Veda Oyunu

10,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
50 gösterim
...Yine Kundera"nın alışılmış kara mizah anlayışı içinde yazılmış bir roman. Mutluluğu arayan yedi kişinin romanı. Kundera"nın, alaycılık ve şefkatli ustaca ayarlayarak yönettiği bu "vals"in dans adımlarına uyarak, romanın bu yedi kişisi, birbirlerine sarılıyor ve uzaklaşıyorlar.
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 1978
 • Sayfa Sayısı:
  223
 • Çeviri:
  Aydın Emeç
 • Yayınevi:
  Hürriyet Yayınları
 • Kitabın Türü:
Gün İlke Yıldırım 
 06 Ara 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

İlk basımda 'Veda Oyunu' olarak çevrilen kitap sonraki basımlarında 'Ayrılık Valsi' adıyla okurlara sunulmuş. Çeviri her basımda da Aydın Emeç'e ait, o yüzden adı dışında bir farklılık olduğunu düşünmüyorum ama ben birinci basımını okudum. Şunu söyleyebilirim ki, okurken yine içim içime sığmadı. Her sayfayı büyük bir iştahla okudum. Bazı yazarların kendine özgü bir tarzı oluyor, kısa bir öyküden çıkartıyorsunuz yazarın kimliğini. Bay Kundera da bu 'tarzı olan' yazarlardan biri. Birçok yerde "Tam da Kundera'dan beklenecek bir bakış açısı zaten" dedim. Bu henüz okuduğum üçüncü kitabı ama ben Bay Kundera'yı çok seviyorum. Okuyun okutun derim, yıldızlı tavsiyemdir. =)

Kitaptan 2 Alıntı

Gün İlke Yıldırım 
06 Ara 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Suçluyla kurban arasında fark bulunmadığı sonucuna varmak, her türlü umudu bir yana bırakmaktır. Ve cehennem adını verdikleri de budur."

Veda Oyunu, Milan Kundera (Hürriyet Yayınları)Veda Oyunu, Milan Kundera (Hürriyet Yayınları)
Gün İlke Yıldırım 
06 Ara 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Bir insan ne denli budalaysa, o kadar üremek istiyor. Mükemmel yaratıklar en fazla bir çocuk çıkarıyorlar, senin gibi en iyileri de hiç çocuk yapmamaya karar veriyorlar. Bu bir felaket.

Veda Oyunu, Milan Kundera (Hürriyet Yayınları)Veda Oyunu, Milan Kundera (Hürriyet Yayınları)