: 
  Hikayenin yarısı bile anlatılmadı 
  So now you see the light, eh! 
  Şimdi ışığı görüyorsun eh! 
  Stand up for your rights. Come on! 
  Haklarını savun, hadi!