Osman ESEN, Dijital Saadet Olmaz'ı inceledi.
23 Mar 21:14 · Kitabı okuyor · Puan vermedi

Stand up tadında bı kitap dönemle ilgili herşeyi mizahi bı dille yorumlanip size sunulmuş ben beğendim umarım okursunuz ve sizde keyif alırsınız :)

Tek Umut Barış, bir alıntı ekledi.
14 Mar 14:31 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Get up, stand up, don't give up the fight!
Biz insanlar, doğamız gereği ölümlü yaratıklar olmamıza rağmen, ölümün kovanına çomak sokmadan duramayız. Bu bizim için adeta bir onur meselesidir. Mücadele etmeden teslim olsak, hemencecik pes etsek yaşamanın ne anlamı kalır ki?

Ölümlü Nesneler, José Saramago (Sayfa 18 - Kırmızı Kedi)Ölümlü Nesneler, José Saramago (Sayfa 18 - Kırmızı Kedi)
Elçin, Kabil'i inceledi.
02 Mar 14:31 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Eski Ahit’teki yaradılış öykümüzün ve daha birçoğunun ufak dokunuşlarla –tamam pek de ufak sayılmaz- yeniden yazılmış hali. Bir yönüyle de insanlığa vaadedilen şeylerin öyküsü. Nüktedan bir üslupla başlayıp öyle de bitirmiş. Kitap yazıyor gibi değil, stand up yapıyor gibi adeta. Okurken siz eğlenir misiniz bilemem ama 87 yaşında olmasına rağmen Saramago yazarken çok eğlenmiş olmalı. Kışkırtıcı söylemleri olsa da, neden öyle söylediği konusunda kendini savunmayı ihmal etmemiş. Hani damarınıza basıp “Yanlış anlamıyorsun değil mi canım ya?” diyen insanlar vardır ya, öyle de ince düşünceli(!) Rengimi belli edeyim artık değil mi? Bilindik olaylara bilinmedik bakış açısıyla yaklaşan insanlara oldum olası sempati duyarım, ben beğendim. Çünkü benim için hiçbir konu tabu değildir, üzerine konuşulamaz değildir. Ama sizin net çizgileriniz varsa, uzak durmanız gereken kitaplardan biri de bu. Adını not alın =) Şaka bir yana karşıt görüşlü herhangi bir kitap okumak nasıl ki inancınızı sarsamayacaksa, bu kitaptan nefret etmek de sizi daha dini bütün bir hale getirmeyecek. Ön yargılı davranmayıp okunabilir. Hiçbir şey olmasa bile Tevrat versiyonunu merak edip, araştırıp yeni şeyler öğrenirsiniz benim az sonra yapacağım gibi =)

kad_ER_, bir alıntı ekledi.
28 Şub 03:13 · Kitabı okudu · 9/10 puan

'There are all kinds of courage,' said Dumbledore, smiling. 'It takes a great deal of bravery to stand up to our enemies, but just as much to stand up to our friends.'

Harry Potter and the Philosopher's Stone, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 329 - Bloomsbury Publishing)Harry Potter and the Philosopher's Stone, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 329 - Bloomsbury Publishing)
ibiaryu, bir alıntı ekledi.
22 Şub 10:25 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Selde rögar kapağından içeri kaçan aslan gibi bir adamın ya da kalbinden bıçaklanmış bir gencin fotoğrafını arkadaşlarına cep telefonuyla çektirerek stand up tadında ameliyat eden cerrahı izlerken hangi normal insan hem ağlayıp hem gülmez? Bu haberleri izledikten sonra hangi normal insan artık sağlıklı duygular taşıyabilir?

Hayat Seni Cümle İçinde Kullandı, Hakan UrgancıHayat Seni Cümle İçinde Kullandı, Hakan Urgancı
Mehmet A., bir alıntı ekledi.
28 Oca 15:05

ARİF - Kusura bakma Bob. Adını Bob Marley koymuşsun ama felsefesini anlayamamışsın...

BOB - Neymiş o?

ARİF - Get up, stand up... Don't give up the fight...

G. O. R. A., Cem Yılmaz (Sayfa 89 - İnkılap Yayınları - 2017)G. O. R. A., Cem Yılmaz (Sayfa 89 - İnkılap Yayınları - 2017)
Ustaclı, bir alıntı ekledi.
21 Oca 09:07

İn the offing the sea and the sky were welded together without a joint and in the luminous space the tanned sails of the barges drifting up with the tide seemed to stand still in red clusters of canvas sharply peaked, with gleams of varnished sprits.

Heart of Darkness, Joseph Conrad (Sayfa 5)Heart of Darkness, Joseph Conrad (Sayfa 5)