256 syf.
10/10 puan verdi
·
6 günde okudu
Araştırma meraklılarının çok seveceği, kapsamlı araştırmaları ile yazarın yorumlarını ihtiva eden bu kitap, çok kritik konulara değinmiş. Özetle yediden yetmişe herkesin sepetine attığı o paketli gıdaların, GDO'lu besinlerin zehir saçarak insan hayatını bir meta kadar ucuzlaştırdığı, covid-19'un laboratuvarlarda üretilmiş "insan yapımı" biyolojik bir silah olmasının kuvvetle muhtemel olduğu bunun yanında eğitim hayatı boyunca beyninin sol lobu çalıştırılmış olan fakat gönül gözü kapalı sözde bilim adamlarının yapay zeka vb. teknolojik icatlarının insanlığın sonunu getirebileceği gerçeklerini yazar, bir tokat gibi okuyucusunun yüzüne çarpıyor. Dahası kitap üç ciltten oluşuyor. Bahsettiğim ikinci cildi idi. Dediğim gibi meraklısı diğer ciltleri de edinerek yazarın terör yakıştırmasında bulunduğu farklı konu başlıklarını inceleyebilir.
Biyoloji ve Teknoloji Terörü
Biyoloji ve Teknoloji TerörüMustafa Zülküf Altan · Destek Yayınları · 20234 okunma
Devlet bir kişinin, bir topluluğun birliğine sahip olsa da bireylerini hücrelerini entegre eden biyolojik bir mekanizma gibi entegre edemez çünkü bilinçli ve özgür varlıklardan oluşur...
"Biyoloji size bir beyin verir. Onu akla döndürense hayattır."
İnsanın biyolojik fonksiyonlarına aşırı bir anlam yükleme çabası içindeyiz. Çünkü hiçlik zor geliyor.
Sayfa 16
Tıraş olduğum zaman," diyordu yarı-delinin biri, "Tanrı değilse kim, gırtlağımı kesmeme engel oluyor?" İman, eninde sonunda, korunma güdüsünün bir hüneriymiş. Her tarafta biyoloji...
Metsis yayıneviKitabı okuyor
Meditatifseans sona erdiğinde kendinizi o yeni olma halinde bulursanız -nörolojik, biyolojik, kimyasal ve genetik anlam- da değiştirilmiş olarak- bu değişimleri bir tecrübeden önce devreye sokmuş olursunuz ve bu durumda olduğunuz kişiye denk şekillerde davranmaya ve düşünmeye daha meyilli hale gelirsiniz. Kendiniz olma alışkanlığını kırmışsınız demektir!
Fiziksel, duygusal veya biyolojik farklılıklarımızın olması bir tarafın diğer tarafı ezebileceği anlamına gelmiyordu.
Ortalama olarak, her evlilik başına iki çocuk bile düşmemektedir; çünkü çocuk yapacak derecede hayattan zevk almamaktadırlar. Bu noktada, onların Püriten atalarından devraldıkları, fazla çaba gerektiren felsefeleri dünyaya uygun görünmüyor. Çocuk yapmayı önemsiz kılacak derecede mutlulukları azalanlar, biyolojik bakımdan soyları tükenmeye hüküm giymiş olanlardır. Daha neşeli ve eğlence sever olanlar çok geçmeden bunların yerini alacak demektir.
“Yıkıcı bir travmanın kurbanları hiç bir zaman biyolojik bakımdan eskisi gibi olamazlar.” Dr Dennis Charney
Sayfa 268
1.000 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.