Açlar Ordusu

9,0/10  (8 Oy) · 
26 okunma  · 
7 beğeni  · 
946 gösterim
Anlıyorsunuz ya, çok açım, dedim sesimi iyice zavallılaştırarak. Yarın sabah daha da acıkacağım. Yarın bütün gün, ağzıma tek bir lokma koymadan tuğla sallarsam ne hale geleceğimi bir düşünün hele! Ama beni biraz doyurursanız, yarın çalışmak için güç bulurum kendimde.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  189
 • ISBN:
  9786054715473
 • Çeviri:
  Evrim Kızılırmak
 • Yayınevi:
  AltınPost
 • Kitabın Türü:

Jack London' un okuduğum ilk kitabı bu.

Kendi yaşantısından bir kesiti kaleme aldığı bu eserde anlatım dilini oldukça iyi buldum. Sürükleyiciliği bunun kanıtı belkide. Çok sayıda figüran ve kahramanları içine almış ve maceradan maceraya koşan hobo yaşamı.

Çetin şartlar altında, hayatta kalmanın gerekliliğini soğukkanlılıkla yerine getirebilmek. Duyguları kimi zaman tatile göndermek belki de kaçınılmaz oluyor. Kimi zaman tek başına, kimi zaman gruplar halinde mücadeleyi gerektiriyor, işin raconu.

Kitapta baskı hatası vb can sıkıcı olumsuzluklar bulunmamakta. Kimi zaman okuru içerikten koparabilecek, çeviri hatası, karmaşık ve devrik cümleler de yok.

Sıkıcı olmayan, okurken zevk alacağınızı düşünüyor ve okunmasını tavsiye ediyorum.

İyi okumalar.

ALI TURAN 
09 Kas 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

cek londonun yazar obyekti ne, kimolur olsun , canlidan cansizdan yazsin behs etdiyi ancaq ve ancaq insandir .. onun butun fikri-ziki insan olub muxtəlif təbəqədıən olan insanlarin həyatin qeleme olmişdir

Kitaptan 2 Alıntı

Tarık Savaş Öpöz 
25 Nis 00:24 · Kitabı okuyor · Beğendi

Gerçek İyilik
"Köpeğe kemik atmakla iyilik yapmış sayılmaz. Gerçek iyilik, köpek açken kemiği köpekle bölüşmektir."

Açlar Ordusu, Jack London (Sayfa 8 - Yalçın Yayınları, 1. Basım, Mart 1995)Açlar Ordusu, Jack London (Sayfa 8 - Yalçın Yayınları, 1. Basım, Mart 1995)
Kezban Kırgöz 
15 Kas 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sevgili okuyucu, böyle bir çölde ilerleyen bir serserinin yol boyunca dilenmek ve yorgansız uyumak zorunda olduğunu da aklınızdan çıkarmayın. Ama bu anımsatmayı yapmaya bence gerek yoktur, insan bu yoldan geçmemişse ne demek olduğunu asla kavrayamaz bunların

Açlar Ordusu, Jack LondonAçlar Ordusu, Jack London