Adı:
Huzur Sokağı
Baskı tarihi:
1971
Sayfa sayısı:
370
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Seher Yayınları
Baskılar:
Huzur Sokağı
Huzur Sokağı
Huzur Sokağı
Huzur Sokağı
Huzur Sokağı
552 syf.
·Beğendi·9/10
Huzur Sokağı dizi olarakta ekranlarda yerini alan fakat dizi ile roman arasında alaka dahi yok diyebileceğim bir eser . Aşkın en güzel en temiz hali sonunda kavuşmak olmasada romandaki gönüllere işleyen içten muhabbeti zevkle okuyacak ve o hayatın içinde olduğumuzu göreceğiz. Yapılacak yorumlar bile az geliyor okuyun derim....
544 syf.
·7 günde
Vee işte bir kitabı daha bitirmiş bulunmaktayım. Veya bir filmi,zaten  romanlarda film gibi değil midir? Alıır götürür.. Beni de aldı götürdü ve hiç tahmin edemeyeceğiniz duygularla geri getirdi..

Farkettimde son zamanlarda okuduğum kitaplar hep islam üzerine. Bu kitapta da baştan sona İslamı muntazam şekilde anlatmış bulumakta ve bunu okura en derin hislerle verebilmekte.

 "Huzur Sokağı" dizi olduğu için konusunu,karakterlerini biliyor olabilirsiniz.O yüzden çok fazla derinlere inmeden şunları söyleyebilirim: Huzur sokağında yaşayan genç,ahlâklı,imanlı... Bilal ,küçük yaştan beri islami bi şuurla yetişmiştir. Sokakta keyifli,huzurlu günler geçirirken karşılarına dikilen bir apartmandan sonra hayatı değişmiştir. Kendisinden çok farklı olan Feyza'ya karşı hisler duymaya başlamıştır. Gerisi zaten meçhul.....Okuyunda görün :)

Kitap beni derinden etkiledi.. Her zamanki gibi kitabın son sayfasında gözyaşlarımı tutamadım.."(  Okumayan varsa okusun derim.^^
552 syf.
·6 günde·Beğendi·10/10
Aslında kitabı bitirdikten sonra derin bir sessizliğe büründüm. ne diyeceğimi kitabın hangi güzelliğinden bahsedeceğimi bilmiyorum. bu kitabı okudugum süre zarfında hayatımda çok şey değişti ve değişmeyecek devam edeceğini düşünüyorum. bu kitap benim için bir dön noktası sanki. Üzerinde çok düşündüğüm ve içinden bir türlü çıkamadım fikirlerim birazda olsa yönünü bulmuş gibi hissediyorum lakin buna rağmen kafam çok karışık hala eksik bir şeyler var çünkü bu eksiklik benim düşüncelerimde degil yaşayış biçiminde. son bir ay içinde üst üste okuduğum kitaplar ve tanıdığım insanlar benm bir arayış içine girmeme sebebi oldu umarım bu arayış içinden alnımın akıyla çıkabilirim.
552 syf.
·Puan vermedi
Ortaokuldaydım okudugumda.bir insan bu kadar güzel tasvir edılırdı ancak.o ilk 50 sayfa dan sonrasını nasıl bir hızla okudum.ve her kadın gibi bende ağladım️
552 syf.
·15 günde·Beğendi·10/10
Romanın başı ayrı, ortası ayrı, sonu ise apayrı bir heyecanla okunacak, bulunmaz hint kumaşı misali bir roman okudum..

O zamanların sıkıntılarını, insanların yaşadıkları durumları, bizlere roman içinde çok güzel aktarmış sayın Şule Hanım.

Defalarca yasaklanmış, piyasadan toplatılmış bir roman olarak, Cumhuriyet döneminde, Müslümanlara yapılan zulümleri bir bir anlatmış sayın yazar..

Bu romanı yazdığı için ve böyle güzel, böyle anlatılması çok zor, yaşanması gereken bir roman ile beni benden aldı Huzur Sokağı...

Huzur Sokağı, şuan da aranan/istenilen bir İslâm sokağı.. Herkesin hayalini kurduğu ve yaşamayı istediği bir sokak.. Kim bilir şuan da bir Huzur Sokağı var mıdır?

Ya Bilal ve Feyza’nın Aşk’ı...
Ya Hilal ve Nusret’in Aşk’ı...

Şimdiden okuyacaklar için söylüyorum: Kadere imanınız bir kat daha artacak ve Allah’ın ne kadar güzel bir kader yazdığını gözlerinizle göreceksiniz..

Velhasıl ; “Kadere iman eden, kederden emin olur.. Kaderi tenkit eden başını örse vurur.”
552 syf.
·Puan vermedi
Huzur sokağını okumuştum ama yarım bıraktım ilk başta zengin kız fakir oğlan yeşilçam tarzı bir kitap gözüksede kadının yeri eşinin yanıdır tarzı söylemler olsa da tam bir klişe kitap ...
552 syf.
·6 günde·Beğendi·8/10
Dili ve kurgusundaki sadelik ile, okurken her pasajda eski türk filmlerindeki tadı vermesi ile, bir çok bölümünde gözlerimde bıraktığı iki damla yaş ile,Yakın tarihimizde yaşanmış acı olaylara ışık tutması ile unutamayacağım bir kitap teşekkürler Şule Yüksel Şenler...
552 syf.
·10/10
Aaah Huzur Sokağı, sen de mi buralardaydın? Ben de seni arıyordum.
Küçükken annem yatmadan önce bize okurdu, tabi o zamanlar sıkıcı gelirdi bana. Daha sonra 1. cildini buldum-2. cildi vardı bizde sadece-. Kuzenim tavsiye etmişti. Böyle tanıştık biz Huzur Sokağıyla.
Bana okumayı sevdiren kitap. Sabahtan akşama kadar Huzur Sokağı okurdum. Arada mola,devam... Yeri geldi ağladım onunla, yeri geldi güldüm, yeri geldi aşık oldum... Öyle içten öyle kana kana okudum ki-Şule Yüksel Şenler in ellerine sağlık-, kitap bitince adeta inanamadım. Bir süre onun üstüne kitap okumadım, okuyamadım. Filmini izledim. Bir süre sonra dizisi çıktı onunla avundum. Ben her yerde Huzur Sokağı hakkında konuşuyordum. Şule Yüksel Şenler ile tanışmayı öyle çok istedim ki...
İşin özü Huzur Sokağı benim için sadece bir kitap değil. O bence canlı. Belki de benim en iyi arkadaşım, hatta öyle ki hayatımdaki bazı kişilerden daha değerli.
Buraya düşüncelerimi ve duygularımı yazmak öyle rahatlattı ki beni bilemezsiniz. Susamışım Huzur Sokağı hakkında konuşmaya...
Sevgili okur,
Umarım sen de Huzur Sokağı gibi bir kitabı okumanın zevkini yaşarsın.
Allah sevgisi ve imanini bir aşka satmayan müthiş bir iradenin sunumu ve hayatini aşka değilde imanina adayarak yasayan insanların hikayesi okunmaya değer..
552 syf.
·Beğendi·9/10
Okurken kendinizi kaptıracağınız bir kitap. Okuyup bitirdikten sonra bile aklınızdan çıkaramayacağınız bir kitap. Hayatın içinden her insanın yaşayabileceği bir hayat tarzını yansıtmış. Okumanızı kesinlikle tavsiye ederim.
Karıncaya sormuşlar:
-Ne yapıyorsun öyle harıl harıl?..
-Dağı kazıyorum.
-Dağı kazıyıp ne yapacaksın?...
-Bir tünel açacağım ve dağın arkasında bulunan Kabe-i Muazzamaya varacağım.
-Ama bu muazzam tüneli açmaya senin ömrün yetmez ki..
Karınca cevap vermiş:
-Olsun... Hiç değilse onun yolunda ölürüm, ya!...
İçinden: "Allah'ım beni senden uzaklaştıracak sevgiyi kalbimden sök al... Beni sana bağlayacak, beni sana yakınlaştıracak sevgiyi ver kalbime" diye dua ederek yerinden doğruldu.
"Okuduğunuz o güzel eserleri dinledikçe dünyamın değiştiğini, dünya görüşümün yepyeni bir aydınlığa kavuştuğunu hissediyordum... Bize gerilik ve iptidâilik olarak gösterilmek istenen dinimiz, meğer ne ulvî bir yücelige sahipmiş!... Ve o yüce dinin mensubu olduğumuz halde ona sırt çeviren biz gafiller meğer ne cüce birer varlıklarmışız!..."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Huzur Sokağı
Baskı tarihi:
1971
Sayfa sayısı:
370
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Seher Yayınları
Baskılar:
Huzur Sokağı
Huzur Sokağı
Huzur Sokağı
Huzur Sokağı
Huzur Sokağı

Kitabı okuyanlar 5.074 okur

  • Perihan Böcek
  • ESLEM
  • Tba ct
  • Rana
  • Merve özkan
  • Nazire Kara
  • meristif
  • Gülhan KILICER
  • ALG
  • Black Swan

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0.2 (2)
8
%0
7
%0
6
%0.1 (1)
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0.1 (1)

Kitabın sıralamaları