Giriş Yap
Eski dünya ilminin en büyük hatalarından biri de, ihtisas bölümlerine ayrılan ilimlerin “bütün”ü gözden kaçırdıkları için hiçbir hadiseyi esaslı ve doğru izah edemediklerini anlamamış olmalarıydı. Simeranya ilminde “fizik hadise”, “biyolojik hadise”, “sosyal hadise” diye birbirinden ayrı vakıa serileri yoktur. Bu hadiseler, “bütün”ün ışığı altında incelenir. Bir şeyin içinde her şey mevcut olduğu için bir mesele bir meseleyi bünyesinde taşır. Meselâ insan ruhunu anlamadan atomu izah etmek mümkün değildir. Dalga mekaniği ile hazım fonksiyonu, yahut bir öksürükle gökte bir yıldızın düşmesi arasında sıkı münasebetler vardır ve bunlar bir büyük oluş prosesinin ayrı ayrı görünüşleridir.
1 yorumun tümünü gör
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Fizik, kimya ve biyoloji okumak istiyorum. Gerçekten istiyorum. Ölene kadar okurum işte. Üçünün de lisansını alabilir miyim acaba.
2 yorumun tümünü gör
Evrimsel biyoloji,
cinselliğin neden önemli olduğu konusunda tatmin edici bir açıklama sunmaz.
Evrendeki biyolojik ritmi bozulan tek canlı insandır.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Sinan Canan Hoca ,"Aslında canlılığın oluşumu biyolojinin alanı değildir.İlk insanı biyoloji ilmi bilmez ,bu konular biyoloji öncesi konulardır.Teorik biyologlar bu alanla uğraşır."diyerek devam eder: "Bu alanda uğraşan bilim adamlarından biri Amerikalı teorik biyolog olan Staurt Kaufman'dır.Yine bu konuyla bir diğer bilim adamı Nick Line 'ın konuyla ilgili 'Yaşam neden var ?' adlı kitabı da vardır.Primatlar ve canlılığı son bulan türler ve insansıların tamamı başka türlerdir.Bunların başka türlerin başkalaşmasıyla oluştukları görülüyor."
Sayfa 114 - MaviNefes Yayınları
2
1000
10bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.14