• - Fransa savaş gemileri yığacak. Ortadoğu'daki ve Doğu Akdeniz'deki gelişmeleri göz önüne alan Fransa'nın, Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nde kalıcı olacak şekilde savaş gemilerinin bulunması için adımlar attığı belirtildi. Bu adımın Türkiye bir mesaj olduğu öne sürüldü.
  1- Çin, ABD finans şirketlerinin kapısını kapattı.Pekin, ticaret gerilimlerinden etkilenmeye başlayan ABD finansal gruplarının lisansını askıya aldı. ABD ve Çin arasındaki siyasi ve ticari gerilimlerin artmasından sonra Çin söylemlerini pekiştirmeye başladı.
  2- NASA buzulları ölçmek için uydu fırlattı. Amerikan Uzay Araştırmalar Merkezi NASA, buzullardaki erimeyi ölçmek için uzaya uydu fırlattı.
  - İdam edilen Adnan Menderes ve arkadaşları unutulmadı. 57 yıl önce idam edilen Başbakan Adnan Menderes ve mesai arkadaşları unutulmadı. İstanbul'da yapılan anma törenine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da katıldı. Darbeciler tarafından 57 yıl önce idam edilen Eski Başbakan Adnan Menderes, çalışma arkadaşları Dışişleri Bakanı Fatih Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan, idam edilişlerinin 57. yıl dönümlerinde anıldı. Menderes'in kabrinin bulunduğu Topkapı'daki Anıtmezar'da gerçekleşen anma töreni, saygı duruşu ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. İçişleri Bakanı Soylu, Türk milletinin dünyaya kaşı asla borçlu olmadığını, bilakis alacaklı olduğunu belirterek, Adnan Menderes'in demokrasiden başka bir şey istemediğini söyledi. (Herkes ya kahraman yada güne ve zamana göre hain, hasılı Beş/Parmak Demokrat Partinin faydası elbette olmuştur. Ama NATO birliğine kimin zamanında girildi ?, İsrail ne zaman tam olarak tanındı ?, İslam ve Türklük haricinde Kore'ye Türk-Tugayını gönderen kim ?, Türkiye topraklarını Amerikalılara ilk açan kim ?!, düşün ve taşın.)
 • İşte Tolstoy’un Hayatı Sorgulatacak Ders Niteliğinde 17 Sözü:

  1. Öyle horozlar vardır ki, öttükleri için güneşin doğduğunu sanırlar.

  2. Hayat ne gideni geri getirir, ne de kaybettiğin zamanı geri çevirir. Ya yaşaman gerekenleri zamanında yaşayacaksın, ya da yaşamadım diye ağlamayacaksın.

  3. Bozuk para insanın cebini deler, bozuk insan da kalbini. Bu yüzden harcayın ikisini de gitsin.

  4. İnsanı bedenen ameliyat etmek için uyutmak, ruhen ameliyat etmek için ise uyandırmak gerekir.

  5. Herkes insanlığın kötüye gittiğini kabul eder ama hiç kimse kendisinin kötüye gittiğini kabul etmez. Herkes insanlığı değiştirmeyi düşünür ama hiç kimse önce kendini değiştirmeyi düşünmez.

  6. Varlığı bir şey kazandırmayan insanların, yokluğu hiçbir şey kaybettirmez.

  7. Ne diye şeytana kızarsın? Bir iyilik yap da, o sana kızsın.

  8. Bil ki, yaşadıklarınla değil yaşattıklarınla anılırsın. Ve Unutma; ne yaşattıysan elbet bir gün onu yaşarsın.

  9. Bir insanı bulunduğu mevkiyle değil, göz koyduğu mevkiyle ölçmek gerekir.

  10. En güçlü iki savaşçı sabır ve zamandır.

  11. Bir insan acı duyuyorsa canlıdır. Başkasının acısını duyuyorsa insandır.

  12. İnsanın gerçek gücü sıçrayışta değil, sarsılmaz duruştadır.

  13. Kendi mutluluğundan başka hedefi olmayan insan kötüdür.

  14. İnsanların çoğu onu yapıyor diye yanlış, yanlış olmaktan çıkmaz.

  15. Kimse, kimseyi küçümseyecek kadar büyük değildir, bilmelisin. Küçümsediğin her şey için gün gelir, önemsediğin bir bedel ödersin.

  16. Birine çamur atmadan önce iyi düşün ve sakın unutma: önce senin ellerin kirlenecek.

  17. Başkalarının hayatından ders alın. İnsan, bütün hataları kendisi yapacak kadar uzun yaşamıyor.

  İyi günler arkadaşlar.
 • Sizi en küçük çabanızın boyutlarına bakarak ölçmek, okyanusun gücünü dalgalarının köpüklerine bakarak tahmin etmeye benzer.
 • Aslında Darwin'i şaşırtan, onun dikkatini çeken ve bizi de etrafımıza baktıkça şaşırtacak olan, canlı varlıkların çok büyük çeşitliliğidir. Yalnızca değişik türden yaratıkların çeşitliliği değil, türlerin kendi içlerindeki çeşitliliği de. Türler içinde ölçmek için ele alınan hemen hemen her özellik, büyük çeşitlilik gösterecektir.
 • Belanın sana gelmesi, seni heyecana düşürmesin. Yaklaşması seni çekindirmesin. Çünkü bela seni öldürmek için gelmez, seni tecrübe
  etmek için gelir; imanın sıhhatini ölçmek için gelir. Hakk'a olan bağlılığını
  kuvvetlendirmek ister. Senden memnun olur. Seni Hakk'a müjdeler...
 • Günlük yaşam içinde çok büyük bir sır vardır. Herkesin bunda bir payı bulunur ve herkes onu bilir,ama pek az kimse bu konuya kafa yorar.Çoğu kimse onu olduğu gibi benimser ve ona asla şaşırmaz.

  Bu büyük sır zamandır ^_^

  Onu ölçmek için saatler ve takvimler yapılmıştır,ama bunlar hiçbirşey ifade etmez. Herkes çok iyi bilir ki bazen bir saatlik süre olur kadar uzun gelirken,bazen de göz açıp kapayıncaya kadar geçip gider. Zamanın bu garip kısalığı uzunluğu, o saat içinde yaşanan olaylara bağlıdır.Çünkü zaman,yaşamın kendisidir .

  Ve yaşamın yeri yürektir.
  Michael Ende
  Sayfa 65 - Kabalcı
 • Sevgili, kulunu denemek, sabrını ölçmek, samimiyetini görmek, derecesini yükseltmek, aşkını kuvvetlendirmek, imânını pekiştirmek için ona cefâ gönderebilir.