07mbaln, bir alıntı ekledi.
14 saat önce · Kitabı okudu

Hak ile batıl arasında geçen savaşa katılmadıktan sonra nerede olursan ol, ne fark eder?

Kerbela, Sinan Yağmur (Sayfa 230)Kerbela, Sinan Yağmur (Sayfa 230)
Songül Arslan, bir alıntı ekledi.
20 saat önce · Kitabı okuyor

Dostoyevski
Hz İsa 'nın batıl olduğu matematik bir kesinlikle ispat edilse bile, ben gene de onun yanında yer alırdım.

Müslümanca Düşünme Üzerine Denemeler, Rasim Özdenören (Sayfa 54)Müslümanca Düşünme Üzerine Denemeler, Rasim Özdenören (Sayfa 54)
Kitap Tutkunu AhRaZ, bir alıntı ekledi.
Dün 11:14

Vakti Hakkıyla Kullanabilmeyi Nasip Eyle ALLAH’ım.
“Vakit kılıç gibidir, sen onu kesmezsen o seni keser. “
“Nefsini hak ile meşgul et yoksa o seni batıl ile meşgul eder.”

Zamanın Kıymeti, Abdulfettah Ebu Gudde (Sayfa 58)Zamanın Kıymeti, Abdulfettah Ebu Gudde (Sayfa 58)
Akirat Nıkşat, bir alıntı ekledi.
Dün 07:26

Marx
İnsanların batıl inançlara sahip olmasının tek nedeni korkak bir varlık olmasıdır;korkak olmasını tek nedeni de cahil olmasıdır.“Holbach”

Toplum Kuramı, Alex Callinicos (Sayfa 136 - Textes choisis)Toplum Kuramı, Alex Callinicos (Sayfa 136 - Textes choisis)
Hüseyin Aslan, bir alıntı ekledi.
Dün 00:05 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Neymiş bu ‘daha soylu’? İnsanların mesleklerini tanımlamak için bu tür ifadelerin kullanılmasını anlamıyorum. ‘Daha soylu’ , ‘daha yüce’ bütün bunlar saçmalık, budalalık, eski batıl sözler, reddediyorum bunları! İnsanlığa yararlı olan ne varsa, soyludur! Sadece tek bir sözcük anlarım ben: yararlı! İstediğiniz kadar kikirdeyin ama bu böyle!

Suç ve Ceza, Fyodor Mihailoviç Dostoyevski (Sayfa 462)Suç ve Ceza, Fyodor Mihailoviç Dostoyevski (Sayfa 462)
Ayşe, bir alıntı ekledi.
21 Mar 20:03 · Kitabı okuyor

"Evet ama kardeş, doğa düzeltilir, doğaya bir yön verilir. Öyle olmasaydı insanoğlu batıl inançlar bataklığında yok olur giderdi."

Suç ve Ceza, Fyodor Mihailoviç Dostoyevski (Sayfa 80 - İş Bankası Yayınları)Suç ve Ceza, Fyodor Mihailoviç Dostoyevski (Sayfa 80 - İş Bankası Yayınları)
Elifcan, bir alıntı ekledi.
21 Mar 19:51 · Kitabı okuyor

Ey insanlar! Rabbinizden size, bir öğüt, gönüllerde olan (kötü duygulara, batıl inançlara, dert ve sıkıntı)lara bir şifa, inananlara bir yol gösterici ve bir rahmet (olan Kur’an) gelmiştir. -Yunus suresi/57

Feyzü'l Furkan Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Hasan Tahsin FeyizliFeyzü'l Furkan Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Hasan Tahsin Feyizli

Bitti. Her güzel şey gibi. Kitaplar tarafından huzursuz edilmeyi seviyorum. Martı Jonathan ile tam zamanında karşılaşmanın mutluluğu içindeyim.
Kitaba gelince içerikten ziyade neler düşündürdüğüne değinmek istiyorum. Neden varız? Yaşam sadece temel ihtiyaçlarımızı karşılamak için mücadele ettiğimiz can sıkıcı bir meçhul mü? Özgürlük nedir? Bir canlının varoluşunu anlamlı kılmaya çalışması en büyük sorumluluk değil midir?
Kitapta basit bir öğretinin nasıl bağlamından kopartılıp alakasız bir şeye dönüştürüldüğüne tanıklık ediyorsunuz. Batıl üretmeden yaşayamamak ve kalabalıktaki o kör konfordan vazgeçmenin canlılar için zor olduğu gerçeğiyle tekrar tekrar yüzleşiyorsunuz. Ve aslında hakikatin biricik olduğu sadece herkesin kendi algı ve kapasitesi kadar ondan payını aldığı gerçeği. Okuyun. Okutun.

Stubborn, bir alıntı ekledi.
20 Mar 12:11 · Kitabı okudu

Sevdiğimiz biri bizden koparıldığında çoğu zaman plan yapmak çok zor gelmeye başlar. Bazen insanlar geleceğe inançlarını kaybetmiş gibi hisseder ya da batıl inançlara tutunmaya başlarlar.

Senden Sonra Ben, Jojo Moyes (Sayfa 329)Senden Sonra Ben, Jojo Moyes (Sayfa 329)
Sinem D., bir alıntı ekledi.
18 Mar 00:54 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Uçmak bir martının en doğal hakkı, özgürlük onun doğasında var ve bu özgürlüğü engelleyecek ne varsa; gelenekler, batıl inançlar ya da herhangi bir şekildeki sınırlamalar, tümü bir kenara bırakılmalıdır.

Martı Jonathan Livingston, Richard Bach (Sayfa 98)Martı Jonathan Livingston, Richard Bach (Sayfa 98)