Tutunamayanlar Bütün Eserleri 1

9,0/10  (1.368 Oy) · 
3.346 okunma  · 
1.997 beğeni  · 
32.862 gösterim
Türk edebiyatının en önemli eserlerinden biri olan Tutunamayanlar'ı Berna Moran, " hem söyledikleri hem de söyleyiş biçimiyle bir başkaldırı" olarak niteler. Moran'a göre "Oğuz Atay'ın mizah gücü, duyarlılığı ve kullandığı teknik incelikler, Tutunamayanlar'ı büyük bir yeteneğin ürünü yapmış, yapıttaki bu yetkinlik Türk romanını çağdaş roman anlayışıyla aynı hizaya getirmiş ve ona çok şey kazandırmıştır." Küçük burjuva dünyasını zekice alaya alan Atay "saldırısını, tutunanların anlamayacağı, red edeceği türden bir romanla yapar." Tutunamayanlar, 1970 TRT Roman Ödülü'nü kazanmıştı.
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2016
 • Sayfa Sayısı:
  724
 • ISBN:
  9789754700114
 • Yayınevi:
  İletişim Yayınları
 • Kitabın Türü:
Bir şey söyle sözü aşsın öze değsin...
Necmettin Erbakan Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği
Odamda beni kitaplarım bekler. Bu yegâne tesellidir.
Ve kalem yazdığın yeter artık çiz gitsin dedi!!!
Geleceğin Sosyolog ve Çocuk gelişimci adayı :)
Merhaba birisi sırf sizinle gurur duysun diye kendi olamamış insanlar. Takdir edilmeye odaklı piyonlar ve özüyle asla tanışamamış olan çark oyuncakları.
Ön yargı,insanı yavaş yavaş bitiren bir kanser hücresi gibidir. Ön yargılarınızla baktığınız şeyler(nesne,insan,sembol... vs) başkaları tarafından size empoze edilen duygular olmadığına emin misiniz ?
"Herhangi bir yaşam, istediği kadar uzun ya da karmașık olsun, tek bir an'dan olușur aslında; kișinin kim olduğunu keşfettiği andan. " J.L.Borges