Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Popüler
Keşfet
Alışveriş
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
Dayatılan suni gündemlerle meşgulken,dijital kölelik sistemine geçiliyor.Yapay zekayla zihnimizi,frekanslarla ruhumuzu ele geçirmeye çalışıyorlar.Aşı,smart city,küresel ısınma,karbon ayak izi,hayvan itlafı,yapay et diyerek,yeni dünya düzeni inşa ediliyor.Gündemimiz bunlar olmalı.
Biz başlatmamışız hiçbir savaşı Bizimle başlatılmış bütün savaşlar Bizimle bitirilmiş yine Kölelik çoğaltan zaferler adına Vurulup düşmüşüz dünyanın her yerinde Gidenimiz bir daha dönmemiş geri Yemen olmuşuz Balkan olmuşuz Seferberlik olmuşuz Ve her büyük savaşın...
Adnan Yücel
Sayfa 31 - Yurt Kitap Yayınları
Bütün hafta boyunca cuma akşamını, yıl boyunca yaz tatilini, ömür boyunca omzumuza konacak bir mutluluk kelebeğini beklemek, bir tür gönüllü kölelik değilse nedir? İşimiz hayatın her anını ele geçirirse, o hayat yaşamaya değer olur mu?
Kölelik doğal bir duruma gelmişse, doğaya aykırı bir köleliğin sonucudur bu. İlk köleleri köle yapan kaba güçse, onları kölelikte tutan korkaklıkları olmuştur.
Bu kölelik döneminde itaatkâr olmamayı onur sayarım.
1
10bin öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.